Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Przeżywając dziś szóstą niedzielę Wielkanocy wciąż trwamy w radości paschalnej. Niech rozbrzmiewa w naszych sercach, myślach i rozmowach prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa, która jest podstawą naszej wiary. W liturgii Słowa Bożego usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 2. W naszej parafii jest to niedziela Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego przez grupę 15. dzieci z klasy czwartej w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00. Dzieci uczestniczą w Białym Tygodniu, który będzie trwał do piątku. Modlitwę rozpoczynamy o godzinie 16:00 udziałem w nabożeństwie majowym, a później wspólna Msza Święta.
 3. Słowa podziękowania dla Pana Grzegorza – opiekuna grupy za przygotowanie dzisiejszej uroczystości, pań katechetek Beaty i Anny oraz pani Anety za przygotowanie katechetyczne oraz dla Rodziców za przygotowanie kościoła i dar ołtarza w postaci odnowionej puszki do Komunii Świętej oraz hostiarkę do przechowywania hostii, które są konsekrowane podczas liturgii Mszy Świętej.
 4. Serdeczne podziękowania dla Służby Liturgicznej Ołtarza na czele z Panem Janem – emerytowanym Szafarzem Nadzwyczajnym Komunii Świętej oraz dla Pana Organisty Adriana z Panem Sebastianem i Pana Kościelnego Tomasza. Dziękuję Rodzicom Chrzestnym, Paniom Dyrektorkom Szkoły Podstawowej, nauczycielom i wychowawcom oraz Dyrekcji i Przedstawicielom Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej. Dziękuję za posługę fotograficzną i video oraz za dekorację kościoła. Podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania i podniosłego przygotowania naszej uroczystości.
 5. Na zakończenie Mszy Świętej z Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu zostanie poświęcona odnowiona chrzcielnica.
 6. Od jutra przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące oraz błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Razem z Maryją będziemy prosić Boga o błogosławieństwo ludzkiego trudu, aby przyniósł obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Kwartalne dni modlitw o urodzaje to również okazja do modlitwy, aby w naszym kraju nikt nie cierpiał z powodu biedy i głodu, a ciężka praca rolników była doceniana i godziwie wynagradzana.
 7. Przed nami już ostatnie dni nabożeństw majowych, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 8. W najbliższą sobotę 1 czerwca świętujemy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji dla wszystkich dzieci szczególnie naszej parafii serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie podczas nabożeństwa czerwcowego. Tego dnia bowiem rozpoczyna się miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusa.
 9. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane w dni powszednie zgodnie z godziną głównej Mszy Świętej, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00 lub o godz. 12:00.
 10. W niedzielę za tydzień 2 czerwca XII Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie.
 11. W najbliższą sobotę rozpoczynamy tradycyjne święcenie pól w naszej parafii. W najbliższą sobotę 1 czerwca poświęcenie pól w miejscowości Ostafieje i Miłoszewiec, które rozpocznie się Mszą Świętą w kościele o godzinie 12:00. Słowa podziękowania za złożone ofiary z okazji poświęcenia pól w tych miejscowościach.
 12. W tym tygodniu pierwszy pierwsza sobota miesiąca. O godzinie 10:00 wotywa ku czci Niepokalanego Serca Maryi, poprzedzona modlitwą różańcową, która rozpocznie się o godz. 9:30. Pierwszą niedziela miesiąca czerwca za tydzień to uroczystość Wniebowstąpienia – adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna zostaną odprawione na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00. Zapraszam całą asystę i dziewczęta do sypania kwiatkami oraz „dzieci fatimskie”.
 13. W piątek 31 maja o godz. 17:30 do sali spotkań na plebanii zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.
 14. Trwają przygotowania do zorganizowania VIII Parafialnego Pikniku Rodzinnego, który planowany jest za trzy tygodnie w niedzielę 16 czerwca. Razem z Radą Duszpasterską i Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zapraszamy wszystkich do współpracy i wspólnych przygotowań. Jednocześnie już teraz dziękujemy wszystkim dobroczyńcom, szczególnie fundacji „SCALAM-prostujemy drogi życia”.
 15. We wtorek 28 maja przypada 38. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, który będąc Prymasem Polski kolejny raz oddał naszą Ojczyznę w macierzyńską niewolę Maryi.
 16. W piątek 31 maja obchodzimy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, które upamiętnia odwiedziny Maryi u Świętej Elżbiety – matki Świętego Jana Chrzciciela, a także spotkanie Mesjasza z wielkim prorokiem Starego i Nowego Testamentu.
 17. Od tego piątku przygotowujemy się przez nowennę do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, która przypada w tegorocznym kalendarzu liturgicznym za dwa tygodnie. Włączmy się do tej modlitwy podczas nabożeństwa majowego i czerwcowego, aby rozważać modlitwy nowenny w kościele, przy kapliczkach i w domach rodzinnych.
 18. Jutro w poniedziałek 27 maja przeżywamy Dzień Samorządu Terytorialnego. Jest to polskie święto, które zostało uchwalone przez Sejm RP w 2000 roku i upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku. Katolicką patronką polskiego samorządu jest Święta Kinga, której polecamy w modlitwie naszych lokalnych pracowników samorządowych oraz składamy życzenia wytrwałości w posłudze dla naszych „małych ojczyzn”, które wspólnie tworzymy.
 19. Dzisiaj obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji składamy życzenia naszym mamom, ale też polecamy Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne łaski, by mogły dobrze wypełniać swoje powołanie. Dla matek, które Bóg już wezwał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły cieszyć się chwałą zbawionych na wieki. W tych intencjach będziemy modlić się w czasie nabożeństwa majowego.
 20. Zbliża się coroczne spotkanie młodzieży na Polach Lednickich, które rozpocznie się w sobotę 1 czerwca. Zachęcamy do udziału zwłaszcza tegorocznych maturzystów oraz wszystkich, którym nie jest jeszcze znana inicjatywa Lednicy. Więcej informacji na stronie www.lednica2000.pl
 21. Trwają prace przy budowie kamiennego podjazdu i schodów na cmentarz od strony drugiego wjazdu, a na drodze głównej do cmentarza zostały wznowione prace przy drzewostanie. Proszę zachować ostrożność w nawiedzaniu cmentarza. Za każdą życzliwość i okazywaną pomoc serdecznie dziękuję.
 22. W ubiegłym tygodniu ofiarę materialną na rzecz naszej parafii złożył p. Andrzej Rutkowski. Bóg zapłać.
 23. Wszystkim parafianom i naszym gościom, którzy przeżywają w tym tygodniu swoje osobiste święta, szczególnie imieniny i urodziny oraz rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa, składamy najlepsze życzenia. Chorych wspieramy modlitwą, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
 24. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 26 maja (niedziela) – Święty Filip Nereusz (1515-1595). Kapłan odznaczający się wielką miłością bliźniego, ewangeliczną prostotą i radosną służbą Bogu. Założył zgromadzenie zakonne księży oratorianów (filipinów) oraz Kolegium Polskie w Rzymie.
 • 29 maja (środa) – Święta Urszula Ledóchowska, dziewica. W 1920 roku założyła Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego do pracy wychowawczej nad młodzieżą.
 • 1 czerwca (sobota) – Święty Justyn (†165). Największy apologeta chrześcijański II wieku, który poniósł śmierć męczeńską za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza.
 1. W tym pięknym, świątecznym, majowym dniu dzieci naszej parafii przeżywają Odnowienie Przyrzeczeń Sakramentu Chrztu. Niech nas wspiera opieka Najświętszej Maryi Panny, która jest najpiękniejszą Matką i Królową oraz błogosławieństwo Jej Syna Jezusa Chrystusa.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa