Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Piąta niedziela w roku liturgicznym gromadzi nas w świątyni wokół stołu Słowa Bożego i Eucharystii. Wezwanie Chrystusa skierowane do Szymona: „wypłyń na głębię” jest zaproszeniem skierowanym do nas wszystkich, abyśmy wypłynęli na głębiny wiary.
 2. Z okazji drugiej niedzieli miesiąca, modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00, prowadziło dzisiaj Koło Żywego Różańca z Żeber. Po Mszy Świętej spotkanie scholi parafialnej.
 3. W poniedziałek 11 lutego obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Tego dnia w 1858 roku, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej w Lourdes we Francji. Tamte wydarzenia upamiętnia znana pieśń maryjna „Po górach, dolinach”.
 4. Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes to jednocześnie 27. Światowy Dzień Chorego, który 13 maja 1992 roku (w 75. rocznicę objawień fatimskich) ustanowił Święty Jan Paweł II. Tegoroczne orędzie papieskie zatytułowane zostało: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8). Centralne obchody będą miały miejsce w Kalkucie, ponieważ w sposób szczególny patronować im będzie Święta Matka Teresa z Kalkuty. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w modlitwie o chorych i cierpiących, przede wszystkim z naszej parafii.
 5. Pamiętajmy także o sakramencie chorych, w którym wzywamy pomocy Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale także chorym i osobom w podeszłym wieku.
 6. W czwartek 14 lutego patronuje nam Święty Walenty Biskup Męczennik, który żył w III wieku w cesarstwie rzymskim za panowania Klaudiusza II Gockiego. Z wykształcenia był medykiem, a współcześnie jest patronem zakochanych. Niech ten dzień będzie okazją do modlitwy i podziękowania za miłość, którą Bóg nas obdarzył. Pamiętajmy też o narzeczonych, szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała.
 7. Ogólne podsumowanie wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. W tym roku kolęda trwała 22 dni, w czasie których miały miejsce 343 wizyty duszpasterskie. W 12. domach z różnych przyczyn nie było kolędy w tym roku, a w 5.domach nie ma kolędy od wielu lat. Wspólnot rodzinnych, małżeństw lub osób samotnych jest 390, a różnica z liczbą wizyt kolędowych wynika stąd, że kolęda w niektórych domach jest przyjmowana wspólnie. Wszystkich osób mieszkających na co dzień w parafii jest ok. 1200, a zameldowanych – 1407 (dane z 31 grudnia 2018 roku), więc różnica wynosi 207 osób, które już nie mieszkają w poszczególnych miejscowościach parafii.
 8. Bardzo dziękuję za złożone ofiary w czasie kolędy, szczególnie na inwestycje i remonty, które przeprowadziliśmy w ubiegłym roku. Każda parafia jest zobowiązana do wpłaty 10% od całości kwoty zebranej z okazji kolędy na Fundusz Remontowo – Budowlany Diecezji Płockiej.
 9. Sprawozdanie z przeprowadzonych inwestycji w naszej parafii oraz z sytuacji finansowej, zostanie przedstawione za tydzień, po spotkaniu z Radą Gospodarczą, które jest planowane w tym tygodniu.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku przy wyjściu głównym z kościoła, m.in. „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej” i „Różaniec”.
 11. Od 1 marca br. planowane podwyżki za odbiór odpadów będą obejmować również cmentarz parafialny, dlatego zachęcam do porządkowania grobów swoich bliskich ze zniczy i lampionów, które już nie będą używane, aby do końca bieżącego miesiąca lutego można było odebrać jak najwięcej odpadów z cmentarza na obecnych zasadach finansowych.
 12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 10 lutego (niedziela) – Święta Scholastyka (†542), dziewica. Była siostrą Świętego Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy. Na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Bogu.
 • 14 lutego (czwartek) – Święty Cyryl (827-869), mnich i Święty Metody (815-885), biskup. Patroni Europy oraz misjonarze Księstwa Wielkomorawskiego i Rusi Kijowskiej (święto).
 • 14 lutego (czwartek) – Święty Walenty Biskup Męczennik. Żył w III wieku w cesarstwie rzymskim za panowania Klaudiusza II Gockiego. Jest patronem zakochanych (wspomnienie dowolne).
 1. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Pamiętamy w modlitwie o chorych, zwłaszcza przebywających w szpitalach, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
 2. W trudnym okresie zimowym z uwagą rozglądajmy się wokół siebie, bo wielu ludzi boryka się z codziennymi problemami. Może blisko nas jest bieda duchowa lub materialna. Bądźmy wrażliwi i dzielmy się miłością z innymi, a Bóg Ojciec Miłosierdzia z pewnością nam to wynagrodzi.
 3. Dzisiaj Bóg zaprasza nas, abyśmy potrafili urządzać nasze życie według Jego planu i mieli odwagę wypłynąć razem z Nim na głębię naszego życia. Boże błogosławieństwo niech nas umacnia na rozpoczynający się nowy tydzień i kończące się ferie zimowe.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa