Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy i pierwsza niedziela miesiąca. Kościoły Wschodnie obchodzą dzisiaj Wielkanoc.
 2. Gromadzimy się na Świętej Uczcie, by świętować dzień Pański. „Bóg jest większy niż nasze serca i zna wszystko” – usłyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. Niech ta świadomość pomaga nam coraz bardziej otwierać się na działanie Bożej łaski w naszym życiu.
 3. W trwającym miesiącu maju przez życie idziemy z Maryją, którą wielbimy codziennie w nabożeństwie majowym w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 4. Dzisiaj wyjątkowo nabożeństwo majowe zostanie odprawione w połączeniu z adoracją Najświętszego Sakramentu w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00, ponieważ jest to pierwsza niedziela miesiąca.
 5. Dzisiaj 2 maja z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi Narodowej w swoich prywatnych modlitwach oraz w nabożeństwie majowym, wyrazimy troskę o właściwy duchowy i materialny rozwój naszej Ojczyzny. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. obchodzone między świętami 1 maja (Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Konstytucji 3 Maja).
 6. W niedzielę za tydzień przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową poprowadzą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych, ponieważ będzie to druga niedziela miesiąca.
 7. Jutro 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Święte w naszym kościele będą odprawione jak dzisiaj, czyli o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (nabożeństwo majowe i transmisja on-line).
 8. Jutro przypada też 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (1791 r.), dlatego Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja. Warto wiedzieć, że ta konstytucja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) tak nowoczesną ustawą zasadniczą. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, będziemy polecać Maryi – Królowej naszą Ojczyznę w trudnym czasie. Polecajmy rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wspólne.
 9. Z okazji wspomnienia Świętego Floriana, które przypada we wtorek, jutro o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Po Mszy Świętej przejście na cmentarz, podniesienie flagi państwowej, złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza, Zamordowanych w Pomiechówku oraz pod figurką Świętego Floriana, ustawioną w roku 2019 z okazji 95. rocznicy założenia OSP Czernice Borowe przy krzyżu na końcu głównej alejki, aby upamiętnić wszystkich zmarłych strażaków spoczywających na cmentarzu parafialnym. Następnie poświecenie postumentu Świętego Floriana przy strażnicy oraz samochodu osobowego przekazanego przez Starostwo Powiatowe w Przasnyszu do celów służbowych.
 10. Również jutro o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji maturzystów z naszej parafii. Będzie to wspólna modlitwa dziękczynna za pomyślne ukończenie szkoły średniej oraz prośba o światło Ducha Świętego w czasie egzaminów maturalnych. Zapraszamy naszych maturzystów razem z rodzicami i bliskimi do wspólnej modlitwy.
 11. Najbliższy czwartek to pierwszy w miesiącu. Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań zostanie połączona z nabożeństwem majowym. Również pierwszy piątek miesiąca, adoracja i sakrament pokuty podczas nabożeństwa majowego.
 12. Komunie Święte w naszej parafii odbędą się w zaplanowanych terminach. Pierwsza Komunia Święta w niedzielę 23 maja w dwóch grupach z powodu obowiązujących nadal limitów wiernych w budynku kościoła. O godz. 10:00 klasa 3 A, o godz. 12:00 klasa 3 B. Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego w niedzielę 30 maja o godz. 12:00.
 13. W sobotę 8 maja o godzinie 9:00 w kościele odbędą się spotkania przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej. O godz. 9:00 dla dzieci z klasy 3 A, o godz. 10:00 dla dzieci z klasy 3 B.
 14. Z przykrością przekazuję informację, że w ubiegłą niedzielę, p. Tomasz w trybie natychmiastowym, zrezygnował z pełnienia funkcji kościelnego w naszej parafii. Tę posługę sprawował nieco ponad dwa lata. Parafia ponownie więc poszukuje odpowiedniego kandydata do pełnienia tej trudnej i odpowiedzialnej, ale też zaszczytnej posługi, również spoza naszej parafii.
 15. Dziękuję p. Januszowi Smolińskiemu i Andrzejowi Pikus za pomoc przy uzupełnieniu nasadzeń drzewek grabowych na łące parafialnej wzdłuż torów, które się nie przyjęły wcześniej bądź uległy uszkodzeniu podczas koszenia trawy. Uzupełnienia będą kontynuowane w tym tygodniu.
 16. Dziękuję za przygotowanie kwiatowej dekoracji kościoła w tonacji patriotycznej oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.
 17. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz naszego kościoła, którą w ubiegłym tygodniu złożyli p. Monika i Karol Kołakowscy z okazji 10. rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa.
 18. KOMUNIKAT DOTYCZĄCY INICJATYWY MODLITEWNEJ W MAJU 2021 ROKU O USTANIE PANDEMII. W ostatnich dniach kwietnia 2021 r. Nuncjatura Apostolska w Polsce przekazała Księdzu Arcybiskupowi Stanisławowi Gądeckiemu, Przewodniczącemu Konferencji Episkopatu Polski, oficjalną informację, iż na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni miesiąca maja, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br. W poniedziałek 3 maja cały Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Stolica Apostolska prosi, abyśmy tego dnia w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, w łączności z duchową Stolicą Polski, modlili się zwłaszcza w czasie nabożeństw majowych lub modlitwą różańcową w kościołach i w domach, w intencji zakażonych i chorych na COVID-19. Ze strony internetowej diecezji płockiej można pobrać ewentualne pomoce liturgiczno-duszpasterskie, przygotowane przez ww. Papieską Radę, związane z powyższą inicjatywą modlitewną. Dostępne w sieci materiały zawierają także harmonogram inicjatywy oraz spis intencji modlitewnych, wyznaczonych na poszczególne dni miesiąca maja bieżącego roku. (czytaj dalej >>>)
 19. W sobotę 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, diecezji płockiej, a także naszej parafii. Jest on wzorem do naśladowania dla ludzi, którzy codziennie powinni oddawać swoje życie dla umacniania Chrystusowej owczarni.
 20. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie.
  Maturzystom życzymy światła Ducha Świętego, a druhnom i druhom strażakom oraz ich Rodzinom, opieki patrona Świętego Floriana. Modlitwą otaczamy chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 21. W sobotę 24 kwietnia br. w 55. roku życia, 33. roku profesji zakonnej i 29. roku kapłaństwa, po ciężkiej chorobie, zmarł w Łodzi o. Tomasz Wójciak CP. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona w środę 28 kwietnia br. o godz. 12:00 w kościele Ojców Pasjonistów w Przasnyszu. Trumna z ciałem Tomasza została złożona w krypcie kościoła klasztornego.
 22. We wtorek 27 kwietnia br., w wieku 89 lat, zmarł Ksiądz Biskup Senior Jan Gałecki, biskup pomocniczy Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w latach 1974 -2007. Urodził się w Zalesiu k. Przasnysza, miejscowości należącej do parafii pw. Świętego Jana Chrzciciela w Krasnem. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona o godz. 10:00 w sobotę 1 maja 2021 r., w Bazylice Archikatedralnej pw. Świętego Jakuba Apostoła w Szczecinie. Następnie trumnę z ciałem zmarłego biskupa złożono w grobowcu kapłańskim na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 2 maja (niedziela) – Święty Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i Doktor Kościoła, jeden z wybitnych Ojców Kościoła broniących bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary. W Płocku w tym dniu jest wspominany Święty Zygmunt – król Burgundów we Francji, który zmarł śmiercią męczeńską 1 maja 523 r.
 • 4 maja (wtorek) – Święty Florian. Żołnierz rzymski i męczennik z IV wieku. Patron i orędownik strażaków oraz hutników. Jego relikwie znajdują się w Krakowie.
 • 6 maja (czwartek) – Święci Apostołowie Filip i Jakub. Filip do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub, zwany Młodszym, to aktywny uczestnik tzw. Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z listów Pisma Świętego Nowego Testamentu (święto).
 • 8 maja (sobota) – Święty Stanisław (ok. 1030-1079). Biskup krakowski i męczennik. Patron chrześcijańskiego ładu moralnego oraz główny patron Polski. Zamordowany przez króla Bolesława Śmiałego podczas odprawiania Mszy Świętej (uroczystość).
 1. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli zachęca nas do refleksji nad naszym zakorzenieniem w Chrystusie. Ewangelia przypomina nam prawdę o potrzebie naszego trwania w Panu Jezusie na wzór latorośli w krzewie winnym. Jednocząc się z naszymi braćmi i siostrami z Kościołów Wschodnich przyjmijmy Boże błogosławieństwo, aby trwać niezachwianie w winnym krzewie, którym jest Zmartwychwstały Pan.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa