Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

8 sierpnia 2022 - Intencje Mszy Świętych 08.08.2022 – 14.08.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 1 sierpnia 2022 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 31.07.2022 Dzisiaj osiemnasta niedziela w roku ... +++ 1 sierpnia 2022 - Intencje Mszy Świętych 01.08.2022 – 07.08.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 31 lipca 2022 - Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości na sierpień – miesiąc abstynencji 2022 Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa T ... +++ 31 lipca 2022 - Duszpasterz motocyklistów: na drodze do nieba trzeba przestrzegać znaków – przykazań Bożych – Tydzień św. Krzysztofa ma ... +++ 25 lipca 2022 - Poświęcenie pojazdów z okazji Tygodnia Św. Krzysztofa 24.07.2022 +++ 25 lipca 2022 - Powiatowe obchody Święta Policji w Przasnyszu W piątek 22 lipca 2022 roku na pla ... +++ 25 lipca 2022 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 24.07.2022 Dzisiaj siedemnasta niedziela w rok ... +++ 25 lipca 2022 - Intencje Mszy Świętych 25.07.2022 – 31.07.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 24 lipca 2022 - II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych Z woli Ojca Świętego Franciszka w ... +++ webdesign
 1. Dzisiaj dwunasta niedziela zwykła w liturgii Kościoła. Jednocześnie jest to pierwsza niedziela lata i wakacji. W naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników, których wspomnienie przypada 22 czerwca. Święty Achacjusz pochodził z Kapadocji, był żołnierzem legionów rzymskich. Za czasów cesarza Hadriana (117 – 138) poniósł śmierć męczeńską w Bizancjum na wzgórzu Ararat. Upiększony legendami żywot świętego głosi, że wraz z nim zamordowano 10 tysięcy innych żołnierzy. Najpierw biczowano ich cierniowymi gałęziami, a następnie ukrzyżowano. Święty Achacjusz jest jednym z Czternastu Wspomożycieli, orędownikiem w ciężkich chorobach, opiekunem prześladowanych oraz broni od lęku przed śmiercią.
 2. Serdeczne podziękowania dla księdza dra hab. Andrzeja Kobylińskiego – profesora etyki i filozofii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie za odprawienie Sumy odpustowej i wygłoszenie okolicznościowego kazania, również w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00. Dekanat przasnyski jest znany księdzu Andrzejowi ze względu na ukończone przed laty Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu i pochodzenie rodzinne z tych stron. Bardzo nam miło, że pomimo wielu zajęć znalazł czas, aby podzielić się z nami wiarą i wiedzą. Ksiądz Andrzej razem z trzynastoma księżmi kolegami kursowymi w tym roku przeżywa srebrny jubileusz kapłaństwa, ponieważ święcenia kapłańskie przyjął 13 czerwca 1992 r. w bazylice katedralnej w Płocku z rąk abp. Zygmunta Kamińskiego. Gratulujemy i składamy najlepsze życzenia z pamięcią w modlitwie.
 3. Dziękuję również wszystkim Czcigodnym Księżom oraz Drogim Gościom i Parafianom za wspólną modlitwę. Szczególne podziękowania dla całej asysty procesyjnej, dziewcząt sypiących kwiatkami, „dzieci fatimskich”, liturgicznej służby ołtarza, lektorów, pocztów sztandarowych oraz druhny i druhów strażaków ochotników za współpracę organizacyjną i udział w liturgii Mszy Świętej. Dziękuję Panu Janowi Szafarzowi Nadzwyczajnemu Komunii Świętej, Panu Organiście i Panu Kościelnemu.
 4. Dzisiaj nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00, a nabożeństwo czerwcowe zostanie połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu na zakończenie Sumy odpustowej.
 5. Dzisiaj również odpust ku czci Niepokalanego Serca Maryi obchodzi parafia Zielona Ciechanowska
 6. Przed nami ostatnie dni miesiąca czerwca, który tradycyjnie poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane w połączeniu z główną Mszą Świętą.
 7. W niedzielę 2 lipca po Mszy Świętej o godzinie 10:00, odbędzie się zakończenie konkursu katechetycznego dla dzieci, które starały się systematycznie uczęszczać na Mszę Świętą w minionym roku szkolnym.
 8. O godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta za śp. księdza kanonika Eugeniusza Jachnę – proboszcza parafii Czernice Borowe w latach 1980-84, a później kapłana diecezji łomżyńskiej. Zmarł 2 maja br. w wieku niespełna 90. lat w rodzinnej parafii Brańszczyk i został pochowany na miejscowym cmentarzu.
 9. W czwartek 29 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zgodnie ze zwyczajem ofiary złożone na tacę w tym dniu są przeznaczone na rzecz Stolicy Apostolskiej jako tzw. Świętopietrze. Msze Święte o godz. 10:00 i 16:30. W tym dniu tradycyjny odpust przeżywa sąsiednia parafia Grudusk z uroczystą Sumą o godz. 12:00.
 10. Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła to również dzień patronalny Biskupa Płockiego Piotra Libery. W tym dniu szczególnie pamiętamy w modlitwie o  Pasterzu naszej diecezji.
 11. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. O godzinie 10:00 zostanie odprawiona wotywa ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 9:30 modlitwa różańcowa.
 12. We wtorek 27 czerwca w liturgicznym wspomnieniu czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy, pomagania innym.
 13. Za tydzień również pierwsza niedziela miesiąca. Ze względu na podsumowanie konkursu katechetycznego, Msza Święta połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i procesją eucharystyczną, zostanie odprawiona o godz. 10:00. Zapraszam całą asystę i liturgiczną służbę ołtarza.
 14. Trwa parafialne nawiedzenie rodzin przez Matkę Bożą w Jasnogórskim Wizerunku. Obecnie jednoczymy się duchowo z mieszkańcami ulicy Wyspiańskiego w Czernicach Borowych, następnie czas nawiedzenia rozpocznie się na ulicy Okrężnej, a później w drugiej części ulicy Chełchowskiego (od. p. Wojnarowskich do Ośrodka Zdrowia) oraz ul. Krótka, Jasna, Dolna, Sadowa i Kościelna.
 15. Kończymy tegoroczne poświęcenia pól w naszej parafii. Jutro o godz. 16:00 Msza Święta i liturgia poświęcenia pól w Czernicach Borowych. Jeszcze raz dziękuję za wspólną modlitwę oraz złożone ofiary.
 16. Pod hasłem „Wdzięczność i misja” w dniach 1-2 lipca odbędzie się 80. pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę.
 17. Dla dzieci i młodzieży rozpoczął się czas wypoczynku po trudach roku szkolnego. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy dobrej pogody i wielu pięknych przeżyć, ale pamiętajmy że nie ma wakacji od codziennej modlitwy i niedzielnej Mszy Świętej.
 18. Składamy serdeczne życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny naszym gościom i parafianom. Wszystkim, którzy wkrótce wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Pamiętamy w modlitwie także o naszych bliskich zmarłych, szczególnie w ostatnim czasie. Szczególne życzenia dla Czcigodnego Księdza Andrzeja – srebrnego jubilata z okazji 25. rocznicy święceń kapłańskich oraz Szanownego Pana Jana – Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej z okazji Dnia Patrona, który świętowaliśmy wczoraj. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej, łaski zdrowia i pomyślności codziennego życia. Wyrazem naszych życzeń z darem modlitwy są kwiaty, które wręczą przedstawiciele naszej parafii. Szczęść Boże!
 19. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 28 czerwca (środa) – Święty Ireneusz z Lyonu. Biskup i męczennik, który odegrał wybitną rolę w dziejach Kościoła, bo dzięki jego dziełu „Adversus haereses” możemy poznać błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo oraz wykład autentycznej wiary.
 • 29 czerwca (czwartek) – Święci Apostołowie Piotr i Paweł nazywani dla podkreślenia ich wyjątkowych zasług dla Kościoła „Książętami Apostołów”.
 1. Bądźmy z Jezusem Chrystusem w każdych okolicznościach naszego życia, bo On nas nigdy nie zawiedzie. Będzie również naszą nagrodą, gdy kiedyś odejdziemy z tego świata. Codziennie wzywajmy opieki świętych patronów i ufajmy miłosierdziu Bożemu. Dziś szczególnie módlmy się o wstawiennictwo Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników z okazji odpustu parafialnego.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa