Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
23 lutego 2021 - „Jezus wybrał Płock”: 90. rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie Świat potrzebuje miłosierdzia Bo ... +++ 23 lutego 2021 - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” 21.02.2021 Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkieg ... +++ 22 lutego 2021 - List papieża Franciszka z okazji 90. rocznicy objawień Jezusa Miłosiernego Ojciec Święty uczestniczy w płoc ... +++ 22 lutego 2021 - Intencje Mszy Świętych 22.02.2021 – 28.02.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 22 lutego 2021 - Wielkopostna dekoracja kościoła +++ 17 lutego 2021 - Wielki Post 2021 +++ 17 lutego 2021 - Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2021 +++ 17 lutego 2021 - Przewodniczący Episkopatu apeluje o pogłębienie życia duchowego w Wielkim Poście APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI ... +++ 16 lutego 2021 - Zapowiedzi przedślubne 14.02.2021 – 21.02.2021 Michał Soliński – parafia pw. ... +++ 16 lutego 2021 - VI NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 14.02.2021 Szósta niedziela zwykła roku litu ... +++ webdesign
 1. Dzisiaj szósta niedziela wielkanocna. Pan Jezus przypomina nam w Ewangelii o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania miłości w nas samych. A jeżeli tej miłości mamy ciągle za mało, to trzeba modlić się i prosić Zmartwychwstałego Pana, aby nas nią napełnił.
 2. W naszej parafii jest to niedziela powołań kapłańskich, dlatego witamy przedstawicieli wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Przede wszystkim Czcigodnego księdza Lecha Piórkowskiego, który pełni posługę Ojca Duchownego oraz kleryków z V roku studiów: Marcina Kwiatkowskiego z parafii pw. Świętego Stanisława BM w Drobinie i Leszka Rutkowskiego z parafii pw. Świętego Stanisława Kostki w Pułtusku. Bardzo dziękujemy za przybycie, głoszone słowo Boże i wspólną modlitwę. My także wspieramy modlitwą i ofiarą na tacę złożoną dzisiaj, a także jesienną zbiórką plonów ziemi i ofiar materialnych.
 3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. W czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe w intencji powołań i procesja eucharystyczna z udziałem asysty, pocztów sztandarowych, „dzieci fatimskich” i dziewcząt do sypania kwiatkami. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie o tematyce powołaniowej z młodzieżą, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 4. W niedzielę za tydzień modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 poprowadzą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych.
 5. Również w następną niedzielę podczas wszystkich Mszy Świętych będzie obecny wśród nas zespół muzyczny „Głos wołającego na pustyni” z parafii pw. Świętego Franciszka z Asyżu w Ciechanowie, promujący nową płytę pt. „Nic bez Ciebie”. Po raz trzeci będzie także wśród nas p. Barbara Sitek-Wyrembek z Ciechanowa z zamyśleniem poetyckim na kanwie nowego tomiku wierszy pt. „Psalmy pisze serce” ku czci Matki Bożej w roku 160. rocznicy objawień Bernadettcie Soubirous w Lourdes we Francji. Spotkaniu z poezją będzie towarzyszyła okolicznościowa wystawa. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość nabycia płyty i książki w formie prezentu np. z okazji Komunii Świętej lub innej uroczystości religijnej. Pamiętajmy też, że najbliższa niedziela 13 maja to dzień fatimski i kolejna rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II, który wydarzył się w Rzymie na Placu Świętego Piotra w 1981 roku.
 6. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za dwa tygodnie w tym roku przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 7. We wtorek 8 maja uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski, diecezji płockiej, a także naszej parafii. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę, Diecezję i Parafię.
 8. Od jutra przez trzy kolejne dni modlimy się z całym Kościołem o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju oraz na całym świecie.
 9. W najbliższą sobotę o godz. 9:00 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, które odbędzie się w sali spotkań na plebanii.
 10. W poniedziałek 7 maja o godz. 14:00 spotkanie dla dzieci z klasy czwartej przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego, a we wtorek 8 maja również o godz.14:00 spotkanie dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami w ramach przygotowania do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.
 11. W najbliższy czwartek 10 maja o godz. 9:00 w kościele zostanie odprawiona Msza Święta w intencji społeczności Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej z okazji Dnia Patronki.
 12. Od piątku tego tygodnia będziemy wzywać Ducha Świętego w nowennie przed uroczystością Pięćdziesiątnicy. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.
 13. Nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiamy w dni powszednie o godz. 16:00, a w niedziele podczas Mszy Świętej o godz. 15:00.
 14. Na ręce komendanta naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej druha Łukasza Łąkowskiego składam podziękowanie za wspólne pielgrzymowanie wczoraj do Świętego Miejsca w ramach IV Diecezjalnej Pielgrzymki Strażaków.
 15. SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO W ZWIĄZKU Z II SYNODEM MŁODZIEŻY DIECEZJI PŁOCKIEJ. Kochana Młodzieży! Drodzy Księża i Siostry Zakonne! W Jubileuszowym Roku Świętego Stanisława Kostki – patrona młodzieży, podjąłem decyzję o zwołaniu II Synodu Młodych Diecezji Płockiej. Rok Świętego Stanisława Kostki zachęca do podjęcia refleksji nad duchową kondycją młodych ludzi naszej Diecezji. Jest to również czas szczególnej modlitwy za młode pokolenie, które dojrzewa w naszych domach, szkołach, uczelniach i parafiach. Po trzech latach od pierwszego Synodu Młodych, chcę ponownie spotkać się z młodymi, by rozeznawać co Duch mówi do młodego Kościoła płockiego. Również w Rzymie, w październiku tego roku, będzie obradować Synod Biskupów zwołany przez Papieża Franciszka pod hasłem: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Franciszek powiedział, że będzie „to Synod Młodych i wszyscy chcemy słuchać siebie nawzajem. Każdy młody ma coś do powiedzenia innym, ma coś do powiedzenia dorosłym, ma coś do powiedzenia księżom, siostrom zakonnym, biskupom i papieżowi. Wszyscy musimy Was wysłuchać”. Idąc za głosem Ojca Świętego Franciszka chcę również i ja słuchać i rozmawiać z młodzieżą naszej Diecezji. II Synod Młodzieży będzie obradował w dniach 31 sierpnia – 1 września br. w Wyższym Seminarium Duchowym i Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym Studnia w Płocku. Zapraszam księży odpowiedzialnych za duszpasterstwo młodzieży, serdecznie zapraszam młodzież z ruchów i wspólnot, młodych z organizacji młodzieżowych (harcerzy) oraz czworo przedstawicieli z każdego dekanatu na Synod Młodych do Płocka. Szczegółowe informacje zostaną przekazane przez Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży do Dekanalnych Duszpasterzy Młodzieży oraz na stronie: www.ddm-studnia.pl i na facebook’u: Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Studnia. Proszę młodzież i księży, żebyście dostępnymi wam środkami komunikacji przekazali informację o Synodzie Młodych swoim rówieśnikom, byśmy razem tworzyli wspólnotę modlitwy młodego Kościoła i robili „Boży raban” w Diecezji. Wierzę, że II Synod Młodych Mazowsza i Ziemi Dobrzyńskiej pozwoli nam wspólnie odkryć fascynującą prawdę o tym, że „Bóg jest zawsze młody, jest zawsze nowy” (Papież Franciszek). Święty Stanisławie Kostko wspieraj nas w synodalnych pracach. Pozdrawiam Was z Tumskiego Wzgórza i z serca błogosławię. Wasz biskup Piotr.
 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w
  modlitwie (szczególnie pamiętamy o wszystkich Stanisławach). Modlimy się za chorych. Naszą modlitwą otaczamy również parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności.
 17. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 6 maja (niedziela) – Święci Apostołowie Filip i Jakub. Filip do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub, zwany Młodszym, był uczestnikiem tzw. Soboru Jerozolimskiego i przewodniczącym gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie. Jakubowi Młodszemu, przypisuje się autorstwo jednego z listów Pisma Świętego Nowego Testamentu.
 • 8 maja (wtorek) – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup krakowski, patron chrześcijańskiego ładu moralnego, męczennik, główny patron Polski.
 1. Niech Bóg nam błogosławi, aby nie zabrakło naszej modlitwy o powołania do pracy w Winnicy Pańskiej. Pamiętajmy też o tegorocznych maturzystach, którzy składają egzaminy dojrzałości. Dzisiaj Jezus słowami Ewangelii nazywa nas swoimi przyjaciółmi, to napełnia radością, ale też zobowiązuje.
Rok liturgiczny 2020/2021


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego