Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która w pobożności ludowej nosi nazwę Matki Boskiej Zielnej. Zebrani na Eucharystii wyznajemy wiarę w dogmat Kościoła, który ogłosił w 1950 roku papież Pius XII w konstytucji apostolskiej „Munificentissimus Deus” (łac. Najszczodrobliwszy Bóg), że Maryja z duszą i ciałem została wzięta do nieba.
 2. Jednoczymy się duchowo z wiernymi, którzy dzisiaj wielbią Maryję Wniebowziętą i proszą o łaskę nieba, a szczególnie z pielgrzymami, którzy gromadzą się w naszym narodowym sanktuarium maryjnym na Jasnej Górze w Częstochowie.
 3. Z dzisiejszą uroczystością związany jest zwyczaj błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż, które zostaną poświęcone na zakończenie każdej Mszy Świętej, gdyż symbolizują duchowe piękno Maryi i bogactwo łask otrzymanych od Boga.
 4. Dzisiaj przeżywamy 103. rocznicę „Cudu nad Wisłą”, bo dzięki duchowej pomocy Matki Bożej Łaskawej podczas bitwy w Ossowie pod Radzyminem stoczonej w dniach 13–25 sierpnia 1920 roku, nasza armia powstrzymała „czerwoną inwazję” na Polskę i Europę. Bitwa Warszawska została uznana za jedną z osiemnastu bitew w historii, które zadecydowały o losach świata. Warto wspomnieć w tym miejscu księdza Ignacego Skorupkę kapelana Wojska Polskiego, ponieważ jego bohaterska śmierć stała się symbolem tej bitwy i ostatecznie przyczyniła się do zwycięstwa z przeważającymi siłami armii bolszewickiej.
 5. Dzisiejszy dzień to również święto Wojska Polskiego, ustanowione w 1992 roku. W modlitwie polecamy Matce Bożej Hetmance Polskiego Oręża wszystkich żołnierzy pełniących służbę w kraju i poza granicami ojczyzny, szczególnie z naszej parafii, a zmarłych i poległych polecamy miłosiernemu Bogu.
 6. Dzisiaj parafia pw. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu przeżywa 25-lecie powstania. Srebrny jubileusz połączony jest ze świętem Wojska Polskiego. O godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Mirosława Milewskiego. Następnie odbędzie się okolicznościowy piknik przy kościele z udziałem wojska i innych służb mundurowych.
 7. Na prośbę Episkopatu Polski przeżywamy dzisiaj Dzień Solidarności ze Słowenią, dotkniętą klęską ogromnej powodzi. Wspieramy ten kraj i wszystkich poszkodowanych naszą modlitwą i ofiarą, którą można złożyć do puszki po każdej Mszy Świętej. Podziękowanie dla wszystkich ofiarodawców oraz Służby Liturgicznej i Parafialnego Zespołu Caritas za pomoc w przeprowadzeniu tej zbiórki.
 8. Dziękujemy Bogu za zakończoną 42. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Wszystkim pielgrzymom życzymy bezpiecznych powrotów i odpoczynku po trudach pielgrzymiej drogi. Dziękujemy za pielgrzymkowe pozdrowienia, które w tych dniach otrzymują pielgrzymi duchowi w postaci karty pocztowej.
 9. Msze Święte są odprawiane jak w niedzielę, ponieważ uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest „świętem nakazanym”. Godz. 8:30. 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 10. Miłym gościom, przebywającym w tych świątecznych dniach w naszej parafii, życzymy, aby poznawanie piękna krajobrazu i zwyczajów ludowych związanych z dzisiejszą uroczystością, mogło jeszcze bardziej umocnić miłość do Boga i Matki Bożej Wniebowziętej. Modlimy się za chorych i pamiętamy o zmarłych, których polecamy miłosierdziu Bożemu. Dzisiaj wspominamy też 455. rocznicę narodzin dla nieba Świętego Stanisława Kostki, syna Ziemi Rostkowskiej i naszego wielkiego patrona.
 11. Kończy się piękna i podniosła liturgia Mszy Świętej, sprawowanej w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Niech jednak trwa dalej nasze świętowanie w miłości, radości i pokoju, które wyprasza nam i całemu Kościołowi Matka Boża Łaskawa. To Ona, według Apokalipsy Świętego Jana, była i jest ratunkiem dla nas i całego świata oraz ocaleniem przed każdym złem.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa