Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Spotykamy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby nas przemieniał. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już na ziemi doznawać świętej rzeczywistości nieba. Najlepszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła i nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna Jezusa Chrystusa.

2. Modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 prowadziło Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego. Po Mszy Świętej procesja fatimska wokół kościoła z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich. Figurkę Matki Bożej Fatimskiej i różaniec niosą dzieci. Dziękuję Paniom z Kół Żywego Różańca za przygotowanie pelerynek i szarf dla dzieci, a rodzicom za pomoc i współpracę.

3. W niedzielę za tydzień kontynuujemy zwyczaj śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny od maja do października przed Mszą Świętą o godz. 10:00.

4. W najbliższy czwartek 18 maja czcimy 97. urodziny Świętego Jana Pawła II, który cały swój pontyfikat zawierzył Maryi w słowach „Totus Tuus”.

5. W środę spotkanie dla dzieci z klasy czwartej i piątej przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Ta uroczystość została zaplanowana w niedzielę 28 maja o godz. 12:00.

6. W poniedziałek i w czwartek o godz. 14:30 spotkania dla dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.

7. W czwartek 18 maja ok. godziny 17:00 zapraszamy rodziców, aby wspólnie przygotować kościół do tej uroczystości.

8. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę 21 maja w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00. Sakrament pokuty dla dzieci, rodziców i bliskich w sobotę 20 maja o godzinie 10:00. Będzie dwóch księży spowiedników, a dzieci przystępują do pierwszej spowiedzi u księdza proboszcza.

9. Trwają nabożeństwa majowe, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00.

10. W ubiegły piątek 12 maja po raz drugi obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego, który corocznie jest świętowany w drugi piątek maja. Wszystkim kierowcom, szczególnie z naszej parafii, którzy zawodowo jeżdżą po drogach Polski, Europy i świata składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej i Świętego Krzysztofa.

11. Koło Emerytów i Rencistów w Czernicach Borowych informuje, że są jeszcze wolne miejsca na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie oraz do Sandomierza w dniach 7 – 9 września br. Koszt wyjazdu wynosi 450 zł od osoby. Zapisy do 20 maja przyjmuje p. Elżbieta Biraga w Bibliotece. Przy zapisie wpłata 250 zł.

12. Słowa podziękowania dla p. Zdzisława Błażejewskiego z Przasnysza za okazaną pomoc naszej parafii w zakresie różnych spraw elektrycznych.

13. Prace przy ogrodzeniu cmentarza rozpoczną się pod koniec czerwca i będą trwały ok. dwóch miesięcy. Wykonanie 50 metrów kamiennego płotu to koszt ok. 50 tysięcy złotych (robocizna i materiały). Do tego jeszcze trzeba zrobić bramę i furtki, a także położyć alejkę, prowadzącą do alejki głównej w kierunku krzyża.

14. W tym tygodniu w czwartek i piątek (jeśli pogoda pozwoli) planujemy pewne prace porządkowe w otoczeniu kościoła i plebanii. Z prośbą o pomoc w tej sprawie wstępnie zwracam się do Panów Sołtysów i już teraz serdecznie dziękuję za współpracę.

15. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom oraz jubilatom nowego tygodnia. Otaczamy modlitwą chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Boga.

16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 14 maja (niedziela) – Święty Maciej Apostoł. Wybrany do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”.

• 16 maja (wtorek) – Święty Andrzej Bobola. Jezuicki kapłan i męczennik, wspaniały duszpasterz, kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary. Jest patronem naszej Ojczyzny.

17. Każdy dzień przynosi różne sytuacje, które są powodem naszego niepokoju. Jednak pamiętajmy o tym, że jest z nami Zmartwychwstały Pan. On nas kocha, prowadzi prostymi drogami i mówi do nas „niech się nie trwoży serce wasze”. W jedności z mieszkańcami ulicy Długiej, którzy przeżywają Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego, przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej, niech Bóg nam błogosławi.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa