Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dziś piąta Niedziela Wielkanocna. Po długiej zimie budząca się do życia przyroda kieruje nasze myśli do Boga, który jest Stwórcą wszechświata i Panem każdego czasu.

2. W środę 1 maja wspominamy świętego Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy i rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską codziennie o godzinie 16:00 (poza małymi wyjątkami), a w niedziele po Mszy świętej o godzinie 15:00. Starajmy się uczestniczyć w nabożeństwie majowym w kościele, ale także odmawiajmy tę litanię w naszych domach lub przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach, polecając Matce Bożej wszystkie codzienne sprawy osobiste, rodzinne, parafialne i narodowe.

3. Środa 1 maja to także druga rocznica beatyfikacji Jana Pawła II. Uroczysta Msza święta dziękczynna zostanie odprawiona o godzinie 16:30, a później nastąpi oddanie czci relikwiom bł. Jana Pawła II, które parafia otrzymała z Rzymu dzięki pośrednictwu brata Marcina Mosakowskiego ze Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego. Brat Marcin pochodzi z Ciechanowa, a obecnie pracuje w Papieskim Kościelnym Instytucie Polskim w Rzymie. Są to relikwie drugiego stopnia ”ex indumentis”, czyli z szat Jana Pawła II. Znajdują się w relikwiarzu papieskim zakupionym z pieniędzy, które zostały z tegorocznej zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego. Uroczyste wprowadzenie relikwii do kościoła parafialnego planowane jest w Dzień Papieski, który w tym roku przypada w niedzielę 13 października. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy i dziękczynienia.

4. W czwartek 2 maja w Polsce obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To święto ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Dzień 2 maja jest obchodzony również jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

5. Piątek 3 maja to uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i 222. rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Msze święte o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00, a później nabożeństwo majowe. Tego dnia ze względu na uroczystość nie ma postu od pokarmów mięsnych.

6. Za tydzień w niedzielę 5 maja o godzinie 12:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji naszej Ochotniczej Straży Pożarnej z okazji wspomnienia świętego Floriana patrona strażaków, w tym roku połączona z obrzędem poświęcenia nowego samochodu strażackiego. Po Mszy świętej przemarsz pod budynek OSP, gdzie nastąpi uroczyste poświęcenie samochodu, wręczenie odznaczeń i odznak związkowych, a później koncert orkiestr strażackich. Mszę świętą odprawi ks. dr Jarosław Kamiński – dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej, który również dokona aktu poświęcenia nowego samochodu.

7. W związku z uroczystością strażacką Msza święta w intencji maturzystów z naszej parafii zostanie odprawiona w niedzielę 5 maja o godzinie 10:00. Będzie to wspólna modlitwa dziękczynna za pomyślne ukończenie szkoły ponadgimnazjalnej oraz prośba o światło Ducha Świętego w czasie egzaminów maturalnych.

8. W piątek 10 maja br. Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej obchodzi jubileusz 90-lecia istnienia oraz 10-lecie nadania szkole imienia. Z tej okazji cała społeczność szkolna serdecznie zaprasza na uroczystość, która rozpocznie się Mszą świętą o godz. 10:00. Później nastąpi złożenie kwiatów na grobach zmarłych nauczycieli oraz żołnierzy poległych za Ojczyznę oraz dalsza część jubileuszu, która odbędzie się w budynku szkoły.

9. Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Czernice Borowe do udziału w akcji ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ, w ramach której odbędzie się rajd rowerowy bibliotekarzy i czytelników oraz wszystkich sympatyków słowa pisanego i rowerów. Odjazd 18 maja 2013 r. o godzinie 10:30 spod Gminnej Biblioteki Publicznej, meta w Rostkowie. Zapisy są już przyjmowane w Gminnej Bibliotece Publicznej.

10. Miesiąc maj, który rozpoczynamy w tym tygodniu, zachęca do tego, aby zatroszczyć się o przydrożne kapliczki, figurki i krzyże, ponieważ kryją w sobie wiele różnych tajemnic, są milczącym świadkiem historii tej ziemi, świadectwem wiary naszych przodków, a często pięknym wyrazem rzemiosła ludowego oraz zachętą do spontanicznej modlitwy.

11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Pierwszy piątek miesiąca – sakrament pokuty przed każdą Mszą świętą, gdyż jest to jednocześnie Uroczystość 3 Maja. Pierwsza sobota miesiąca – Msza święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 10:00 oraz nabożeństwo majowe. Najbliższa niedziela to pierwsza w miesiącu, ale ze względu na uroczystości strażackie, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna zostaną przełożone na drugą niedzielę miesiąca, która przypada 12 maja.

12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 29 kwietnia – Święta Katarzyna Sieneńska, dziewica i doktor Kościoła. W 1999 roku papież Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
• 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła.
• 4 maja – Święty Florian (†304), męczennik z początku IV wieku i patron strażaków.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa