Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
3 grudnia 2020 - 190. rocznica wybuchu Powstania Listopadowego fot. Kancelaria Sejmu / Aleksander ... +++ 3 grudnia 2020 - Pomóżmy Laurze!!! W imieniu rodziców Laury chorując ... +++ 1 grudnia 2020 - I NIEDZIELA ADWENTU „B” 29.11.2020 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 1 grudnia 2020 - Rekolekcje Adwentowe 2020 +++ 30 listopada 2020 - Intencje Mszy Świętych 30.11.2020 – 06.12.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 29 listopada 2020 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 28 listopada 2020 - Papież zachęcił Polaków do dobrego przeżywania Adwentu Niech radosne oczekiwanie na przyj ... +++ 28 listopada 2020 - Prezydium Episkopatu: Niech adwentowe oczekiwanie nas przemieni Niech oczekiwanie na spełnienie te ... +++ 28 listopada 2020 - Oddanie33 Więcej informacji >>> +++ 26 listopada 2020 - Rekolekcje Adwentowe Czernice Borowe, dn. 29 listopada ... +++ webdesign
 1. W pierwszym dniu Nowego Roku składam Drogim Parafianom i naszym Drogim Gościom serdeczne życzenia zdrowia, radości, dobra i miłości. Życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa na każdy dzień Nowego Roku.
 2. Pierwszy dzień Nowego Roku to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Razem z Matką Bożą rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2019 oraz w prosimy o pokój na świecie, ponieważ jest to 52. Światowy Dzień Modlitw o Pokój, który obchodzimy pod hasłem nawiązującym do orędzia papieża Franciszka „Dobra polityka służy pokojowi”.
 3. Dzisiejsza uroczystość jest również zakończeniem oktawy Bożego Narodzenia. Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę: godzina 10:00, 12:00 i 15:00. Pamiętajmy, że jako katolicy mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.
 4. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa „Wierzę w Boga” i „Ojcze nasz” oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego Franciszka, a także brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, który jest dniem modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W tej intencji na zakończenie Mszy Świętej zostanie ofiarowana Koronka do Miłosierdzia Bożego. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi sakramentalnej. W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi przez sprawowaną Mszę Świętą wotywną o godzinie 10:00 i modlitwę różańcową pół godziny wcześniej.
 6. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca stycznia, dlatego na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Światowych Dni Młodzieży, które już wkrótce rozpoczną się w Panamie. Ta niedziela to także uroczystość Objawienia Pańskiego.
 7. Uroczystość Objawienia Pańskiego to Światowy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00, dzieci i młodzież adorują Pana Jezusa w żłóbku betlejemskim. Szczególnie zapraszamy dzieci z klasy trzeciej i czwartej szkoły podstawowej przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej oraz młodzież, która w ubiegłym roku przyjęła sakrament bierzmowania.
 8. W tym dniu pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, ulicami wielu miejscowości w Polsce i w Diecezji Płockiej, przejdzie Orszak Trzech Króli, który także po raz szósty odbędzie się w Przasnyszu, gdzie około godziny 12:00 rozpocznie się przemarsz Orszaku w kierunku rynku miejskiego, a potem wspólne kolędowanie i jasełka. O godz. 16:00 w kościele farnym odbędzie się koncert w wykonaniu zespołu „Moja Rodzina”. Na ten koncert zaprasza Komitet Organizacyjny Orszaku Trzech Króli, Proboszcz Parafii Świętego Wojciecha i Fundacja „SCALAM – prostujemy drogi życia” . Warto wiedzieć, że Orszak Trzech Króli w Polsce to największe publiczne jasełka na świecie.
 9. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zostały poświęcone kreda, kadzidło i woda, które możemy zabrać z kościoła do naszych domów. To zapowiedź uroczystości Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywanej Świętem Trzech Króli i zwiastun nadchodzącej wizyty duszpasterskiej, która w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 7 stycznia 2019 roku w miejscowości Miłoszewiec i Ostafieje.
 10. Rada Duszpasterska, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Parafialny Zespół Caritas zapraszają dzieci naszej parafii w sobotę 5 stycznia o godz. 14:00 na spotkanie świąteczno – noworoczne w sali widowiskowej OSP w Czernicach Borowych. W programie m.in. gry i zabawy z zespołem animacyjnym TAKT, koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Dekalog” oraz słodki poczęstunek.
 11. Dziękuję grupie parafian i gości za powitanie Nowego Roku na placu parkingowym przed kościołem. Spotkaliśmy kolejny raz, żeby kontynuować zwyczaj zapoczątkowany przed sześciu laty wspólnego rozpoczęcia Nowego Roku w tym szczególnym miejscu, jakim jest otoczenie naszego kościoła. W tym roku po raz pierwszy czas przełomu starego i nowego roku wskazał nam zegar wieżowy na dzwonnicy.
 12. Dzisiaj kończy się 41. Europejskie Spotkanie Młodych, które odbywało się w Madrycie w dniach 28 grudnia – 1 stycznia. Był to kolejny etap „Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię”, którą zapoczątkował Brat Roger z ekumenicznej wspólnoty Taizé pod koniec lat 70-tych. Spotkania odbywają się na przełomie roku, za każdym razem w innym mieście naszego kontynentu. Następne spotkanie zostało zaplanowane we Wrocławiu i obędzie się w tym mieście już po raz trzeci.
 13. W środę 2 stycznia obchodzimy wspomnienie Świętego Bazylego Wielkiego i Świętego Grzegorza z Nazjanzu, wielkich teologów i doktorów Kościoła. Bazyli Wielki ponadto jest twórcą liturgii wschodniej.
 14. U progu nowego roku kalendarzowego jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy i nasze rodziny. Niech z pomocą Świętej Bożej Rodzicielki Maryi spełnią się nasze najlepsze życzenia. Nowy Rok 2019 niech będzie dla nas wszystkich czasem twórczym i błogosławionym.
Rok liturgiczny 2020/2021


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego