Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

8 sierpnia 2022 - Intencje Mszy Świętych 08.08.2022 – 14.08.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 1 sierpnia 2022 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 31.07.2022 Dzisiaj osiemnasta niedziela w roku ... +++ 1 sierpnia 2022 - Intencje Mszy Świętych 01.08.2022 – 07.08.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 31 lipca 2022 - Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości na sierpień – miesiąc abstynencji 2022 Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa T ... +++ 31 lipca 2022 - Duszpasterz motocyklistów: na drodze do nieba trzeba przestrzegać znaków – przykazań Bożych – Tydzień św. Krzysztofa ma ... +++ 25 lipca 2022 - Poświęcenie pojazdów z okazji Tygodnia Św. Krzysztofa 24.07.2022 +++ 25 lipca 2022 - Powiatowe obchody Święta Policji w Przasnyszu W piątek 22 lipca 2022 roku na pla ... +++ 25 lipca 2022 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 24.07.2022 Dzisiaj siedemnasta niedziela w rok ... +++ 25 lipca 2022 - Intencje Mszy Świętych 25.07.2022 – 31.07.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 24 lipca 2022 - II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych Z woli Ojca Świętego Franciszka w ... +++ webdesign
 1. Dzisiaj trzynasta niedziela w roku liturgicznym, która jest pierwszą niedzielą rozpoczynających się wakacji. W naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników.
 2. Święty Achacjusz pochodził z Kapadocji, był żołnierzem legionów rzymskich. Za czasów cesarza Hadriana (117 – 138) poniósł śmierć męczeńską w Bizancjum na wzgórzu Ararat. Upiększony legendami żywot świętego głosi, że wraz z nim zamordowano 10 tysięcy innych żołnierzy. Święty Achacjusz jest jednym z Czternastu Wspomożycieli, orędownikiem w ciężkich chorobach, opiekunem prześladowanych oraz broni od lęku przed śmiercią. W prawym ołtarzu bocznym znajduje się obraz Męczeństwa Świętego Achacjusza i Towarzyszy.
 3. Serdeczne podziękowanie dla ojca Grzegorza Mossakowskiego CP naszego ziomka pochodzącego z sąsiedniej parafii Rostkowo za odprawienie Sumy odpustowej i wygłoszenie okolicznościowego kazania, jak również za obecność czasie Mszy Świętej o godz. 10:00. Ojciec Grzegorz święcenia kapłańskie otrzymał 15 czerwca 2019 r. w Warszawie z rąk biskupa Rafała Markowskiego – biskupa pomocniczego Archidiecezji Warszawskiej. Życzymy łaski zdrowia, opieki Matki Bożej Czernickiej Matki Kapłanów i Świętego Stanisława Kostki oraz Bożego błogosławieństwa. Również dziękujemy bratu Maciejowi Duda CP za obecność i wspólną modlitwę oraz polecamy opatrzności Bożej całe zgromadzenie Ojców i Braci Pasjonistów z odległej Łodzi i pobliskiego Przasnysza.
 4. Dziękuję również wszystkim Czcigodnym Księżom, Drogim Gościom i Parafianom za wspólną modlitwę. Szczególne podziękowania dla całej asysty procesyjnej, dziewczynek sypiących kwiatkami, służby liturgicznej, lektorów, pocztów sztandarowych oraz druhen i druhów strażaków za obecność i udział w liturgii Mszy Świętej oraz procesji eucharystycznej. Dziękuję Panu Damianowi Szafarzowi Nadzwyczajnemu Komunii Świętej, Panu Organiście Adrianowi i Panu Kościelnemu Tomaszowi oraz wszystkim osobom czynnie uczestniczącym w liturgii Mszy Świętej.
 5. Bardzo dziękuję mieszkańcom Zembrzusa Wielkiego z Panem Sołtysem na czele za pomoc okazaną wczoraj przy sprzątaniu kościoła, dzwonnicy oraz otoczenia w ramach comiesięcznej kolejności. Słowa podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżywania dzisiejszej uroczystości. Dziękuję za ofiarę złożoną na kwiaty, które stanowią dekorację naszego kościoła.
 6. Przypominam, że dzisiaj nie ma Mszy Świętej o godz. 15:00, a nabożeństwo czerwcowe zostanie połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu na zakończenie Sumy odpustowej.
 7. Jutro 29 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 16:30 i 17:00. Niech udział w Eucharystii będzie okazją do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra papieża Franciszka. W tym roku ofiary złożone na tacę w niedzielę 4 października zostaną przeznaczone na rzecz Stolicy Apostolskiej.
 8. W tym dniu uroczystość odpustową ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła przeżywa parafia Grudusk. Główna Msza Święta zostanie odprawiona o godzinie 12:00.
 9. Poniedziałek 29 czerwca to również dzień patronalny Biskupa Płockiego  Piotra Libery. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w  modlitwie o  Czcigodnym Pasterzu naszej diecezji.
 10. We wtorek o godz. 14:00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza Święta w intencji społeczności Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasze Dzieci” z okazji 5. rocznicy utworzenia.
 11. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty, a w pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 10:00, poprzedzona modlitwą różańcową.
 12. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 8:30 dodatkowa Msza Święta. O godzinie 12:00 Msza Święta połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i procesją eucharystyczną, na którą zapraszam całą asystę, służbę liturgiczną, poczty sztandarowe, „dzieci fatimskie”, dziewczęta sypiące kwiatkami oraz druhny i druhów strażaków ochotników.
 13. Zakończyły się obrzędy poświęcenia pól w naszej parafii. Dziękuję za przygotowanie tej uroczystości w poszczególnych miejscowościach, wspólną modlitwę i złożone ofiary. W ubiegłym tygodniu przekazano ofiarę z miejscowości Chojnowo, Kolonia Chojnowo i Chojnówka oraz Czernice Borowe (wszystkie ulice). Bóg zapłać.
 14. W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace związane z kontynuacją budowy alejek na cmentarzu parafialnym. Dziękuję firmie p. Andrzeja Jaśkiewicza za podjęcie się przeprowadzenia tej inwestycji oraz za ofiary składane na ten cel.
 15. Dziękuję Szkolnej Drużynie Harcerskiej za uporządkowanie Grobów Pamięci Narodowej na cmentarzu parafialnym.
 16. W środę 1 lipca rozpoczyna się dwudniowa 83. pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę pod hasłem „Świadkowie prawdy”. Ze względu na pandemię covid-19 pielgrzymka będzie maiła trochę inny przebieg organizacyjny. Więcej informacji ukaże się na stronie internetowej naszej parafii..
 17. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają lub będą wypoczywać w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze. Chorych otaczamy szczególną modlitwą, a zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.
 18. Warto pamiętać, że dzisiaj mija 20. rocznica śmierci ks. prof. Józefa Tischnera, który urodził się 2 marca 1931 roku w Starym Sączu, a zmarł 28 czerwca 2000 roku w Krakowie. Był znakomitym filozofem, teologiem, publicystą, pisarzem, autor wielu prac poświęconych zagadnieniom istnienia człowieka i teorii wartości. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 19. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 28 czerwca (niedziela) – Święty Ireneusz z Lyonu ( 130–202 n.e.). Biskup i męczennik, który odegrał wybitną rolę w dziejach Kościoła, bo dzięki jego dziełu „Adversus haereses” możemy poznać błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo oraz wykład autentycznej wiary.
 • 29 czerwca (poniedziałek) – Święci Apostołowie Piotr i Paweł. Dla podkreślenia ich wyjątkowych zasług dla Kościoła nazywani są „Książętami Apostołów” (uroczystość).
 • 3 lipca (piątek) − Święty Tomasz Apostoł, zwany też Didymos (gr. bliźniak). Wyznał wiarę w Zmartwychwstałego Pana słowami „Pan mój i Bóg mój”, głosił Ewangelię w dzisiejszym Iranie oraz był świadkiem Chrystusa w Indiach, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Jego grób znajduje się w Madrasie. Jest patronem pracowników budowlanych. Do Świętego Tomasza należy się modlić o szczęśliwe małżeństwo (święto).
 1. Trwajmy w sakramentalnej jedności z Jezusem Chrystusem w każdych okolicznościach naszego życia. Codziennie wzywajmy opieki świętych patronów i ufajmy miłosierdziu Bożemu. Dziś szczególnie módlmy się za naszą Ojczyznę w dniu wyborów prezydenckich, prosząc o wstawiennictwo Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników oraz Świętego Ireneusza z Lyonu Biskupa Męczennika z początków chrześcijaństwa i Kościoła.
 2. Gość Niedzielny. Intencje Mszy Świętych.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa