Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym, która jednocześnie jest pierwszą niedzielą lipca. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły, ponieważ Bóg w każdym człowieku chce dokonać nowego stworzenia. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy też o umocnienie jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.
 2. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się wakacje. Wielu dorosłych w tym miesiącu będzie korzystać z zasłużonego odpoczynku. Postarajmy się dobrze przeżyć ten czas, przeznaczając go również na rozwój duchowy. Pamiętajmy, że wakacje to także okazja do szczególnej aktywności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt i subkultur, dlatego trzeba na te zagrożenia zwrócić szczególną uwagę.
 3. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w trudzie tych ludzi, którzy często pracują dlatego, aby inni mogli bezpiecznie wypoczywać.
 4. Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Serdeczne podziękowania dla asysty procesyjnej, pocztów sztandarowych, dziewcząt sypiących kwiatkami, „dzieci fatimskich” i służby liturgicznej ołtarza.
 5. Również dzisiaj po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 10:00 zostanie rozstrzygnięty konkurs katechetyczny, który polegał na zebraniu jak największej liczby pamiątek uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. W tym roku szkolnym w konkursie uczestniczyło 22. dzieci z naszej parafii, a 9. dzieci zebrało 40 pamiątek i zajęło pierwsze miejsce. Wszyscy otrzymają okolicznościowe nagrody.
 6. Dzisiaj o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta za śp. księdza kanonika Eugeniusza Jachnę – proboszcza parafii Czernice Borowe w latach 1980-84, a później kapłana diecezji łomżyńskiej. Zmarł 2 maja br. w wieku niespełna 90. lat w rodzinnej parafii Brańszczyk i został pochowany na miejscowym cmentarzu.
 7. W niedzielę za tydzień przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową poprowadzą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca – od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty.
 9. Trwają przygotowania do 36. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasna Górę, która będzie trwała w dniach 6 -14 sierpnia, a w tym roku wyruszy pod hasłem „Żywe Diamenty Maryi” w nawiązaniu do 100. rocznicy Objawień Fatimskich. W tym roku również będzie możliwość pielgrzymki duchowej. Więcej informacji w niedzielę za tydzień.
 10. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Czernicach Borowych informuje, że osoby które zapisały się na autokarową pielgrzymkę wynagradzającą do Częstochowy, Leśniowa, Gidel i Mstowa w dniach 14 – 15 września, proszone są o dokonanie wpłaty do dnia 9 lipca br. W sytuacji braku wpłat i tym samym kompletu pielgrzymów, zmówione noclegi zostaną odwołane i pielgrzymka się nie odbędzie.
 11. Nasz parafianin Maciej Budzyński, tegoroczny absolwent V klasy, został najlepszym uczniem szkoły podstawowej w zakończonym roku szkolnym i otrzymał tzw. „Nagrodę Janinki”. Maciejowi i Rodzinie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych po zakończonych wakacjach.
 12. W niedzielę 18 czerwca dziennikarze Radia Maryja na Ukrainie zebrali do puszek 1300 zł na rzecz rozwoju mediów katolickich w tym kraju. Jest to jednocześnie dodatkowa ofiara naszej parafii na rzecz misji, ponieważ ta zbiórka zostanie zgłoszona do Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej Płockiej, a dziennikarze p. Anna i p. Maksym razem z księdzem Andrzejem – proboszczem parafii Zielona, bardzo nam dziękują z wzajemną pamięcią w modlitwie.
 13. W ostatnim czasie nasza parafia przekazała 729 zł na Szkoły Katolickie w Płocku z tytułu zarządzenia Kurii Diecezjalnej Płockiej o złotówce od parafianina na ten cel według stanu personalnego w wykazach diecezjalnych, które są weryfikowane co 5 lat i obecnie nadal jest to 1458 osób. Jest to pierwsza rata tej wpłaty, druga rata – kolejne 729 zł do wpłaty w listopadzie.
 14. Z okazji uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła na rzecz Stolicy Apostolskiej przekażemy 200 zł ze środków parafialnych.
 15. W ubiegłym tygodniu ofiarę materialną na rzecz naszej parafii złożyła p. Janina Krajewska z Chojnowa. Bóg zapłać.
 16. Dziękuję za ofiarowane róże do kościoła i przygotowanie dekoracji kwiatowej na dzisiejszą niedzielę.
 17. Dziś kończy się dwudniowa 80. pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę pod hasłem „Wdzięczność i misja”.
 18. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze. Chorych otaczamy szczególną modlitwą, a zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.
 19. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 3 lipca (poniedziałek) − Święty Tomasz Apostoł. Należał do grona Apostołów i wyznał wiarę w Zmartwychwstałego Pana słowami; „Pan mój i Bóg mój”.
 • 6 lipca (czwartek) – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska, dziewica. Żyła w latach 1863–1922 i jest nazywana patronką misji w Afryce, chociaż na misje nie wyjechała.
 • 8 lipca (sobota) – Święty Jan z Dukli (1414-1484). Prezbiter i gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem. Posiadał nadprzyrodzony dar prorokowania oraz był wybitnym kaznodzieją i spowiednikiem. Jego relikwie znajdują się w Dukli.
 1. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo, aby trwające wakacje ożywiły naszą wiarę i umocniły jedność z Bogiem, Kościołem i drugim człowiekiem. Pamiętajmy o mieszkańcach ulicy Okrężnej w Czernicach Borowych, którzy w tych dniach przeżywają Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa