Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj dwunasta niedziela zwykła w liturgii Kościoła. W naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników. Święty Achacjusz pochodził z Kapadocji, był żołnierzem legionów rzymskich. Za czasów cesarza Hadriana (117 – 138) poniósł śmierć męczeńską w Bizancjum na wzgórzu Ararat. Upiększony legendami żywot świętego głosi, że wraz z nim zamordowano 10 tysięcy innych żołnierzy. Najpierw biczowano ich cierniowymi gałęziami, a następnie ukrzyżowano. Święty Achacjusz jest jednym z Czternastu Wspomożycieli, orędownikiem w ciężkich chorobach, opiekunem prześladowanych oraz broni od lęku przed śmiercią.

2. Serdeczne podziękowania dla ojca Wiesława Wiśniewskiego przeora klasztoru Ojców Pasjonistów i proboszcza parafii Świętego Stanisława Kostki w Przasnyszu za odprawienie Sumy odpustowej i wygłoszenie okolicznościowego kazania.

3. Dziękuję również wszystkim Czcigodnym Księżom, Drogim Gościom i Parafianom za wspólną modlitwę. Szczególne podziękowania dla całej asysty procesyjnej, dziewcząt sypiących kwiatkami, służby liturgicznej ołtarza, lektorów, pocztów sztandarowych oraz druhów strażaków za obecność i udział w liturgii Mszy Świętej. Druhom strażakom dziękujemy za współpracę organizacyjną.

4. Dzisiaj nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00, a nabożeństwo czerwcowe zostanie połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu na zakończenie Sumy odpustowej.

5. Przed nami ostatni tydzień miesiąca czerwca, który tradycyjnie poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które czcimy w nabożeństwie czerwcowym odprawianym codziennie w połączeniu z główną Mszą Świętą.

6. Jutro 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennej trosce o własne rodziny. Dla naszych zmarłych śp. ojców modlimy się o łaskę zbawienia.

7. We wtorek 24 czerwca obchodzimy uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ten wielki święty Kościoła jest patronem sąsiedniej parafii Węgra, która także w tym dniu przeżywa doroczny odpust z uroczystą Mszą Świętą o godz.12:00.

8. We wtorek swoje święto patronalne obchodzi pan Jan Pikus – Szafarz Nadzwyczajny Komunii Świętej. Drogiemu Solenizantowi życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa i wyrażamy podziękowanie za zaangażowanie w życie naszej parafii.

9. Za tydzień w niedzielę 29 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Niech ta uroczystość będzie dla nas okazją do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra – papieża Franciszka. Zgodnie ze zwyczajem ofiary złożone na tacę w tym dniu są przeznaczone do dyspozycji Stolicy Apostolskiej. W tym dniu tradycyjny odpust przeżywa sąsiednia parafia Grudusk.

10. W piątek 27 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży. Uroczysta Msza Święta w intencji społeczności naszych szkół zostanie odprawiona w czwartek 26 czerwca o godzinie 9:00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

11. Dzieci ze szkoły podstawowej otrzymują dzisiaj ostatnią pamiątkę uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych. W niedzielę 29 czerwca po Mszy Świętej o godzinie 10:00, odbędzie się zakończenie konkursu , a dzieci przynoszą ze sobą zebrane pamiątki.

12. Za nami uroczystość Bożego Ciała. Jeszcze raz dziękuję całej wspólnocie parafialnej za oddanie czci Jezusowi w Najświętszym Sakramencie oraz tym wszystkim, którzy przygotowali cztery ołtarze, a także przyczynili się do godnego i podniosłego przeżycia procesji eucharystycznej.

13. Trwa dawna oktawa Bożego Ciała, która zakończy się w czwartek 26 czerwca Mszą Świętą o g. 16:30, w czasie której zostaną poświęcone wianki, zioła i kwiaty oraz odprawimy nabożeństwo czerwcowe przed Najświętszym Sakramentem i pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół kościoła. W miarę możliwości zapraszam całą asystę, dziewczęta sypiące kwiatkami oraz służbę liturgiczną ołtarza.

14. Piątek 27 czerwca to uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, a Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 16:00.

15. W sobotę 28 czerwca przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, które czcimy zawsze w sobotę po drugiej niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Główna Msza Święta w tym dniu o godz. 10:00 i nabożeństwo czerwcowe.

16. Poświęcenie pól w tym tygodniu: poniedziałek (23.06.14r.) – Zembrzus Wielki, g.14:30; wtorek (24.06.14r.) – Nowe Czernice (w całości), godz.15:30; środa (25.06.14r.) – Chojnowo, Chojnowo Kolonia, Chojnówka, g.16:00; czwartek (26.06.14r.) – Chrostowo Wielkie, Zalesie, Kuskowo, Jabłonowo, g.14:00; piątek (27.06.14r.) – Miłoszewiec i Ostafieje, g. 16:00; sobota (28.06.14r.) – Żebry, g.12:00. Msze Święte są odprawiane w kościele parafialnym.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa