Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj czternasta niedziela zwykła w roku liturgicznym, która jednocześnie jest pierwszą niedzielą lipca. Przyszliśmy na Mszę Świętą, aby opowiedzieć się za Chrystusem i oddać chwałę Bogu.

2. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się wakacje. Wielu dorosłych w tym miesiącu będzie korzystać z zasłużonego odpoczynku. Postarajmy się dobrze przeżyć ten czas, przeznaczając go również na rozwój duchowy. Weźmy udział w rekolekcjach, udajmy się na pielgrzymkę, przeznaczmy czas na lekturę dobrej literatury religijnej oraz prasy katolickiej. Wakacje to także okazja do szczególnej aktywności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt i subkultur, dlatego trzeba na te zagrożenia zwrócić szczególną uwagę.

3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Serdeczne podziękowania dla asysty procesyjnej, pocztów sztandarowych, dziewcząt sypiących kwiatkami i służby liturgicznej ołtarza.

4. Dzisiaj również zostanie rozstrzygnięty konkurs katechetyczny, który polegał na zebraniu jak największej liczby pamiątek uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. W konkursie uczestniczyło 28. dzieci z naszej parafii. Wszyscy otrzymają okolicznościowe nagrody.

5. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15:00 w sali spotkań na plebanii odbędzie się kolejne spotkanie Rady Duszpasterskiej przed zbliżającymi się uroczystościami nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. W miarę możliwości zapraszamy również Panów Sołtysów i Druhów Strażaków, ponieważ będą omawiane sprawy organizacyjno – dekoracyjne.

6. W czasie wakacji nie będzie spotkań scholi parafialnej. Schola rozpocznie spotkania po wakacjach.

7. W Płocku trwa się VIII Festiwal Młodych, który zakończy się jutro. Z naszej parafii uczestniczy w nim trzyosobowa grupa młodzieży.

8. Jutro 6 lipca wyrusza XXVI Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej z Bieżunia do Niepokalanowa w intencji trzeźwości narodu, która będzie trwała do 11 lipca. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa „Aby nie traciły ducha”. W tych dniach jednoczy nas wspólna modlitwa w tej ważnej intencji Kościoła.

9. Trwają przygotowania do XXXIV Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasna Górę, która będzie trwała w dniach 6 -14 sierpnia, a w tym roku wyruszy pod hasłem „Bóg sam wystarczy”. Jak co roku od wielu lat będzie też możliwość pielgrzymki duchowej. Więcej informacji w późniejszym czasie.

10. Dziękuję za ofiarę materialną w wysokości 1.000 zł na renowację ołtarza, którą w ubiegłym tygodniu przekazał Bank Spółdzielczy w Grudusku oraz za dwie ofiary materialne, które zostały złożone w ubiegłym tygodniu z Nowych Czernic i Czernic Borowych. Bóg zapłać.

11. W sobotę 20 czerwca przybyła do naszej diecezji Matka Boża Częstochowska, którą powitaliśmy na Rynku w Pułtusku. W naszej parafii od piątku do niedzieli (10 – 12 lipca) będą rwały Rekolekcje Maryjne, które poprowadzi Ojciec Michał – Paulin z Jasnej Góry. Zwracam się z prośbą do całej wspólnoty parafialnej, aby pomimo wakacji i gorącej aury, licznie uczestniczyć w tych rekolekcjach, które są bezpośrednim przygotowaniem do spotkania z Matką Bożą w Jasnogórskim Wizerunku. Zachęcam do podejmowania duchowych zobowiązań, które można będzie złożyć w czasie Nawiedzenia u stóp Matki Bożej. Niech Pan Jezus przemieni nasze zobowiązania i modlitewne prośby w duchowe dary jako błogosławione owoce płynące z nieba za wstawiennictwem Matki Bożej. Propozycje tzw. Darów Duchowych są wyłożone na stoliku z prasą. W dniach Rekolekcji i Nawiedzenia będzie dostępna w kościele Księga Abstynencji.

12. Program Rekolekcji Maryjnych i przebieg Nawiedzenia Matki Bożej można znaleźć w okolicznościowym folderku, który otrzymała każda rodzina razem z modlitewnikiem maryjnym oraz na stronie internetowej parafii. Dzień spowiedzi został zaplanowany głównie w sobotę 11 lipca. Dla dzieci i młodzieży będzie to jednocześnie spowiedź na zakończenie roku szkolnego.

13. Ramowy program rekolekcji maryjnych >>>

14. Są też różne dekoracje na Peregrynację Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, a także wizerunki Matki Bożej Częstochowskiej, które można nabyć w zakrystii. Zachęcam do dekorowania w naszych domów: okien i balkonów oraz ogrodzeń naszych posesji, dając w ten sposób zewnętrzne świadectwo wiary. Nasza parafia posiada 350 flag w trzech kolorach, którymi będziemy dekorować przede wszystkim trasę przejazdu samochodu kaplicy od strony Rostkowa, jak też miejsce powitania przy głównym skwerku w Czernicach Borowych oraz otoczenie kościoła i plebanii. Jest także zwyczaj dekoracji wszystkich miejscowości należących do parafii, która przeżywa dobę nawiedzenia, szczególnie przydrożnych krzyży i kapliczek. Dlatego bardzo serdecznie proszę wszystkich parafian o współpracę w tej sprawie. Zasadniczym dniem dekorowania naszej parafii, będzie poniedziałek 13 lipca od wczesnych godzin porannych, ponieważ wcześniej jest obawa, że dekoracje mogą ulec uszkodzeniu, np. z powodu warunków atmosferycznych, dlatego będzie mało czasu i czeka nas trudne zadanie organizacyjne.

15. W najbliższy czwartek zapraszam do gruntownego sprzątania kościoła, które rozpocznie się ok. godziny 16:00. Wszystkich ministrantów, lektorów i kandydatów proszę o obecność na spotkaniach od poniedziałku do środy, które rozpoczną się o godz. 15:30 (godzinę przed Mszą Świętą).

16. Dziękuję za złożone ofiary z okazji otrzymania pomocy duszpasterskich związanych z uroczystościami maryjnymi w naszej parafii, jak też dziękuję członkom Rady Duszpasterskiej za podjęty trud rozprowadzenia tych materiałów.

17. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 6 lipca (poniedziałek) – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska, dziewica. Żyła w latach 1863–1922 i jest nazywana patronką misji w Afryce, chociaż na misje nie wyjechała.

• 8 lipca (środa) – Święty Jan z Dukli (1414-1484). Prezbiter i gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem. Posiadał nadprzyrodzony dar prorokowania oraz był wybitnym kaznodzieją i spowiednikiem. Jego relikwie znajdują się w Dukli.

• 11 lipca (sobota) – Święty Benedykt z Nursji, patron Europy. Żył na przełomie V i VI wieku, wiele lat spędził w założonym przez siebie klasztorze na Monte Cassino. Opracował benedyktyńską regułę zakonną, która obowiązuje do dzisiaj. Patronem Europy ogłosił go papież Paweł VI w 1964 roku ze względu na jego zasługi w ewangelizacji ludów germańskich.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa