Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dwunasta niedziela w roku liturgicznym, która jest pierwszą niedzielą rozpoczynających się wakacji i ostatnią w miesiącu czerwcu. W naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników.
 2. Święty Achacjusz pochodził z Kapadocji, był żołnierzem legionów rzymskich. Za czasów cesarza Hadriana (117 – 138) poniósł śmierć męczeńską w Bizancjum na wzgórzu Ararat. Upiększony legendami żywot świętego głosi, że wraz z nim zamordowano 10 tysięcy innych żołnierzy. Święty Achacjusz jest jednym z Czternastu Wspomożycieli, orędownikiem w ciężkich chorobach, opiekunem prześladowanych oraz broni od lęku przed śmiercią. W prawym ołtarzu bocznym znajduje się obraz Męczeństwa Świętego Achacjusza i Towarzyszy.
 3. Serdeczne witamy wśród nas księdza Marcina Niesłuchowskiego – wikariusza parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Bardzo dziękujemy za obecność wśród nas, pomimo wielu różnych obowiązków duszpasterskich w parafii, za pouczające Słowo Boże oraz sprawowane Msze Święte. W roku 10. rocznicy świeceń kapłańskich życzymy łaski zdrowia, opieki Matki Bożej Czernickiej Matki Kapłanów, Świętego Stanisława Biskupa Męczennika i Świętego Stanisława Kostki oraz błogosławieństwa Bożego.
 4. Dziękuję również wszystkim Czcigodnym Księżom z Księdzem Dziekanem na czele, również z dekanatu dzierzgowskiego, Drogim Gościom i Parafianom za wspólną modlitwę. Szczególne podziękowania dla całej asysty procesyjnej, dziewcząt sypiących kwiatkami, służby liturgicznej, lektorów, pocztów sztandarowych oraz druhen i druhów strażaków za obecność i udział w liturgii Mszy Świętej oraz procesji eucharystycznej. Dziękuję panom Szafarzom (Damianowi i Stanisławowi), Panu Bogusławowi – trębaczowi wojskowemu, Panu Organiście Adrianowi i Panu Patrykowi po. Pana Kościelnego oraz wszystkim osobom czynnie uczestniczącym w liturgii Mszy Świętej.
 5. Serdeczne słowa podziękowania dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Czernicy Borowe pod batutą p. Macieja Kowalskiego, która uświetnia dzisiejszą Sumę odpustową. Życzymy dalszych sukcesów muzycznych i pomyślności w życiu osobistym.
 6. Bardzo dziękuję mieszkańcom Chojnowa Wieś, którzy okazali wczoraj swoją pomoc przy sprzątaniu kościoła, dzwonnicy oraz otoczenia w ramach comiesięcznej kolejności. Słowa podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżywania dzisiejszej uroczystości.
 7. Przypominam, że dzisiaj nie ma Mszy Świętej o godz. 15:00, a nabożeństwo czerwcowe zostanie połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu na zakończenie Sumy odpustowej. Dodatkowa Msza Święta jest o godz. 8:30, a o godz. 10:00 transmisja on-line.
 8. W czwartek 29 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Niech ten dzień i nasz udział w Eucharystii będzie okazją do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra papieża Franciszka. Zgodnie ze zwyczajem tego dnia wspieramy Stolicę Apostolską ofiarą materialną jako tzw. Świętopietrze.
 9. W tym dniu uroczystość odpustową ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła przeżywa parafia Grudusk. Główna Msza Święta zostanie odprawiona o godzinie 11:30.
 10. Czwartek 29 czerwca to również dzień patronalny biskupa seniora Piotra Libery. Życzenia będą składane jutro w Płocku, również dla biskupa płockiego Szymona Stułkowskiego, który swój dzień patronalny będzie obchodził 18 lipca.
 11. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 10:00, poprzedzona modlitwą różańcową.
 12. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca lipca. O godzinie 12:00 Msza Święta połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i procesją eucharystyczną, na którą zapraszam całą asystę, służbę liturgiczną, poczty sztandarowe, dziewczęta sypiące kwiatkami oraz druhny i druhów strażaków ochotników.
 13. W tym tygodniu powrócił po renowacji okazały, historyczny feretron Serca Jezusa, które czcimy w miesiącu czerwcu. Fundatorami renowacji są p. Marzena i Grzegorz Urbańscy, którzy w 2021 roku przeżywali 35. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Bardzo dziękuję w imieniu naszej parafii i asysty procesyjnej. Feretron zostanie dziś poświęcony na zakończenie Sumy odpustowej, a w procesji weźmie udział za tydzień w pierwszą niedziele miesiąca.
 14. W ostatnim czasie nasz parafianin Michał Rudny jako uczeń IV klasy szkoły podstawowej zajął I miejsce w województwie mazowieckim w IV Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. Serdecznie gratulujemy Michałowi, Rodzicom i Bliskim, a także społeczności Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych.
 15. Dziękuję za złożone ofiary z okazji poświęcenia pól dla mieszkańców Chojnowa, Chojnowa Kolonii i Chojnówki oraz Czernic Borowych z wszystkich ulic.
 16. Dziękuje również za ofiarę na kwiaty do kościoła, złożoną z okazji odpustu parafialnego.
 17. W sobotę 1 lipca rozpocznie się dwudniowa 86. pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę pod hasłem „Bądźcie moimi świadkami”. Więcej informacji pojawi się na stronie internetowej naszej parafii.
 18. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku informuje, że dnia 3 lipca (poniedziałek) br. o godz. 10:00 odbędzie się pierwszy termin egzaminów wstępnych dla kandydatów do WSD w Płocku. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej (wsdplock.pl) oraz na seminaryjnym Facebooku. Uprzejmie prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (nr tel. 600274484).
 19. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają lub będą wypoczywać w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze. Chorych otaczamy szczególną modlitwą, a zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.
 20. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 28 czerwca (środa) – Święty Ireneusz z Lyonu ( 130–202 n.e.). Biskup i męczennik, który odegrał wybitną rolę w dziejach Kościoła, bo dzięki jego dziełu „Adversus haereses” możemy poznać błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo oraz wykład autentycznej wiary.
 • 29 czerwca (czwartek) – Święci Apostołowie Piotr i Paweł. Dla podkreślenia ich wyjątkowych zasług dla Kościoła nazywani są „Książętami Apostołów” (uroczystość).
 1. Trwajmy w sakramentalnej jedności z Jezusem Chrystusem w każdych okolicznościach naszego życia. Codziennie wzywajmy opieki świętych patronów i ufajmy miłosierdziu Bożemu. Dziś szczególnie módlmy się za Kościół i naszą Ojczyznę, prosząc o oddalenie od nas „głodu, ognia i wojny” przez wstawiennictwo Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników. Pamiętajmy też o szczególnym zaproszeniu z dzisiejszej Ewangelii wg Świętego Mateusza. Chrystus wzywa swoich uczniów, by pośród trudów z odwagą głosili Jego Ewangelię.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa