Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym Kościoła. Ewangelia wg Świętego Mateusza dzisiejszej niedzieli ukazuje radykalizm słów Chrystusa, który mówi „kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien” (por. Mt 10,37-42).
 2. Dzieci i młodzież przeżywają wakacje. Wielu dorosłych w też będzie w tym czasie korzystać z urlopów. W czasie wakacji i urlopów pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Na drogach wakacyjnych wędrówek i podróży niech nie zabraknie miejsc kultu religijnego. W naszym kościele parafialnym od ponad trzech lat jest odprawiana dodatkowa Msza Święta o godz. 8:30, a o godz. 15:00 Msza Święta jest transmitowana przez Internet. Pozostałe Msze Święte są odprawiane o godz. 10:00 i 12:00.
 3. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, w transporcie, pozostających na koniecznych służbach i dyżurach. Módlmy się, aby Bóg błogosławił tych ludzi, którzy często pracują w dni świąteczne, aby inni mogli spokojnie i bezpiecznie wypoczywać oraz podróżować.
 4. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 12:00 rozważymy Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa, ponieważ lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Pana i Zbawiciela. Odmawiajmy również indywidualnie tę Litanię. Serdeczne podziękowania za udział w procesji eucharystycznej dla całej asysty, pocztu sztandarowego rolników i służby liturgicznej.
 5. W niedzielę za tydzień przed Mszą Świętą o godz. 10:00 modlitwę różańcową poprowadzi Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic, ponieważ będzie to druga niedziela miesiąca.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca koronką do Miłosierdzia Bożego, którą rozważymy podczas Mszy Świętej o godz. 16:30, podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz będziemy prosić o nowe powołania do pracy w Winnicy Pańskiej, przede wszystkim z naszej wspólnoty parafialnej.
 7. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość sakramentu pokuty od godz. 15:30. Następnie zostanie odprawiona Msza Święta wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 8. W tych dniach mija piąty rok współpracy Pana Organisty Adriana z naszą parafią, dlatego życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów w trudnej, lecz także pięknej posłudze śpiewu i muzyki wśród nas. Niech Matka Boża Czernicka razem ze Świętą Cecylią będzie opiekunką i orędowniczką na każdy dzień.
 9. Dzisiaj o godz. 11:30 na terenie gospodarstwa Państwa Dzielińskich w Zalesiu rozpocznie się jubileuszowa XX Akademia Mleczna. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 10. W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się budowa altanki nad stawem, która będzie służyła naszej parafii podczas różnych okoliczności. Dzięki życzliwości kilku osób jest ona wykonywana w systemie gospodarczym, czyli niezbędne wydatki są zminimalizowane.
 11. Planowane na dzisiaj spotkanie integracyjne służby ołtarza i scholi zostało przeniesione na niedzielę za tydzień po Mszy Świętej ok. godz. 16:30.
 12. Bardzo dziękuję p. Mirosławie i Eugeniuszowi Trojanowiczom z Rodziną za ofiarę materialną złożoną na rzecz naszego kościoła z okazji diamentowego jubileuszu sakramentu małżeństwa. Bóg zapłać.
 13. Na tzw. Świętopietrze, które przypada corocznie 29 czerwca, czyli wsparcie działalności charytatywnej Stolicy Apostolskiej, z ofiar składanych dzisiaj na tacę przekażemy 450 zł.
 14. Na stoliku z prasą znajdują się książeczki pt. „Rodzina Ulmów. Droga ku świętości”, które mogą nam pomóc w lepszym poznaniu tej niezwykłej rodziny oraz przygotować się do uroczystości beatyfikacyjnej w niedzielę 10 września br.
 15. W środę 28 czerwca br. o godz. 12:00 odbyła się uroczystość Jubileuszu 40-lecia Muzeum Historycznego w Przasnyszu. Również tego dnia miał miejsce wernisaż wystawy pod nazwą „Co z przeszłości pozostało”, która będzie czynna do 27 sierpnia br. w budynku muzeum przy ul. Rynek 1.
 16. W czwartek 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych.
 17. Pozdrawiamy naszych gości i parafian oraz wszystkich korzystających z wakacji, urlopów, różnych podróży i pielgrzymek, życząc przyjemnego, dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Witamy w naszej wspólnocie studentów, szczególnie z kręgu ministrantów i lektorów. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Chorych otaczamy modlitwą, szczególnie przebywających w szpitalach i domach opieki, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 18. W czwartek 29 czerwca br. w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła zmarł ksiądz kanonik prof. dr hab. Michał Marian Grzybowski – wybitny historyk, długoletni wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku oraz w kilku innych wyższych uczelniach. Miał 86 lat życia i 63 lata kapłaństwa. Był autorem licznych książek i publikacji o tematyce historycznej, m.in. książki pt. „Czernice Borowe wczoraj i dziś” wydanej w 1998 roku z okazji 600-lecia naszej parafii. Msza Święta pogrzebowa, pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego, przy udziale biskupa pomocniczego Diecezji Warszawsko-Praskiej Jacka Grzybowskiego, została odprawiona w Bazylice Katedralnej w Płocku wczoraj 1 lipca o godz. 12:00. Trumna z ciałem zmarłego kapłana spoczęła w grobowcu Profesorów Wyższego Seminarium Duchownego na cmentarzu katolickim przy ulicy Kobylińskiego w Płocku. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 19. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 3 lipca (poniedziałek) − Święty Tomasz Apostoł, zwany też Didymos (gr. bliźniak). Wyznał wiarę w Zmartwychwstałego Pana słowami „Pan mój i Bóg mój”, głosił Ewangelię w dzisiejszym Iranie oraz był świadkiem Chrystusa w Indiach, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Jego grób znajduje się w Madrasie. Jest patronem pracowników budowlanych. Do Świętego Tomasza należy się modlić o szczęśliwe małżeństwo.
 • 6 lipca (czwartek) – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska, dziewica. Polska zakonnica, która żyła w latach 1863–1922. Jest nazywana patronką misji w Afryce oraz patronką dzieł misyjnych w Polsce, chociaż na misje nigdy nie wyjechała. Założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą „Sodalicja Świętego Piotra Klawera”.
 • 8 lipca (sobota) – Święty Jan z Dukli (1414-1484). Prezbiter i gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem. Posiadał nadprzyrodzony dar prorokowania oraz był wybitnym kaznodzieją i spowiednikiem. Jego relikwie znajdują się w Dukli.
 1. Radość spotkania z Chrystusem podczas Eucharystii napełnia nas nową mocą w podążaniu drogami wiary. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, aby nasze życie przyczyniało się do umacniania pokoju i sprawiedliwości wokół nas.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa