Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

  1. 1. W pierwszym dniu Nowego Roku składam Drogim Parafianom i naszym Drogim Gościom serdeczne życzenia zdrowia, dobra i miłości. Życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa na każdy dzień Nowego Roku, który również jest Rokiem Świętego Józefa, Opiekuna Kościoła Świętego.
  2. Pierwszy dzień Nowego Roku to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Razem z Matką Bożą rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2021 oraz prosimy o pokój na świecie, ponieważ jest to 54. Światowy Dzień Modlitw o Pokój, który obchodzimy pod hasłem nawiązującym do tytułu orędzia papieża Franciszka „Kultura troskliwości jako droga do pokoju”.
  3. Dzisiejsza uroczystość jest również zakończeniem oktawy Bożego Narodzenia. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line). Pamiętajmy, że jako katolicy mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej, ale nie ma wstrzemięźliwości od potraw mięsnych ze względu na uroczystość. Ponieważ jest to pierwszy piątek miesiąca, dlatego na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00, odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa.
  4. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa „Wierzę w Boga” i „Ojcze nasz” oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego Franciszka, a także brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
  5. Jutro w pierwszą sobotę miesiąca stycznia czcimy Niepokalane Serce Maryi przez sprawowaną Mszę Świętą wotywną o godz. 10:00 i modlitwę różańcową pół godziny wcześniej.
  6. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, dlatego na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z Litanią do Dzieciątka Jezus..
  7. Razem z Panem Kościelnym Tomaszem ponawiamy prośbę do mieszkańców Nowych Czernic od strony Węgry o pomoc w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy jutro w ramach naszej ustalonej kolejności. Prace porządkowe rozpoczniemy ok. godz. 11:00.
  8. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zostały pobłogosławione i poświęcone kreda, kadzidło i woda, które do naszych domów w tych dniach przynosi Pan Kościelny. Jest to zapowiedź uroczystości Objawienia Pańskiego w tradycji nazywanej Świętem Trzech Króli i zwiastun nadchodzącej wizyty duszpasterskiej, która w naszej parafii miałaby charakter „kolędy na zaproszenie”. Dlatego otrzymujemy karteczkę z treścią zaproszenia na kolędę, którą możemy przekazać w czasie spotkania kolędowego. Więcej szczegółów w najbliższą niedzielę.
  9. W sobotę 2 stycznia obchodzimy wspomnienie Świętego Bazylego Wielkiego i Świętego Grzegorza z Nazjanzu, wielkich teologów i doktorów Kościoła. Bazyli Wielki ponadto jest twórcą liturgii wschodniej.
  10. Na progu nowego roku kalendarzowego jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość. Niech z pomocą Świętej Bożej Rodzicielki Maryi spełnią się nasze najlepsze życzenia, które sobie w tym czasie składamy, a Nowy Rok 2021 niech będzie dla nas wszystkich czasem spokojnym i błogosławionym.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa