Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj dziesiąta niedziela w roku liturgicznym. Jest to również VIII Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną i Kościołem w Polsce, który przeżywamy w tym roku pod hasłem „Królowo rodzin – dziękujemy i zawierzamy”. Naszą modlitwą i ofiarą do puszki wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności narodu polskiego.

2. Dzisiejsza niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca czerwca. W czasie Mszy Świętej o godzinie 10:00 dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z zakończeniem nowenny przed rozpoczęciem nawiedzenia naszej diecezji przez Matkę Bożą w kopii Obrazu Jasnogórskiego, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. Serdeczne podziękowania dla asysty procesyjnej, dziewcząt sypiących kwiatkami i pocztów sztandarowych.

3. W następną niedzielę 14 czerwca (druga niedziela miesiąca) podczas IV Krajowego Kongresu Misyjnego, Koła Żywego Różańca poprowadzą modlitwę różańcową w intencji dzieła misyjnego pod hasłem „Młodzi mogą na nas liczyć”, czyli Żywy Różaniec modli się za Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, a szczególnie młodzież naszej parafii.

4. Również w niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godz. 16:00 w sali spotkań na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej, a po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie scholi parafialnej.

5. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy w dni powszednie zgodnie z godziną głównej Mszy Świętej, a w niedzielę zasadniczo w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00.

6. Rada Duszpasterska oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego świętowania w ramach IV Pikniku Rodzinnego, który odbędzie się na placu przy plebanii po Mszy Świętej o godzinie 12:00. W programie m in. występ zespołu muzyki religijnej „Dekalog” oraz zespołu młodzieżowego o nazwie „Malita”, a także różne gry, zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci i nie tylko prowadzone przez grupę animacyjną „TAKT” z Przasnysza. Ponadto mała strefa wesołego miasteczka, strefa malucha, pląsy i zabawy w wykonaniu czernickich harcerzy z drużyny “Zielony Płomień”, przejażdżki konno pod opieką Harcerskiej Drużyny Konnej z Przasnysza i drezyną kolejową pod opieką Przasnyskiego Stowarzyszenia Historii Ożywionej oraz prezentacja samochodu ratowniczo – gaśniczego w wykonaniu naszych strażaków ochotników. Młodzież z Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, będzie promować to wielkie wydarzenie w ramach akcji pod hasłem „Bilet dla brata”. Poza tym domowy bogracz, przysmaki z grilla i kuchni regionalnej, a wieczorem ognisko z akordeonem oraz inne atrakcje i niespodzianki, które mamy nadzieję, będą okazją do wzajemnej integracji mieszkańców naszej parafii i naszych gości. Serdecznie wszystkich zapraszamy i bardzo dziękujemy naszym dobroczyńcom, przede wszystkim Fundacji „Scalam – prostujemy ścieżki życia”. Dziękujemy również druhom strażakom ochotnikom za obecność pośród nas i okazaną pomoc. Dziękujemy za Patronat medialny, który objęło Katolickie Radio Diecezji Płockiej, Płocka Edycja Gościa Niedzielnego i Prasa Lokalna.

7. Rada Duszpasterska zaprasza do udziału w pielgrzymce autokarowej, aby uczestniczyć w historycznej uroczystości powitania Matki Bożej w Jasnogórskiej ikonie, która odbędzie się w sobotę 20 czerwca na Rynku Głównym w Pułtusku. Wyjazd o godzinie 12:30 z parkingu przy kościele. Koszty organizacyjne to 20 zł, zapisy prowadzi p. Teresa Pikus z Czernic Borowych.

8. Dzisiaj w parafii Święte Miejsce podczas Mszy Świętej o godzinie 11:30 odbędzie się ingres, czyli liturgiczne wprowadzenie nowego proboszcza, którym został ksiądz Jacek Daszkowski, proboszcz parafii Sobowo. Dotychczasowemu proboszczowi księdzu prałatowi Markowi Makowskiemu dziękujemy za współpracę duszpasterską oraz życzymy Bożego błogosławieństwa i łaski zdrowia.

9. Trwa dawna oktawa Bożego Ciała, która zakończy się w czwartek 11 czerwca Mszą Świętą o g. 16:30, w czasie której zostaną poświęcone wianki, zioła i kwiaty oraz odprawimy nabożeństwo czerwcowe przed Najświętszym Sakramentem i pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół kościoła. W miarę możliwości zapraszam całą asystę, dziewczęta sypiące kwiatkami oraz służbę liturgiczną ołtarza.

10. Najbliższy piątek 12 czerwca to uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, a Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 10:00 i 14:00.

11. W sobotę 13 czerwca przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, które czcimy zawsze w sobotę po drugiej niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Główna Msza Święta w tym dniu o godz. 16:30 i nabożeństwo czerwcowe.

12. Poświęcenie pól w tym tygodniu: poniedziałek (08.06.15r.) – Zembrzus Wielki, godz. 15:00, a później poświęcenie placu zabaw; wtorek (09.06.15r.) – Nowe Czernice, godz. 15:00; środa (10.0615r.) – Chojnowo, Chojnówka, Kolonia Chojnowo, godz. 16:00; czwartek (11.06.15r.) – Chrostowo, Zalesie, Kuskowo, Jabłonowo, godz. 14:00; piątek (12.06.15r.) – Żebry, godz. 14:00; sobota (13.06.15r.) – Kownaty, godz. 12:00. Msze Święte są odprawiane w kościele parafialnym.

13. Jak widzimy trwa wielkie parafialne dzieło, jakim jest renowacja ołtarza głównego z ok. 1630 roku, który powraca do swojego pierwotnego blasku późnego renesansu. Obraz Matki Bożej Czernickiej otrzymał nowe ramy, które są bardziej stylowe. Na swoje miejsce powrócił obraz wniebowzięcia Matki Bożej i postacie świętych zakonników franciszkańskich: Bonawentury i Bernardyna ze Sienny. Nadal proszę modlitwę i dziękuję za każdą pomoc.

14. Dziękuję za ofiarę materialną na renowację ołtarza w wysokości 3.000 zł, która została złożona w ubiegłym tygodniu.

15. W diecezji płockiej prowadzona jest zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem „Stop Aborcji”, którego celem jest zapewnienie prawa do życia każdemu dziecku. W naszej parafii podpisy będą zbierane od dzisiaj podczas pikniku do niedzieli 21 czerwca. Aby złożyć swój podpis i poparcie tej inicjatywy niezbędny jest numer PESEL.

16. Szkoła Muzyczna I Stopnia w Przasnyszu zaprasza dzieci i młodzież na przesłuchania sprawdzające predyspozycje do nauki w szkole które odbędą się w sobotę 13 czerwca przy ulicy Sadowej 5 w godzinach od 10:00 do 13:00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

17. Zaproszenie Biskupa Płockiego na złoty jubileusz kapłaństwa Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego: Czcigodni Kapłani, Drodzy Diecezjanie. Z radością informuję, że w tym roku przypada złoty jubileusz święceń kapłańskich i 30-lecie sakry biskupiej Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego, biskupa pomocniczego naszej diecezji i prepozyta Kapituły Katedralnej Płockiej. Razem z dostojnym Jubilatem pragniemy wyśpiewać Bogu dziękczynne „Te Deum” za wszystkie duchowe owoce, które przyniosła dla ludu Bożego diecezji płockiej jego gorliwa i ofiarna posługa. Okazją do wspólnej modlitwy i wyrażenia wdzięczności Biskupowi Romanowi będzie uroczysta Eucharystia, sprawowana 11 czerwca w czwartek o godz. 11.00 w płockiej bazylice katedralnej. Razem z ks. biskupem Romanem swój złoty jubileusz będzie także świętował pochodzący z Płocka ks. biskup Andrzej Suski, biskup toruński, przez wiele lat biskup pomocniczy naszej diecezji i rektor Wyższego Seminarium Duchownego. Wszystkich braci w kapłaństwie, siostry zakonne i wiernych świeckich zapraszam jak najserdeczniej do wspólnego świętowania tych ważnych dla naszego Kościoła lokalnego jubileuszy. Wasz biskup Piotr

18. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 8 czerwca (poniedziałek) – Święta Jadwiga, królowa znana z hojności dla ubogich. Dzięki małżeństwu z Władysławem Jagiełłą przyczyniła się do nawrócenia Litwy. Własną biżuterię przeznaczyła na rozwój Akademii Krakowskiej.

• 10 czerwca (środa) – Błogosławiony Bogumił Piotr, biskup. Żył w XII wieku. Po rezygnacji z arcybiskupstwa w Gnieźnie został pustelnikiem. Zasłynął z daru modlitwy i nauczania ubogiej ludności.

• 11 czerwca (czwartek) – Święty Barnaba, apostoł rodem z Cypru, bliski współpracownik świętego Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa