Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj szósta niedziela wielkanocna. Jezus Chrystus zapewnia w Ewangelii o swojej miłości do nas, którą okazuje nam w każdej Eucharystii.

2. Dzisiaj modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 prowadziły Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych, a po Mszy Świętej o godzinie 10:00 spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży oraz wymiana tajemnic różańcowych.

3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15:00 w sali spotkań na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej i Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży, a po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie scholi, które odbędzie się również w sali spotkań.

4. Dzisiaj również w naszej ojczyźnie wybieramy Prezydenta Rzeczypospolitej. Pamiętajmy, że udział w wyborach jest naszym patriotycznym obowiązkiem.

5. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zajmująca miejsce siódmej niedzieli Wielkanocy, a jutro, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące

6. W tym miesiącu odprawiamy nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W dni powszednie o godz. 16:00, a w niedziele podczas Mszy Świętej o godz. 15:00.

7. We wtorek 12 maja w ramach drugiej pielgrzymki rowerowej przyjedzie do naszej parafii młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych im. Henryka Sucharskiego w Przasnyszu, aby pomodlić się w kościele i zapoznać z jego historią, a także nawiedzić cmentarz, a później spotkać się przy ognisku.

8. W środę 13 maja o godzinie 13:30 w kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej, a w czwartek 14 maja o godz. 13:30 spotkanie dla dzieci z klasy czwartej (w miarę możliwości razem z rodzicami) w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

9. W środę 13 maja wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 34. rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II.

10. W czwartek 14 maja, w liturgii czcimy świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”.

11. W sobotę 16 maja święto Świętego Andrzeja Boboli – kapłana i męczennika, który żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki.

12. Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto k. Wyszkowa odbędzie się w sobotę 16 maja br. Wyjazd o godzinie 6:45 z parkingu przy kościele. Organizatorzy pielgrzymki proszą o punktualność oraz o zabranie modlitewników, śpiewników i przyjmowanych lekarstw.

13. Zakończyły się prace przy poszerzeniu i wzmocnieniu głównej alei na cmentarzu oraz wykonaniu powiększenia miejsca do zamyśleń religijno – patriotycznych przy ołtarzu polowym, a także ułożono mały chodnik przy furtce z prawej strony przy wyjściu z cmentarza. Koszt tych prac wyniósł 5.600 zł. Od ubiegłego poniedziałku trwają prace przy ołtarzu głównym, który znajduje się w kościele, które polegają na wyczyszczeniu całej powierzchni, zdezynfekowaniu i zaimpregnowaniu oraz uzupełnieniu spróchniałych elementów. Później nastąpi etap porycia farbą i wykonania złocenia i srebrzenia. Dziękuję za okazywaną pomoc przy tych pracach w różnej formie.

14. W ostatnim czasie ofiarę na renowację ołtarza złożyli: Oddział Gminny Związku Kombatantów RP i Osób Represjonowanych – 2.000 zł. Pani Mirosława Krzykowska, pochodząca z Chojnowa, a obecnie mieszkająca w Stanach Zjednoczonych – kolejna ofiara w wysokości 500 dolarów (1.700 zł) oraz ofiara indywidualna, którą złożyła p. Maria Komorowska z Chojnowa. Bóg zapłać.

15. Apel Biskupa Płockiego o wsparcie dla dotkniętego trzęsieniem ziemi Nepalu:
Czcigodni Księża, Drodzy Diecezjanie. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i prośbę przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, o modlitwę i pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu, diecezja płocka pragnie włączyć się w akcję pomocową dla poszkodowanych w tym kraju. Z danych szacunkowych wynika, że podczas trzęsienia ziemi w Nepalu zginęło ponad 7 tysięcy osób, wiele tysięcy jest rannych oraz straciło dach nad głową, zniszczeniu uległa też infrastruktura. Rodzi to ogromne problemy związane z dostępem do czystej wody oraz pomocy medycznej dla poszkodowanych. Nepalczycy potrzebują niezwłocznego wsparcia. Dlatego też niedziela 10 maja ma się stać dniem ogólnopolskiej modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami tego kraju. Konkretnym wyrazem naszej solidarności będzie zbiórka ofiar do puszek w tym dniu na rzecz ofiar kataklizmu. Będę wdzięczny za włączenie się w tę niezwykle ważną inicjatywę. Bóg zapłać za okazane serce i pomoc naszym bliźnim w Nepalu. Wasz Biskup Piotr.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa