Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

25 stycznia 2022 - 26 stycznia: Dzień modlitwy i postu w Kościele w Polsce w intencji pokoju na Ukrainie Przewodniczący Konferencji Episkop ... +++ 24 stycznia 2022 - Zaproszenie na koncert +++ 24 stycznia 2022 - 23 stycznia 2022 – III Niedziela Słowa Bożego Zgodnie z motu proprio papieża Fra ... +++ 24 stycznia 2022 - Intencje Mszy Świętych 24.01.2021 – 30.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 24 stycznia 2022 - III NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 23.01.2022 Dzisiaj trzecia niedziela zwykła, ... +++ 18 stycznia 2022 - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2022 „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na W ... +++ 18 stycznia 2022 - II NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 16.01.2022 Dzisiaj druga niedziela zwykła w r ... +++ 17 stycznia 2022 - Intencje Mszy Świętych 17.01.2021 – 23.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 12 stycznia 2022 - Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2022 +++ 9 stycznia 2022 - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO „C” 09.01.2022 Niedziela Chrztu Pańskiego przypom ... +++ webdesign
 1. Siódma niedziela wielkanocna to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która w Kościele jest obchodzona już od V wieku i kończy czterdziestodniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego Pana Apostołom. Dzisiaj szczególnie wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, aby przygotować nam miejsce i tam nas oczekuje. Dlatego żyjemy nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie w Domu Ojca razem z naszym Zbawicielem.
 2. Dzisiaj podczas wszystkich Mszy Świętych jest obecny wśród nas zespół muzyczny „Głos wołającego na pustyni”, działający przy parafii pw. Świętego Franciszka z Asyżu w Ciechanowie, promujący drugą płytę pt. „Nic bez Ciebie”. Tytuł pierwszej płyty to „Mów do mnie Panie”. Zespół istnieje od pięciu lat i dzisiaj jest obecny w składzie: Hanna Kocięda, Katarzyna Pomianowska i Kinga Szniter (śpiew); Mariusz Kocięda i Arkadiusz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Marcin Jusiński (gitara akustyczna, harmonijka ustna), Robert Szniter (gitara basowa), Damian Ziółkowski (perkusja).
 3. Po raz trzeci przybywa do nas p. Barbara Sitek-Wyrembek z Ciechanowa z zamyśleniem poetyckim na kanwie nowego tomiku wierszy pt. „Psalmy pisze serce” ku czci Matki Bożej Majowej Pani w roku 160. rocznicy objawień Bernadettcie Soubirous w Lourdes we Francji. Spotkaniu z poezją towarzyszy okolicznościowa wystawa autorstwa p. Stanisława Prokopczyka z Warszawy. Pani Barbara w ostatnich dniach brała udział w XIV Festiwalu ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego nazywanego Horacym z Mazowsza, który napisał m.in. wiersz pt. „Rzymski wizerunek błogosławionego Stanisława Kostki”, dlatego wczoraj o godz. 12:00 w Rostkowie została odprawiona Msza Święta z udziałem dwóch Ojców Jezuitów i młodzieży z Zespołu Szkół Jezuitów im. Św. Stanisława Kostki w Gdyni.
 4. Witamy serdecznie naszych Drogich Gości i życzymy dalszych sukcesów muzyczno – literackich oraz łaski zdrowia z Bożym błogosławieństwem i opieką Matki Bożej Czernickiej. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość nabycia płyty i książki w formie prezentu np. z okazji Pierwszej Komunii Świętej, sakramentu małżeństwa lub innej uroczystości religijnej.
 5. Dzisiaj przypada 101. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 37. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Jest to dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. W piątek 18 maja czcimy kolejną rocznicę urodzin Świętego Papieża Polaka.
 6. Dzisiaj przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową ku czci Matki Bożej Fatimskiej prowadziły Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych.
 7. Od przyszłej niedzieli po raz kolejny wznawiamy zwyczaj śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 9:30 od maja do października.
 8. Nabożeństwo majowe w dni powszednie jest odprawiane o godz. 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 9. W poniedziałek 14 maja spotkanie dla dzieci z klasy czwartej przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Ta uroczystość została zaplanowana w niedzielę za dwa tygodnie 27 maja o godz. 12:00. We wtorek 15 maja o godz. 14:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.
 10. W przyszłą niedzielę 20 maja w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Sakrament pokuty dla dzieci, rodziców i bliskich w sobotę 19 maja o godzinie 10:00. Będzie dwóch księży spowiedników, ale dzieci przystępują do spowiedzi u księdza proboszcza. W czwartek 17 maja zapraszam rodziców, aby wspólnie przygotować kościół do tej uroczystości. Prace porządkowe rozpoczną się ok. godz. 17:00.
 11. Przypadająca w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy tzw. okres wielkanocny w Kościele, dlatego jest to ostatnia okazja, aby wypełnić przykazania kościelne, które nakazują sakrament pokuty i Komunię świętą wielkanocną.
 12. Do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas nabożeństwa majowego w kościele lub odmawiajmy nowennę przy kapliczkach i w domach rodzinnych.
 13. Składam podziękowanie dla Parafialnego Zespołu Caritas za przygotowanie dwunastu paczek z produktami spożywczymi i środkami czystości oraz trzynastu paczek dla dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej. W tych dniach przygotowane paczki są przekazywane do rodzin i osób samotnych w trudnej sytuacji życiowej. Dziękuje również wszystkim dobroczyńcom za przyniesione do kościoła zakupy w ramach Tygodnia Miłosierdzia i akcji Caritas Polska pod hasłem „Tak. Pomagam”.
 14. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku przesyła podziękowanie za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę z okazji Niedzieli Powołań w wysokości 1052 zł.
 15. Szkoła Muzyczna I Stopnia w Przasnyszu zaprasza na przesłuchania sprawdzające predyspozycje do nauki w szkole muzycznej, które odbędą się w sobotę 19 maja br. w siedzibie szkoły przy ulicy Sadowej 5. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła przy bocznym wyjściu oraz na stronie internetowej. Wyrażamy radość, że w tej szkole mamy uczącą się młodzież z naszej parafii i zachęcamy innych do podjęcia edukacji muzycznej.
 16. W piątek 11 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego, który corocznie jest świętowany od dwóch lat w drugi piątek maja. Wszystkim kierowcom, szczególnie z naszej parafii, którzy zawodowo jeżdżą po drogach Polski, Europy i świata składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej i Świętego Krzysztofa.
 17. Niech zmartwychwstały Pan błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz wszystkim obchodzącym różne rocznice i jubileusze. Maturzystom życzymy światła Ducha Świętego. Pamiętamy w modlitwie o chorych z naszej parafii, a wszystkich zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
 18. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 14 maja(poniedziałek) – Święty Maciej. Wybrany do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, poniósł śmierć męczeńską (święto).
 • 16 maja (środa) – Święty Andrzej Bobola (1591-1657). Polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, okrutnie zamęczony przez kozaków 16 maja 1657 r. w Janowie Poleskim. Jest patronem Polski i Metropolii Warszawskiej (w metropolii warszawskiej – uroczystość).
 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego napełnia nas nadzieją życia wiecznego. Jednak nasze oczekiwanie na spotkanie z Bogiem w niebieskiej Ojczyźnie nie może być bierne. Jezus zasiadł po prawicy Ojca, gdyż wypełnił Jego wolę. Z Bożym błogosławieństwem i wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej uczmy się posłuszeństwa w pełnieniu woli Boga i życzmy sobie, abyśmy kiedyś wszyscy spotkali się w niebie.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa