Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Siódma niedziela wielkanocna to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus po swoim zmartwychwstaniu wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i umocnić nas łaską obiecanego Ducha Świętego.
 2. Dzisiaj wznawiamy zwyczaj śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 9:30 od maja do października. Bardziej niż zwykle czcimy też Matkę Bożą Czernicką, śpiewając pieśń ku Jej czci przed każdą Mszą Świętą.
 3. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 4. We wtorek o godz. 11:30 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej z grupy pierwszej razem z rodzicami, a o godz. 12:30 dla dzieci z grupy drugiej, przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.
 5. W najbliższą sobotę o godz. 9:00 zapraszamy na spotkanie dla dzieci z klasy czwartej razem z rodzicami w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, które zostało zaplanowane w niedzielę 30 maja o godz. 12:00.
 6. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę 23 maja w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00 i o godz. 12:00. Sakrament pokuty dla dzieci, rodziców i bliskich w sobotę 22 maja o godz. 10:00 dla grupy pierwszej, a ok. godziny 10:30 dla grupy drugiej. Będzie dwóch księży spowiedników, ale dzieci przystępują do spowiedzi u księdza proboszcza. W najbliższy czwartek 20 maja zapraszam rodziców, aby wspólnie przygotować kościół do tej uroczystości. Prace porządkowe rozpoczną się o godz. 17:15.
 7. Przypadająca w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy tzw. okres wielkanocny w Kościele, dlatego jest to ostatnia okazja, aby wypełnić przykazania kościelne, które nakazują sakrament pokuty i Komunię Świętą. Kościół przedłuża ten czas jeszcze o tydzień do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
 8. Do niedzieli Zesłania Ducha Świętego przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Rozważajmy tę modlitwę podczas nabożeństwa majowego w kościele lub przy kapliczkach i w domach rodzinnych.
 9. Kuria Diecezjalna Płocka w ubiegłym tygodniu wydała wskazania pastoralne dotyczące tegorocznej uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, która przypada w czwartek 3 czerwca. Obecna sytuacja epidemiczna w Polsce pozwala zaplanować w sposób tradycyjny tę uroczystość przy zachowaniu obowiązujących przepisów oraz po konsultacji z władzami sanitarnymi. Jeśli Boże Ciało odbędzie się w sposób tradycyjny, to przypominam o przygotowaniu czterech ołtarzy według zwyczaju naszej parafii. W ubiegłym roku, jak pamiętamy, procesja została zorganizowana na terenie przykościelnym z przygotowanym jednym ołtarzem. Więcej informacji w niedzielę za tydzień.
 10. Ołtarz pierwszy przy posesji p. Kościug – Chrostowo Wielkie, ołtarz drugi przy posesji p. Łąkowskich – Czernice Borowe, ołtarz trzeci przy posesji p. Wojnarowskich – Zembrzus Wielki, ołtarz czwarty przy posesji p. Pikus – Chojnowo, Chojnówka i Kolonia Chojnowo.
 11. Ołtarz na Boże Ciało z Czernic Borowych przygotowują w tym roku mieszkańcy ulic: Wyspiańskiego, Chełchowskiego, Kaczej, Okrężnej i Krótkiej. Mieszkańcy tych samych ulic przygotowują również wieniec dożynkowy na parafialne święto plonów.
 12. W piątek 14 maja Nadleśnictwo Przasnysz przekazało naszej parafii sadzonkę lipy drobnolistnej oraz świerku pospolitego, które zostały wyhodowane z nasion pobłogosławionych przez papieża Franciszka podczas specjalnej pielgrzymki olsztyńskich leśników do Watykanu w grudniu 2017 roku. Pielgrzymka była związana z uroczystym zapaleniem lampek na choince ustawionej na Placu Świętego Piotra, która była darem mazurskich leśników. Sadzonki maja pamiątkowe certyfikaty i już znalazły swoje miejsce w otoczeniu kościoła. Bardzo dziękuję Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie i Nadleśnictwu Przasnysz.
 13. Msze Święte w naszym kościele są odprawiane w każdą niedzielę o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 14. We wtorek 18 maja czcimy 101. urodziny Świętego Jana Pawła II (ur. 18.05.1920 r. w Wadowicach). W liście z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, którą obchodziliśmy w ubiegłym roku, papież senior Benedykt XVI napisał o swoim poprzedniku: „W Janie Pawle II uwidoczniły się nam wszystkim moc i dobroć Boga. W czasie, kiedy Kościół na nowo cierpi z powodu naporu zła, jest on dla nas oznaką nadziei i otuchy”.
 15. Niech zmartwychwstały Pan błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom nowego tygodnia oraz wszystkim obchodzącym różne rocznice i jubileusze. Maturzystom nadal życzymy światła Ducha Świętego. Pamiętamy w modlitwie o chorych z naszej parafii, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 16 maja (niedziela) – Święty Andrzej Bobola (1591-1657). Polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, okrutnie zamęczony przez kozaków. Jest patronem Polski i Metropolii Warszawskiej, dlatego w Diecezji Płockiej to wspomnienie ma rangę uroczystości. W naszym dekanacie przasnyskim patronuje też parafii Skierkowizna.
 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego napełnia nas nadzieją życia wiecznego. Jezus zasiadł po prawicy Ojca, gdyż wypełnił Jego wolę. Pamiętajmy, że nawet jeśli człowiek odniesie wielkie sukcesy i zyska dużą popularność, ale nie zgromadzi sobie skarbów duchowych, ostatecznie okaże się życiowym bankrutem. Dlatego z Bożym błogosławieństwem i wstawiennictwem Matki Bożej Pani Czernickiej i Loretańskiej, uczmy się posłuszeństwa w pełnieniu woli Boga i podążajmy drogą nadziei, że kiedyś spotkamy się w niebie.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa