Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Szósta niedziela zwykła w liturgii słowa ukazuje fundamenty szczęśliwego życia. W Ewangelii według Świętego Mateusza, Jezus wzywa nas do sprawiedliwości, która sprowadza się do naszej odpowiedzi na wolę Boga wyrażoną w przykazaniach.
 2. Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca, ale modlitwa różańcowa przed Mszą Świętą o godz. 10:00, zostanie poprowadzona za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca 19 lutego. Przewodniczyć będzie Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic.
 3. Witamy serdecznie zespół muzyczny „Hora Incerta” (godzina nieznana) z Przasnysza, który dzisiaj ponownie jest obecny wśród nas z programem muzycznym pod tytułem „Pielgrzym z plecakiem”, który odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 10:00, a zespół również zaprezentuje się w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00. Zapraszamy razem z Fundacją Inicjatyw Prorodzinnych i OpiekuńczoWychowawczychNasze Dzieci. Jednocześnie dziękuję za współpracę panu prezesowi Wojciechowi Tytz oraz całej społeczności Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Czernicach Borowych z panią dyrektor Joanną Tubis-Flak. Zespół tworzą: Ewa Czaplicka (wokal), Jarosław Dawidziuk (gitara basowa), Arkadiusz Dąbrowski (instrumenty perkusyjne), Jacek Piotrowski (gitara solowa, wokal), Jacek Ślubowski (gitara prowadząca), Paweł Brzozowski (instrumenty klawiszowe).
 4. W czasie trwających ferii zimowych zapraszamy ministrantów i kandydatów w sobotę 18 i 25 lutego na tenisa stołowego w godz. 10:00 – 12:00 do sali spotkań na plebanii. Serdeczna prośba o zabranie obuwia na zmianę.
 5. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 6. We wtorek 14 lutego to dzień Świętych Cyryla i Metodego, którzy żyli w IX wieku i pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Znali wiele języków, dlatego prowadzili wyprawy misyjne, między innymi do Bułgarii i na Morawy, gdzie zastosowali w liturgii język słowiański zwany cyrylicą, używany w Kościołach wschodnich do dziś. Cyryl ponadto przetłumaczył w tym języku Pismo Święte. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy.
 7. W tym dniu patronuje nam również Święty Walenty Biskup Męczennik, który z wykształcenia był medykiem, a z powołania duchownym. Żył w III wieku w cesarstwie rzymskim za panowania Klaudiusza II Gockiego.
 8. Od wielu lat również w naszym kraju święty Walenty jest patronem zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i zabawy, bo trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy i podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała.
 9. Serdeczne podziękowanie za współpracę dla druhen i druhów z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z okazji wczorajszego podsumowania pełnionej służby w minionym roku podczas Zebrania Walnego. Za wstawiennictwem Świętego Floriana życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Czernickiej na kolejny rok odpowiedzialnej i trudnej służby w trosce o nasze dobro, zdrowie i życie w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. W przyszłym roku nasza jednostka będzie obchodziła „centurię”, czyli setną rocznicę swojego założenia.
 10. APEL BISKUPA PŁOCKIEGO O MODLITWĘ I WSPARCIE POSZKODOWANYCH W TRZĘSIENIU ZIEMI W TURCJI I SYRII. Drodzy Diecezjanie! Jesteśmy świadkami ogromu cierpienia, jakie w tych dniach spowodowało trzęsienie ziemi na terenie Turcji i Syrii. W związku z tym proszę o modlitwę za ofiary i poszkodowanych w tym kataklizmie. Proszę również, aby w najbliższą niedzielę 12 lutego br. podczas wszystkich Mszy Świętych odprawianych w kościołach i kaplicach Diecezji Płockiej, dołączono do modlitwy wiernych specjalne wezwanie w tej intencji. Niech miłosierny Bóg wspomoże wszystkie ofiary tej tragedii. Niech zmarłych obdarzy życiem wiecznym, a tym, którzy ocaleli, da nadzieję i duchowe umocnienie. Ponadto, zgodnie z Apelem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, z dnia 8 lutego br. dotyczącym przeprowadzenia zbiórki ofiar na rzecz pomocy poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii, chciałbym, aby nasza Diecezja włączyła się w to szlachetne dzieło miłosierdzia. Polecam zatem, aby w najbliższą niedzielę 12 lutego 2023 r. we wszystkich wspólnotach parafialnych przeprowadzić kwestę do puszek. Niech nasze serca będą solidarne z tymi, którzy potrzebują pomocy. Bóg zapłać za życzliwość w tej ważnej sprawie! Bp Szymon Stułkowski, Biskup Płocki.
 11. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia przekazujemy najlepsze życzenia, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu, szczególnie zmarłych tragicznie z powodu trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii. Dzieciom, młodzieży oraz wszystkim rozpoczynającym czas ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wypoczywających w naszej wspólnocie parafialnej. Dobrej i spokojnej niedzieli dla wszystkich parafian i naszych gości.
 12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 14 lutego (wtorek) – Święty Cyryl (827-869), mnich i Święty Metody (815-885), biskup. Patroni Europy oraz misjonarze Księstwa Wielkomorawskiego i Rusi Kijowskiej. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy.
 • 14 lutego (wtorek) – Święty Walenty Biskup Męczennik, nazywany również Walentym z Rzymu lub z Terni. Żył w III wieku w cesarstwie rzymskim za panowania Klaudiusza II Gockiego. Jest patronem zakochanych.
 1. „Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego” (Mt 5, 17-37). Na rozpoczynające się ferie zimowe w jedności z Kościołem przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa, abyśmy dobrze rozumieli orędzie Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii i potrafili wprowadzać je w nasze życie.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa