Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dziś w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby misterium paschalne mogło przemieniać całe nasze życie, abyśmy jeszcze bardziej mogli stawać się solą dla ziemi i nadawać właściwy sens naszej doczesności.

2. Przez kolejne dni maja przez życie idziemy z Maryją, którą wielbimy codziennie w nabożeństwie majowym w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedzielę w czasie Mszy świętej o godzinie 15:00. Wyjątkowo w tym tygodniu nabożeństwo majowe we wtorek o godzinie 17:00, a w sobotę po Mszy świętej o godzinie 10:00.

3. Dzisiaj o godzinie 10:00 Msza święta w intencji maturzystów, których wspieramy modlitwą i prosimy o światłość Ducha Świętego w czasie egzaminów maturalnych.

4. Dzisiaj również o godzinie 12:00 uroczysta Msza święta w intencji naszej Ochotniczej Straży Pożarnej z okazji wspomnienia świętego Floriana patrona strażaków oraz poświęcenie nowego samochodu strażackiego. Mszę świętą odprawi ks. dr Jarosław Kamiński – dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej.

5. Ksiądz kanonik dr Andrzej Zakrzewski – Diecezjalny Kapelan Straży Pożarnej zaprasza na II Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej w Skępem, która odbędzie się w sobotę 18 maja br. Zaproszenie skierowane jest do druhów – członków Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej, weteranów służby pożarniczej, kapelanów i duszpasterzy posługujących wśród strażaków oraz sympatyków pożarnictwa. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza święta pod przewodnictwem J.E. Biskupa Płockiego Piotra Libery.

6. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, ale ze względu na Mszę święta za maturzystów oraz uroczystości strażackie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna zostaną przełożone na przyszłą niedzielę. Zapraszam całą asystę, poczty sztandarowe i dziewczęta sypiące kwiatkami.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed Mszą świętą o godzinie 10:00 modlitwa różańcowa, której przewodniczą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych, a po Mszy świętej spotkanie KŻR dzieci i młodzieży – wymiana tajemnic różańcowych.

8. W poniedziałek 6 maja o godz. 15:00 spotkanie dla dzieci z klasy czwartej razem z rodzicami w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. W czwartek 9 maja o godz. 15:00 spotkanie dla dzieci z klasy drugiej razem z rodzicami przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.

9. W sobotę 11 maja o godzinie 14:00 zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską i Akcję Katolicką w celu omówienia bieżących spraw duszpasterskich naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w sali spotkań na plebanii.

10. W dniach 05 maja – 10 maja 2013r. parafia Świętego Jana Chrzciciela w Węgrze będzie przeżywała Misje Święte.

11. W piątek 10 maja br. Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej obchodzi jubileusz 90 – lecia istnienia oraz 10 – lecia nadania szkole imienia. Z tej okazji cała społeczność szkolna serdecznie zaprasza na uroczystość, która rozpocznie się Mszą świętą o godz. 10:00. Później nastąpi złożenie kwiatów na grobach zmarłych nauczycieli oraz żołnierzy poległych za Ojczyznę oraz dalsza część jubileuszu, która odbędzie się w budynku szkoły.

12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub.
• 8 maja – Święty Stanisław Biskup i Męczennik – główny patron Polski, patron diecezji płockiej i naszej parafii.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa