Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Niech trwające wakacje, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w kontakcie z przyrodą. Nie zapominajmy jednak o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej. Zadbajmy o to, aby nasza wiara, nadzieja i miłość była ciągle pogłębiana i umacniana.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godzinie 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Serdeczne podziękowania dla asysty procesyjnej, dziewcząt sypiących kwiatkami i służby liturgicznej ołtarza.

3. W ramach wakacyjnych spotkań z muzyką organową i nie tylko, dzisiaj w czasie Mszy świętej o godzinie 15:00 gościmy w naszym kościele p. Igora Krajewskiego, który pełni posługę organisty w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie oraz p. Alicję Zajkowską, która będzie akompaniować na flecie poprzecznym. Swoją obecnością i muzyką młodzi artyści uświetnią przebieg liturgii Mszy świętej, a później wykonają kilka dodatkowych utworów. Zapraszamy.

4. Za tydzień przed Mszą świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową poprowadzi Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego, a po Mszy świętej wakacyjne spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży.

5. W sobotę 6 lipca pod hasłem „Ojciec świadkiem wiary i trzeźwości” wyruszyła XXIV Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej z Bieżunia do Niepokalanowa w intencji trzeźwości narodu i będzie trwała do 11 lipca.

6. Trwają przygotowania do XXXII Pieszej Pielgrzymki z Płocka na Jasna Górę, która będzie trwała w dniach 6-14 sierpnia, a w tym roku wyruszy pod hasłem „Kto wierzy nigdy nie jest sam”. Szczegóły organizacyjne u Księdza Proboszcza oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy już za tydzień.

7. W dniach 13 – 14 lipca w Lesznie k. Przasnysza odbędzie się piknik historyczny pod nazwą „Śladami Bitwy Przasnyskiej”, który organizowany jest przez Gminę Przasnysz, Przasnyskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej oraz Lokalną Organizację Turystyczną Północnego Mazowsza. Głównym elementem pikniku historycznego będzie rekonstrukcja militarna wojennych wydarzeń z lat 1914 – 1915 w niedzielę 14 lipca o godz. 15:00. Pozostałe szczegóły organizacyjne na plakacie w gablocie przy bocznym wyjściu z kościoła lub na stronie internetowej naszej parafii.

8. W ramach pikniku historycznego, w sobotę 13 lipca o godzinie 15:00 na cmentarzu wojskowym w Chojnowie, odbędzie się nabożeństwo modlitewne, które poprowadzi ksiądz major Andrzej Jakimiuk z prawosławnego ordynariatu Wojska Polskiego.

9. W piątek 5 lipca rozpoczął się w Płocku VI Festiwal Młodzieży pod nazwą „Polska Copacabana”, ponieważ nawiązuje bezpośrednio do 28. Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się pod koniec lipca w stolicy Brazylii – Rio de Janeiro. W płockim festiwalu, który kończy się jutro uczestniczy dziesięcioosobowa grupa młodzieży z naszej parafii.

10. W czwartek 11 lipca 2013 r. będziemy obchodzić 70. rocznicę ludobójstwa dokonanego przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) oraz Ukraińską Powstańczą Armię (UPA) na ludności polskiej Wołynia, wśród której było 160 księży katolickich, 22 siostry zakonne i 16 zakonników. W związku z tym Biskup Płocki zwraca się z prośbą, aby w ten dzień o godz. 12:00, odezwały się wszystkie dzwony kościołów i kaplic naszej diecezji, które niech będą zewnętrznym wyrazem pamięci, modlitwy, zadumy i hołdu zamordowanym na Wołyniu naszym braciom i siostrom.

11. W ubiegłym tygodniu przy parkingu zostały zamontowane stylowe latarnie, które po zmierzchu doświetlą plac parkingowy oraz chodnik dla pieszych, a także częściowo otoczenie kościoła.

12. Również w ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace związane z wymianą krzyża na cmentarzu, który został już bardzo mocno dotknięty ”zębem czasu” i trzeba wykonać nowy, który będzie również z drzewa dębowego. Dziękuję za okazywaną pomoc i zaangażowanie przy tych pracach.

13. Dziękuję także za podarowane do kościoła róże i inne kwiaty ogrodowe oraz szklany wazon. Bóg zapłać.

14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 8 lipca (poniedziałek) – Święty Jan z Dukli (1414-1484). Prezbiter i gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem. Posiadał nadprzyrodzony dar prorokowania.

• 11 lipca (czwartek) – święty Benedykt z Nursji, patron Europy. Żył na przełomie V i VI wieku, wiele lat spędził w założonym przez siebie klasztorze na Monte Cassino. Opracował benedyktyńską regułę zakonną, która obowiązuje do dzisiaj.

• 12 lipca (piątek) – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009). Biskup – pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich.

• 13 lipca (sobota) – Święty Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak i jego uczeń Święty Benedykt (†1033-1037). Dwaj pustelnicy żyjący na terenie dzisiejszych Węgier, którzy praktykowali surową ascezę, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa