Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Ewangelia siódmej niedzieli roku liturgicznego stawia przed nami trudne wyzwanie. Przykazanie miłości nieprzyjaciół, o którym mówi nam Jezus, dosięga bowiem naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości.
 2. W tych dniach Gość Płocki obchodzi 10. rocznicę swojego istnienia, dlatego w dzisiejszą niedzielę jest obecny wśród nas ks. dr Włodzimierz Piętka – redaktor naczelny Płockiej Edycji Gościa Niedzielnego. Dziękujemy za przybycie, wspólną modlitwę i słowo Boże oraz życzymy całej Redakcji dalszych rocznic i jubileuszów w mocy Ducha Świętego i opiece Matki Bożej Czernickiej, a dla ks. Włodzimierza łaski zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
 3. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed Pierwszą Komunią Świętą i Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Do zakrystii na spotkanie zapraszamy dziewczęta z tworzącej się scholi parafialnej.
 4. Dzisiaj o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Pałukach zostanie odprawiona Msza Święta w 69. rocznicę rozbicia patrolu Ildefonsa Żbikowskiego ps. „Tygrys” z oddziału ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”. O godz. 16:00 rozpocznie się w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie Gala Retrospektyw X Festiwalu Filmowego NNW (Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci).
 5. W piątek 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, który od 2011 roku jest świętem państwowym. W ten sposób przywołujemy pamięć wielu Polaków, znanych i nieznanych, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli nierówną walkę z sowieckim okupantem o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
 6. W Płockiej Edycji Gościa Niedzielnego znajduje się wywiad z naszym parafianinem Panem Stanisławem Budnym (długoletnim prezesem Oddziału Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych), poświęcona tej trudnej i zawiłej historii polski powojennej, szczególnie w naszym regionie.
 7. Piątek 1 marca to pierwszy piątek miesiąca. O godzinie 15:30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.
 8. W pierwszą sobotę o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, poprzedzona modlitwą różańcową, a w pierwszą niedzielę marca za tydzień podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 9. W następną niedzielę 3 marca po Mszy Świętej o godz. 15:00 do plebanii zapraszam na spotkanie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, a za dwa tygodnie w sali spotkań na plebanii planujemy spotkanie Rady Duszpasterskiej m.in. z okazji zbliżających się misji parafialnych i innych wydarzeń duszpasterskich w bieżącym roku.
 10. Nasza parafianka Sandra Smolińska uczennica klasy Ia Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych otrzymała wyróżnienie na etapie Diecezjalnego Konkursu Plastycznego dla uczniów klas I-III w Płocku za wykonanie pracy na temat ,,Świętowanie niedzieli w rodzinie”. Przedmiotem oceny było ogólne wrażenie artystyczne, samodzielność i estetyka wykonania pracy oraz oryginalny sposób zaprezentowania tematu konkursu. Opiekunką Sandry była pani katechetka Beata Gregorczyk. Gratulujemy i dziękujemy.
 11. W ubiegły piątek rozpoczęły integracyjne spotkania z halową piłką nożną dla służby liturgicznej ołtarza oraz starszych dzieci i młodzieży, które odbywają się w godzinach od 18:00 do 20:00. Serdecznie zapraszamy.
 12. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Płockiego dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na rzecz rozbudowy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku.
 13. W tych dniach swoje dni patronalne obchodzą biskup senior Roman Marcinkowski oraz biskup pomocniczy Mirosław Milewski. Razem z życzeniami pamiętajmy w modlitwie o Dostojnych Solenizantach. Niech pasterską posługę księży biskupów naszej diecezji umacnia opieka Jezusa Miłosiernego.
 14. Dzisiaj o godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji dostojnych jubilatów Państwa Hanny i Zenona Szemplińskich z okazji 65. rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa. Żelaznym Jubilatom oraz całej Rodzinie razem z biskupem płockim Piotrem Liberą, który wystosował okolicznościowy list gratulacyjny, składamy serdeczne życzenia łaski zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej, Wszystkich Świętych i Błogosławionych oraz dalszych podniosłych rocznic i jubileuszów.
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Chorych polecamy opiece Bożej, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 16. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 15:00 czcimy pamięć śp. Haliny Żelechowskiej, jej rodziców Danuty i Jerzego oraz dziadka Stanisława Chełchowskiego, który jest wielkim synem naszej parafii, a także wszystkich zmarłych z rodziny Chełchowskich i Bojanowskich, spoczywających na cmentarzu parafialnym.
 17. W czwartek 21 lutego, w wieku 90. lat, w 62. roku kapłaństwa, w 30. roku biskupstwa zmarł bp Alojzy Orszulik SAC, pierwszy biskup łowicki, zastępca sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski w latach 1989-1994, od 1968 do 1993 roku – dyrektor Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski. Uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu. Należał do Stowarzyszenia Księży Pallotynów. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
 18. Boże błogosławieństwo niech nas umocni w trudzie wypełniania przykazania miłości nieprzyjaciół. Do tego trudnego zadania zaprasza nas i uzdalnia Duch Święty.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa