Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Ewangelia dzisiejszej niedzieli zaprasza nas do Wieczernika. Jezus zapewnia uczniów o swojej gotowości oddania życia i pozostawia im zobowiązanie: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem” (por. J 13, 31-35).
 2. Dzisiaj wznawiamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy w trzecią niedzielę miesiąca od maja do października przed Mszą Świętą o godz. 10:00.
 3. W najbliższą środę 18 maja czcimy 102. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II, który cały swój wielki pontyfikat zawierzył Maryi w słowach „Totus Tuus”.
 4. We wtorek o godz. 14:30 spotkanie dla dzieci z klasy czwartej przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Ta uroczystość została zaplanowana w niedzielę 29 maja o godz. 12:00.
 5. W środę i w piątek o godz. 14:30 spotkania dla dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.
 6. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę 22 maja w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00. Sakrament pokuty dla dzieci, rodziców i bliskich w sobotę 21 maja o godzinie 10:00. Będzie dwóch księży spowiedników, a dzieci przystępują do pierwszej spowiedzi u księdza proboszcza.
 7. W czwartek 19 maja ok. godziny 17:00 zapraszamy rodziców, aby wspólnie przygotować kościół do tej uroczystości.
 8. Trwają nabożeństwa majowe, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 9. Trwa nowenna przed beatyfikacją Sługi Bożej Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca na świecie i Papieskich Dzieł Misyjnych, prowadzona razem ze wspólnotami Kół Żywego Różańca naszej parafii podczas nabożeństwa majowego. Beatyfikacja odbędzie się w niedzielę za tydzień 22 maja w Lyonie we Francji. Msza Święta o godz. 15:00 na Eurexpo zostanie odprawiona przez kardynała Luis Antonio Tagle, prefekta Kongregacji Ewangelizacji.
 10. Wczoraj w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie odbywały się eliminacje rejonowe do Sacrosongu Diecezjalnego 2022. W tym wydarzeniu uczestniczyła nasza Schola parafialna, prowadzona przez Pana Organistę Adriana, która uplasowała się na trzecim miejscu. Gratulujemy dziewczętom i rodzicom oraz Panu Organiście i dziękujemy za reprezentowanie naszej parafii, gdyż był to udany i miły debiut muzyczny i artystyczny. Życzymy dalszych małych i większych osiągnięć, a przede wszystkim powiększenia składu personalnego, dlatego zachęcamy dziewczęta ze szkoły podstawowej, szczególnie z klasy trzeciej.
 11. Również wczoraj z okazji uroczystości ku czci Świętego Andrzeja Boboli, która w kalendarzu liturgicznym przypada jutro, parafia w Skierkowiźnie, należąca od kilku lat do dekanatu przasnyskiego, przeżywała doroczny odpust z główną Mszą Świętą o godzinie 12:00.
 12. Koło Emerytów i Rencistów w Czernicach Borowych informuje, że w sobotę 4 czerwca br. jest organizowana pielgrzymka do sanktuariów maryjnych w Nowej Osuchowej i Loretto k. Wyszkowa. Koszt wyjazdu wynosi 70 zł od osoby. Zapisy do 25 maja br. przyjmują: p. Elżbieta Biraga w Czernicach Borowych oraz p. Danuta Adamska w Obrębcu.
 13. W ramach Nocy Muzeów, która mogła w tym roku przebiegać w sposób tradycyjny, po dwuletniej przerwie, zapraszamy również do odwiedzin tworzącej się nadal izby pamięci na piętrze dzwonnicy przykościelnej.
 14. Apel Wójta Gminy Czernice Borowe czytaj >>>.
 15. W ostatnim czasie prowadzone są różne prace porządkowe i upiększające na cmentarzu parafialnym. M. in. wzdłuż jednej z alejek, posadzono 50 krzewów kosodrzewiny niskopiennej „pumilio”, żeby zagospodarować pustą przestrzeń. Koszt tych prac to ok. 3.000 zł. Serdeczna prośba o zgłaszanie wszystkich prac prowadzonych na cmentarzu przez osoby indywidualne i stosowanie się do obowiązującego Regulaminu cmentarza. Na wszelkie prace przy wznoszeniu nagrobka lub jego wymianie należy otrzymać zezwolenie. Za stan techniczny i estetyczny pomnika nagrobnego jest odpowiedzialny opiekun grobu (poza grobami o charakterze patriotycznym i historycznym).
 16. Słowa podziękowania dla p. Artura Szymborskiego za okazywaną pomoc przy koszeniu trawy w otoczeniu cmentarza, przy torowisku od strony plebanii i wzdłuż łąki parafialnej oraz dla p. Szymona Włodarczyk za wykonanie drugiego stolika, na którym obecnie znajduje się feretron z Matką Bożą Fatimską.
 17. Ksiądz Emil Stolarczyk składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na rzecz parafii pw. Świętego Ludwika w Krzywym Jeziorze na Ukrainie, gdzie jest proboszczem w wysokości 1230 zł oraz za ofiarę dodatkową od naszej parafii w wysokości 500 zł.
 18. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz naszej parafii, którą w ubiegłym tygodniu złożyli p. Bożenna i Janusz Czarzaści.
 19. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom (dziś szczególnie wszystkim Zofiom) oraz jubilatom nowego tygodnia. Otaczamy modlitwą chorych w domach i szpitalach, a zmarłych polecamy miłosierdziu Boga.
 20. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • 16 maja (poniedziałek) – Święty Andrzej Bobola. Jezuicki kapłan i męczennik, wspaniały duszpasterz, kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary. Jest patronem naszej Ojczyzny (w metropolii warszawskiej i diecezji płockiej – uroczystość).
 1. Każdy dzień przynosi różne sytuacje, które są powodem naszego niepokoju. Jednak pamiętajmy o tym, że jest z nami Zmartwychwstały Pan. On nas obdarza swoim błogosławieństwem i mówi do nas „abyśmy się wzajemnie miłowali”. Jednoczymy się z Kościołem powszechnym, który przeżywa dziś w Watykanie uroczystość kanonizacji „najmniejszego ze świętych” błogosławionego Karola de Foucauld.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa