Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dzisiaj Kościół ze szczególną czcią wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto pamiętać o tym, że zawsze czyniąc pobożnie znak krzyża, modlitewnie wielbimy jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj nawet człowiekowi wierzącemu trudno zrozumieć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i światło Ducha Świętego.

2. W naszej parafii jest to jednocześnie niedziela uroczystego Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego przez 14. dzieci z klasy czwartej w czasie Mszy świętej o godz. 10:00. Dzieci, które dzisiaj odnowiły przyrzeczenia Chrztu Świętego uczestniczą w Białym Tygodniu, który będzie trwał do czwartku 30 maja. Modlitwę rozpoczynamy o godzinie 16:00 nabożeństwem majowym, a później Msza święta. W czwartek dzieci biorą udział w uroczystości Bożego Ciała.

3. Słowa podziękowania dla p. katechetki Anny Rekosz za przygotowanie dzisiejszej uroczystości Generalnej Komunii Świętej, dla rodziców za przygotowanie kościoła i dar ołtarza w postaci kryształowych ampułek na wodę i wino dla Pana Organisty, Pana Kościelnego, Pana Jana – szafarza nadzwyczajnego Komunii Świętej. Szczególne podziękowania dla p. Marty Olejarczyk za okazaną pomoc przy okolicznościowej dekorację kościoła. Serdeczne słowa wdzięczności dla wszystkich, którzy przyczynili się do upiększenia dzisiejszej uroczystości.

4. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Matki. Serdeczną pamięcią obejmujemy nasze Drogie Mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg wezwał już do siebie. Dziękujemy za ich dobre serca i utrudzone ręce, a także prosimy o potrzebne łaski w ich codziennym życiu. W tym szczególnym dniu gościem naszej parafii jest p. Barbara Sitek – Wyrembek z Ciechanowa, która w czasie Mszy świętej o godz. 12:00 i 15:00 poprowadzi okolicznościowe zamyślenie na podstawie swojej twórczości poetyckiej. Dziękujemy za obecność w naszej parafii oraz świadectwo wiary.

5. Dzisiaj w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu o godz. 19:00 zostanie zaprezentowana sztuka teatralna pt. „Brat naszego Boga” w reżyserii i adaptacji Artura Dziurmana, na podstawie książki Karola Wojtyły z 1950 roku, pod tym samym tytułem.

6. Dzisiaj również w wielu polskich miastach m. in. w Płocku, odbędą się Marsze dla Życia i Rodziny. Marsze te organizowane są pod hasłami promującymi działania na rzecz poprawy sytuacji demograficznej w Polsce. W tym roku taki marsz odbędzie się również po raz pierwszy w Ciechanowie. Rozpoczęcie na placu przed Farą o godzinie 14:00.

7. Dzisiaj w sąsiedniej parafii Koziczynek doroczny odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej.

8. Jutro w poniedziałek przeżywamy Dzień Samorządu Terytorialnego. Jest to polskie święto, obchodzone corocznie 27 maja, które zostało uchwalone przez Sejm RP w 2000 roku. Dzień ten upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku. Katolicką patronką polskich samorządowców jest Święta Kinga, której polecamy w modlitwie naszych lokalnych pracowników samorządowych oraz składamy serdeczne życzenia i gratulacje.

9. Wtorek 28 maja, to 32. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (zm. w 1981). Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz naród w macierzyńską opiekę Maryi. Starajmy się wypełniać jego duchowy testament i módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

10. W sobotę 1 czerwca, to Międzynarodowy Dzień Dziecka, z tej okazji dla wszystkich dzieci z naszej parafii serdeczne życzenia połączone z pamięcią w modlitwie podczas nabożeństwa czerwcowego. W tym dniu bowiem rozpoczyna się miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusa. Jednocześnie jest to pierwsza sobota miesiąca, w czasie Mszy świętej wotywnej o godzinie 10:00 czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

11. W niedzielę za tydzień 2 czerwca będziemy obchodzić VI Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności za wszelkie łaski, jakie otrzymujemy od Boga w życiu osobistym, rodzinnym i narodowym. Po każdej Mszy świętej można złożyć ofiarę do puszki na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności w Warszawie, a szczególnie „Muzeum bł. Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego” oraz ”Panteonu Wielkich Polaków”.

12. Przed nami ostatnie dni nabożeństw majowych, które w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele po Mszy świętej o godzinie 15:00.

13. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane w dni powszednie zgodnie z godziną Mszy świętej, a w przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 10:00, ponieważ jest to pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszam całą asystę do udziału w procesji eucharystycznej oraz dziewczęta sypiące kwiatkami.

14. Czwartek 30 maja, to uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte w naszym kościele o godzinie 10:00 i 12:00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego zachęcam do dekoracji naszych domów. Serdecznie zapraszam całą asystę procesyjną, poczty sztandarowe, druhów strażaków, służbę liturgiczną ołtarza, dziewczęta sypiące kwiatkami oraz dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej i odnowiły Przyrzeczenia Chrztu Świętego.

15. Bardzo proszę o przygotowanie czterech ołtarzy przez następujące miejscowości naszej parafii: przy posesji p. Plucińskich – Chrostowo, p. Łąkowskich – Czernice Borowe, p. Wojnarowskich – Zembrzus Wielki, p. Pikus – Chojnowo, Chojnówka i kolonia Chojnowo. Ołtarz na Boże Ciało z Czernic Borowych wykonują mieszkańcy ulic Długiej i Bagiennej. Mieszkańcy tych samych ulic wykonują również wieniec dożynkowy na wrześniowe dożynki parafialne.

16. Po uroczystości Bożego Ciała rozpoczynamy tradycyjne święcenie pól w naszej parafii. W sobotę 1 czerwca poświęcenie pól w miejscowości Miłoszewiec – Ostafieje, które rozpocznie się Mszą świętą w kościele o godzinie 11:00.

17. W piątek 31 maja przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia jej domu.

18. Trwają przygotowania do zorganizowania II Pikniku Rodzinnego, który planowany jest za dwa tygodnie w niedzielę 9 czerwca o godzinie 13:30, ponieważ nie będzie Mszy świętej o godz. 15:00. Szczegółowy program pikniku zostanie podany w przyszłą niedzielę. Jutro w poniedziałek 27 maja o godz. 17:30 w sali spotkań na plebanii odbędzie się spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz Towarzystwa Rozwoju Ziemi Czernickiej, które wspiera organizację tegorocznego pikniku.

19. Trwają przygotowania do budowy parkingu przy naszym kościele. Prace zostaną rozpoczęte w przyszłym tygodniu.

20. Akcja Katolicka parafii Czernice Borowe oraz Koło Emerytów i Rencistów z Obrębca zapraszają do udziału w pielgrzymce autokarowej organizowanej w Roku Wiary do sanktuariów maryjnych w Sierpcu, Skępem i Osieku Rypińskim, która odbędzie się w sobotę 6 lipca br. Koszt pielgrzymki 50 zł. Zapisy razem z wpłatą do 10 czerwca u p. Danuty Adamskiej w Obrębcu (tel. 605 290 593) oraz u p. Jana Pikus w Czernicach Borowych (tel. 23 674 62 44).

21. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 29 maja – Święta Urszula Ledóchowska (1865-1939). Założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka młodzieży.
• 1 czerwca – Święty Justyn (†165). Największy apologeta chrześcijański II wieku, który poniósł śmierć męczeńską za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa