27 października 2020 - Ciekawy film na uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i miesiąc listopad +++ 25 października 2020 - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 25.10.2020 Trzydziesta niedziela zwykła w rok ... +++ 25 października 2020 - Intencje Mszy Świętych 26.10.2020 – 01.11.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 25 października 2020 - APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED UROCZYSTOŚCIĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH Zbliża się dzień 1 listopada, a ... +++ 23 października 2020 - Odpust ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty 18.10.2020 +++ 23 października 2020 - Drzewko araukaria chilijska podarowane do kościoła +++ 22 października 2020 - Kościół filialny w Sadykrzu ustanowiony Sanktuarium Diecezjalnym pw. św. Rocha Kościół filialny w Sadykrzu w pa ... +++ 20 października 2020 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 18.10.2020 Dwudziesta dziewiąta niedziela zwy ... +++ 19 października 2020 - Intencje Mszy Świętych 19.10.2020 – 25.10.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 19 października 2020 - Próbne podłączenie lamp wokół cmentarza parafialnego 17.10.2020 +++ webdesign
  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która w pobożności ludowej nosi nazwę Matki Bożej Zielnej. Zebrani na Eucharystii wyznajemy wiarę w dogmat Kościoła, który ogłosił w 1950 roku papież Pius XII w konstytucji apostolskiej „Munificentissimus Deus” (Najszczodrobliwszy Bóg), że Maryja z duszą i ciałem została wzięta do nieba. Jednoczymy się duchowo z wiernymi, którzy dzisiaj wielbią Maryję Wniebowziętą i proszą o łaskę nieba dla siebie, a szczególnie z pielgrzymami, którzy gromadzą się w naszym narodowym sanktuarium maryjnym na Jasnej Górze w Częstochowie.
  2. Z dzisiejszą uroczystością związany jest zwyczaj błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż, które zostaną poświęcone na zakończenie każdej Mszy Świętej, gdyż symbolizują duchowe piękno Maryi i bogactwo łask otrzymanych od Boga.
  3. Msze Święte są odprawiane dzisiaj jak w niedzielę, ponieważ uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest „świętem nakazanym”.
  4. Dzisiaj w Smardzewie k. Płońska odbędzie się koronacja obrazu Matki Bożej Smardzewskiej. Tego aktu dokona arcybiskup Józef Michalik, były wieloletni przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w obecności biskupa seniora Romana Marcinkowskiego i biskupa pomocniczego Mirosława Milewskiego. Uroczysta Msza Święta koncelebrowana zostanie odprawiona o godz. 12:00. Koła Żywego Różańca z naszej parafii zorganizowały wyjazd, w którym biorą udział 33 osoby, za co bardzo dziękujemy i jednoczymy się duchowo.
  5. Dzisiaj również przeżywamy święto Wojska Polskiego, ustanowione w 1992 roku dla upamiętnienia tak zwanego „Cudu nad Wisłą”, bo dzięki duchowej pomocy Matki Bożej podczas bitwy w Ossowie pod Radzyminem stoczonej w dniach 13–25 sierpnia 1920 roku, nasza armia powstrzymała „czerwoną inwazję” na Polskę i Europę. Bitwa Warszawska została uznana za jedną z osiemnastu bitew w historii, które zadecydowały o losach świata. Warto wspomnieć w tym miejscu księdza Ignacego Skorupkę kapelana Wojska Polskiego, ponieważ jego bohaterska śmierć stała się symbolem tej bitwy i przyczyniła się do zwycięstwa z przeważającymi siłami armii bolszewickiej. W modlitwie polecamy Matce Bożej Hetmance Oręża Polskiego wszystkich żołnierzy pełniących służbę w kraju i poza granicami naszej ojczyzny, a zmarłych i poległych polecamy Bogu miłosiernemu.
  6. W najbliższą niedzielę, która jest trzecią niedzielą miesiąca o godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  7. Również w tę niedzielę o godz. 15:00 odbędzie się kolejne wakacyjne spotkanie nie tylko z muzyką sakralną.
  8. Z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w niedzielę 18 sierpnia odbędzie się odpust w parafii pw. Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie. Uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12:00 będzie przewodniczył biskup senior Roman Marcinkowski, dlatego w naszym kościele nie będzie Mszy Świętej o godz. 12:00.
  9. Dziękujemy Bogu, że nasi pielgrzymi szczęśliwie zakończyli 38. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Płockiej na Jasną Górę i bezpiecznie powrócili do swoich domów. Życzymy odpoczynku po trudach pielgrzymiej drogi.
  10. Miłym gościom, przebywającym w tych świątecznych dniach w naszej parafii, życzymy, aby poznawanie piękna okolicznego krajobrazu i zwyczajów ludowych związanych z dzisiejszą uroczystością, mogło jeszcze bardziej umocnić miłość do Boga i Matki Bożej Wniebowziętej. Modlimy się za chorych i pamiętamy o zmarłych, których polecamy miłosierdziu Bożemu.
  11. Kończy się piękna, świąteczna Msza Święta sprawowana w dniu Wniebowzięcia NMP. Niech trwa dalej nasze świętowanie w miłości, radości i pokoju, które wyprasza nam i całemu Kościołowi Matka Boża.