Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

25 stycznia 2022 - 26 stycznia: Dzień modlitwy i postu w Kościele w Polsce w intencji pokoju na Ukrainie Przewodniczący Konferencji Episkop ... +++ 24 stycznia 2022 - Zaproszenie na koncert +++ 24 stycznia 2022 - 23 stycznia 2022 – III Niedziela Słowa Bożego Zgodnie z motu proprio papieża Fra ... +++ 24 stycznia 2022 - Intencje Mszy Świętych 24.01.2021 – 30.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 24 stycznia 2022 - III NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 23.01.2022 Dzisiaj trzecia niedziela zwykła, ... +++ 18 stycznia 2022 - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2022 „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na W ... +++ 18 stycznia 2022 - II NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 16.01.2022 Dzisiaj druga niedziela zwykła w r ... +++ 17 stycznia 2022 - Intencje Mszy Świętych 17.01.2021 – 23.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 12 stycznia 2022 - Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2022 +++ 9 stycznia 2022 - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO „C” 09.01.2022 Niedziela Chrztu Pańskiego przypom ... +++ webdesign
 1. Dzisiejsza ósma niedziela w roku liturgicznym to uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w której pochylamy się nad wielką tajemnicą naszej wiary i dziękujemy za łaskę sakramentu chrztu świętego. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus Chrystus pouczył nas o Ojcu, Synu i Duchu Świętym oraz o miłości łączącej Boga Trójjedynego.
 2. W naszej parafii jest to niedziela Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego przez grupę dwudziestu dzieci z klasy czwartej w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00. Dzieci uczestniczą w Białym Tygodniu, który będzie trwał do najbliższego czwartku. Modlitwę rozpoczynamy o godzinie 16:00 udziałem w nabożeństwie majowym, a później wspólna Msza Święta. W czwartek dzieci biorą udział w uroczystości Bożego Ciała.
 3. Słowa podziękowania dla pani katechetki Beaty Gregorczyk i pani katechetki Anny Rekosz za przygotowanie dzisiejszej uroczystości oraz dla rodziców za przygotowanie kościoła i dar ołtarza w postaci jubileuszowej stuły kapłańskiej z wizerunkiem Świętego Stanisława Kostki. Serdeczne podziękowania dla Pana Jana Szafarza Nadzwyczajnego Komunii Świętej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza, Pana Organisty, Pana Kościelnego i wszystkich, którzy przyczynili się do godnego i podniosłego przeżywania dzisiejszej uroczystości. Dziękuję Rodzicom i Rodzicom Chrzestnym, Paniom Dyrektorkom Szkoły Podstawowej, wychowawcom klas czwartych i nauczycielom.
 4. Przed nami już ostatnie dni nabożeństw majowych, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00. W Boże Ciało ostatnie nabożeństwo majowe zostanie odprawione na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00.
 5. Od trzynastu lat na przełomie maja i czerwca w wielu polskich miastach, jak też w naszej diecezji organizowane są Marsze dla Życia i Rodziny, aby bardziej promować działania na rzecz poprawy sytuacji demograficznej w Polsce. W tym roku wiodącym hasłem są słowa „Polska rodziną silna”
 6. W najbliższy piątek 1 czerwca świętujemy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji dla wszystkich dzieci szczególnie naszej parafii serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie podczas nabożeństwa czerwcowego. Tego dnia bowiem rozpoczyna się miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusa.
 7. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane w dni powszednie zgodnie z godziną Mszy Świętej, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00 lub o godz. 12:00.
 8. W niedzielę za tydzień 3 czerwca pod hasłem „Dziękujemy za niepodległość” będziemy obchodzić XI Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie.
 9. Czwartek 31 maja to Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 10:00 i 12:00 z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zachęcam do dekoracji naszych domów i serdecznie zapraszam całą asystę procesyjną, poczty sztandarowe, liturgiczną służbę ołtarza, dziewczęta sypiące kwiatkami, „dzieci fatimskie” oraz dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej i odnowiły Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Szczególnie zapraszam druhny i druhów z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej i proszę o pomoc organizacyjną i porządkową. Boże Ciało jest to uroczystość nakazana, dlatego wiernych Kościoła katolickiego obowiązuje uczestnictwo we Mszy Świętej.
 10. Razem z Radą Duszpasterską zwracam się z prośbą o przygotowanie czterech ołtarzy przez następujące miejscowości naszej parafii: Ołtarz pierwszy przy posesji p. Plucińskich – Chrostowo Wielkie, ołtarz drugi przy posesji p. Łąkowskich – Czernice Borowe, ołtarz trzeci przy posesji p. Wojnarowskich – Zembrzus Wielki, ołtarz czwarty przy posesji p. Pikus – Chojnowo, Chojnówka i Chojnowo Kolonia. Ołtarz na Boże Ciało z Czernic Borowych wykonują w tym roku mieszkańcy ulicy Wyspiańskiego, Chełchowskiego, Kaczej, Okrężnej i Krótkiej. Mieszkańcy tych samych ulic przygotowują również wieniec dożynkowy na wrześniowe dożynki parafialne.
 11. Po uroczystości Bożego Ciała rozpoczynamy tradycyjne święcenie pól w naszej parafii. W najbliższą sobotę 2 czerwca poświęcenie pól w miejscowości Miłoszewiec i Ostafieje, które rozpocznie się Mszą Świętą w kościele o godzinie 11:00.
 12. Słowa podziękowania dla mieszkańców Zembrzusa Wielkiego i Miloszewca – Ostafieje za złożone ofiary z okazji poświęcenia pól.
 13. W tym tygodniu pierwszy pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty oraz pierwsza sobota miesiąca – o godzinie 10:00 wotywa ku czci Niepokalanego Serca Maryi, poprzedzona modlitwą różańcową od godz. 9:30. W pierwszą niedzielę miesiąca czerwca za tydzień – adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna zostaną odprawione na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00. Zapraszam całą asystę i dziewczęta do sypania kwiatkami oraz „dzieci fatimskie”.
 14. W środę 30 maja o godz. 17:00 do sali spotkań na plebanii zapraszam ponownie na spotkanie Radę Duszpasterską oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.
 15. Trwają przygotowania do zorganizowania VII Parafialnego Pikniku Rodzinnego, który planowany jest za dwa tygodnie w niedzielę 10 czerwca. Razem z Radą Duszpasterską i Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zapraszamy wszystkich do współpracy i wspólnych przygotowań. Jednocześnie dziękujemy pierwszym sponsorom i dobroczyńcom.
 16. W poniedziałek 28 maja przypada 37. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, który będąc Prymasem Polski kolejny raz oddał naszą Ojczyznę w macierzyńską niewolę Maryi.
 17. Po patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Stulecie Odzyskania Niepodległości wczoraj w Warszawie rozpoczął się Wiosenny Rajd Śladami Starszego Sierżanta Mieczysława Dziemieszkiewicza „Roja”, który zakończy się dzisiaj w miejscowości Szyszki k. Ciechanowa – miejscu jego śmierci. Na trasie Rajdu znajdują się również Czernice Borowe.
 18. Dzisiaj przeżywamy Dzień Samorządu Terytorialnego. Jest to polskie święto, które zostało uchwalone przez Sejm RP w 2000 roku i upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku. Katolicką patronką polskiego samorządu jest Święta Kinga, której polecamy w modlitwie naszych lokalnych pracowników samorządowych oraz składamy życzenia wytrwałości w posłudze dla naszych „małych ojczyzn”, które wspólnie tworzymy.
 19. Wszystkim parafianom i naszym gościom, którzy przeżywają w tym tygodniu swoje osobiste święta, szczególnie imieniny i urodziny oraz rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa, składamy najlepsze życzenia. Chorych wspieramy modlitwą, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
 20. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 29 maja (wtorek) – Święta Urszula Ledóchowska, dziewica. W 1920 roku założyła Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego do pracy wychowawczej nad młodzieżą.
 • 1 czerwca (piątek) – Święty Justyn (†165). Największy apologeta chrześcijański II wieku, który poniósł śmierć męczeńską za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza.
 1. Uroczystość Trójcy Świętej zachęca nas, aby z miłością dążyć do wzajemnej jedności. Na trud tworzenia jedności pośród nas niech Bóg nam pobłogosławi.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa