Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
8 marca 2021 - Intencje Mszy Świętych 08.03.2021 – 14.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 2 marca 2021 - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” 28.02.2021 Druga niedziela Wielkiego Postu jes ... +++ 2 marca 2021 - Intencje Mszy Świętych 01.03.2021 – 07.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 1 marca 2021 - 18. rocznica urodzin Anny Zembrzuskiej 21.02.2021 +++ 1 marca 2021 - 18. rocznica urodzin Adriana Stępień 28.02.2021 +++ 27 lutego 2021 - Żyjmy Eucharystią – Niedziela „Ad Gentes” – 28.02.2021 +++ 27 lutego 2021 - Komunikat Krajowej Izby Kominiarzy +++ 23 lutego 2021 - „Jezus wybrał Płock”: 90. rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie Świat potrzebuje miłosierdzia Bo ... +++ 23 lutego 2021 - 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu 14-20.02.2021 +++ 23 lutego 2021 - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” 21.02.2021 Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkieg ... +++ webdesign

1. Dziś piąta Niedziela Wielkanocna. Po długiej zimie budząca się do życia przyroda kieruje nasze myśli do Boga, który jest Stwórcą wszechświata i Panem każdego czasu.

2. W środę 1 maja wspominamy świętego Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy i rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską codziennie o godzinie 16:00 (poza małymi wyjątkami), a w niedziele po Mszy świętej o godzinie 15:00. Starajmy się uczestniczyć w nabożeństwie majowym w kościele, ale także odmawiajmy tę litanię w naszych domach lub przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach, polecając Matce Bożej wszystkie codzienne sprawy osobiste, rodzinne, parafialne i narodowe.

3. Środa 1 maja to także druga rocznica beatyfikacji Jana Pawła II. Uroczysta Msza święta dziękczynna zostanie odprawiona o godzinie 16:30, a później nastąpi oddanie czci relikwiom bł. Jana Pawła II, które parafia otrzymała z Rzymu dzięki pośrednictwu brata Marcina Mosakowskiego ze Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego. Brat Marcin pochodzi z Ciechanowa, a obecnie pracuje w Papieskim Kościelnym Instytucie Polskim w Rzymie. Są to relikwie drugiego stopnia ”ex indumentis”, czyli z szat Jana Pawła II. Znajdują się w relikwiarzu papieskim zakupionym z pieniędzy, które zostały z tegorocznej zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego. Uroczyste wprowadzenie relikwii do kościoła parafialnego planowane jest w Dzień Papieski, który w tym roku przypada w niedzielę 13 października. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy i dziękczynienia.

4. W czwartek 2 maja w Polsce obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To święto ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Dzień 2 maja jest obchodzony również jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

5. Piątek 3 maja to uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i 222. rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Msze święte o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00, a później nabożeństwo majowe. Tego dnia ze względu na uroczystość nie ma postu od pokarmów mięsnych.

6. Za tydzień w niedzielę 5 maja o godzinie 12:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji naszej Ochotniczej Straży Pożarnej z okazji wspomnienia świętego Floriana patrona strażaków, w tym roku połączona z obrzędem poświęcenia nowego samochodu strażackiego. Po Mszy świętej przemarsz pod budynek OSP, gdzie nastąpi uroczyste poświęcenie samochodu, wręczenie odznaczeń i odznak związkowych, a później koncert orkiestr strażackich. Mszę świętą odprawi ks. dr Jarosław Kamiński – dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej, który również dokona aktu poświęcenia nowego samochodu.

7. W związku z uroczystością strażacką Msza święta w intencji maturzystów z naszej parafii zostanie odprawiona w niedzielę 5 maja o godzinie 10:00. Będzie to wspólna modlitwa dziękczynna za pomyślne ukończenie szkoły ponadgimnazjalnej oraz prośba o światło Ducha Świętego w czasie egzaminów maturalnych.

8. W piątek 10 maja br. Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej obchodzi jubileusz 90-lecia istnienia oraz 10-lecie nadania szkole imienia. Z tej okazji cała społeczność szkolna serdecznie zaprasza na uroczystość, która rozpocznie się Mszą świętą o godz. 10:00. Później nastąpi złożenie kwiatów na grobach zmarłych nauczycieli oraz żołnierzy poległych za Ojczyznę oraz dalsza część jubileuszu, która odbędzie się w budynku szkoły.

9. Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Czernice Borowe do udziału w akcji ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ, w ramach której odbędzie się rajd rowerowy bibliotekarzy i czytelników oraz wszystkich sympatyków słowa pisanego i rowerów. Odjazd 18 maja 2013 r. o godzinie 10:30 spod Gminnej Biblioteki Publicznej, meta w Rostkowie. Zapisy są już przyjmowane w Gminnej Bibliotece Publicznej.

10. Miesiąc maj, który rozpoczynamy w tym tygodniu, zachęca do tego, aby zatroszczyć się o przydrożne kapliczki, figurki i krzyże, ponieważ kryją w sobie wiele różnych tajemnic, są milczącym świadkiem historii tej ziemi, świadectwem wiary naszych przodków, a często pięknym wyrazem rzemiosła ludowego oraz zachętą do spontanicznej modlitwy.

11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Pierwszy piątek miesiąca – sakrament pokuty przed każdą Mszą świętą, gdyż jest to jednocześnie Uroczystość 3 Maja. Pierwsza sobota miesiąca – Msza święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 10:00 oraz nabożeństwo majowe. Najbliższa niedziela to pierwsza w miesiącu, ale ze względu na uroczystości strażackie, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna zostaną przełożone na drugą niedzielę miesiąca, która przypada 12 maja.

12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 29 kwietnia – Święta Katarzyna Sieneńska, dziewica i doktor Kościoła. W 1999 roku papież Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
• 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła.
• 4 maja – Święty Florian (†304), męczennik z początku IV wieku i patron strażaków.

Rok liturgiczny 2020/2021


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego