Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Siódma niedziela wielkanocna to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, przygotować nam miejsce i umocnić nas łaską obiecanego Ducha Świętego.

2. Dzisiaj przed Mszą świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową prowadziły Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych. Na zakończenie Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna, a później spotkanie KŻR dzieci i młodzieży – wymiana tajemnic różańcowych. Nabożeństwo majowe po Mszy świętej o godzinie 15:00.

3. W poniedziałek 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 32. rocznicę zamachu na błogosławionego Jana Pawła II. Sobota 18 maja to dzień urodzin papieża JP II.

4. We wtorek 14 maja i w czwartek 16 maja o godz. 14:30 spotkanie dla dzieci z klasy drugiej razem z rodzicami przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej. W środę 15 maja o godz. 15:00 spotkanie dla dzieci z klasy czwartej razem z rodzicami w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

5. W przyszłą niedzielę 19 maja będziemy przeżywali uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W czasie Mszy świętej o godzinie 10:00 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Sakrament pokuty dla dzieci, rodziców i bliskich w sobotę 18 maja o godzinie 10:00. Będzie dwóch księży spowiedników, ale dzieci przystępują do spowiedzi u księdza proboszcza. W piątek 17 maja zapraszam rodziców, aby wspólnie przygotować kościół do tej uroczystości. Prace porządkowe rozpoczniemy o godz. 17:45.

6. Przypadająca w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy tzw. okres wielkanocny w Kościele, dlatego jest to ostatnia okazja, aby wypełnić przykazania kościelne, które nakazują spowiedź i Komunię świętą wielkanocną. Do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas nabożeństwa majowego w kościele, które w tym tygodniu odprawiamy codziennie o godz. 16:00 lub odmawiajmy nowennę w domach rodzinnych.

7. Ksiądz kanonik dr Andrzej Zakrzewski – Diecezjalny Kapelan Straży Pożarnej zaprasza na II Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej w Skępem, która odbędzie się w najbliższą sobotę 18 maja. Zaproszenie skierowane jest do druhów – członków Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej, weteranów służby pożarniczej, kapelanów i duszpasterzy posługujących wśród strażaków oraz sympatyków pożarnictwa. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery.

8. Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Czernice Borowe do udziału w ogólnopolskiej akcji ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ, w ramach której odbędzie się rajd rowerowy bibliotekarzy i czytelników oraz wszystkich sympatyków słowa pisanego i rowerów. Start: 18 maja br. godzina 10:30 Gminna Biblioteka Publiczna Czernice Borowe. Meta: Rostkowo. Jeszcze trwają zapisy w Gminnej Bibliotece Publicznej.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• We wtorek 14 maja Święty Maciej Apostoł, wybrany do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”.
• W czwartek 16 maja Święty Andrzej Bobola, kapłan i męczennik. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele Ojców Jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa