Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj czternasta niedziela zwykła w roku liturgicznym Kościoła. Radość spotkania z Chrystusem podczas Eucharystii napełnia nas nową mocą w podążaniu drogami wiary. Niech czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.
 2. W czasie wakacji i urlopów pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Na trasach wakacyjnych wędrówek i podróży niech nie zabraknie świątyń i kościołów.
 3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu rozważymy Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa, ponieważ lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Odmawiajmy również indywidualnie tę Litanię, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie. Podziękowania za udział w procesji eucharystycznej dla całej asysty, pocztów sztandarowych, służby liturgicznej, dziewcząt sypiących kwiatkami oraz „dzieci fatimskich”.
 4. Po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 10:00 zostanie rozstrzygnięty konkurs katechetyczny, który polegał na zebraniu jak największej liczby pamiątek uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Ostatecznie w tym roku szkolnym w konkursie uczestniczyło 6. dzieci, a pierwsze miejsce zajęła Justyna Stępień, która zebrała wszystkie 43. pamiątki. Wszyscy otrzymają okolicznościowe nagrody.
 5. W niedzielę za tydzień przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową poprowadzi Koło Żywego Różańca z Żeber, ponieważ będzie to druga niedziela miesiąca.
 6. W sobotę 13 lipca będziemy przeżywali czwartą rocznicę Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej parafii. Z tej okazji o godz. 16:00 Koła Żywego Różańca poprowadzą modlitwę różańcową. To także dzień, w którym przed trzema laty rozpoczęliśmy peregrynację Obrazu Jasnogórskiego w domach i rodzinach naszej parafii.
 7. Z okazji czwartej rocznicy Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej planowane są odwiedziny chorych i osób w podeszłym wieku, którzy nie mogą brać udziału w niedzielnych Mszach Świętych. W czwartek 11 lipca od godziny 9:00 miejscowości: Nowe Czernice od strony Węgry, Chojnowo, Kownaty, Miłoszewiec i Żebry, a w piątek 12 lipca od godziny 9:00 miejscowości: Nowe Czernice od strony Chrostowa, Kuskowo, Chrostowo Wielkie, Zalesie, Nowe Czernice od strony Zembrzusa, Zembrzus Wielki i Czernice Borowe.
 8. Trwają przygotowania do 38. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasna Górę, która odbędzie się w dniach 6 – 14 sierpnia. W tym roku wyruszy pod hasłem „Mocni Bożym Duchem”, które nawiązuje do tematyki roku duszpasterskiego w Polsce. Dla osób, które nie mogą czynnie uczestniczyć w pielgrzymce, istnieje możliwość pielgrzymki duchowej. Zapisy i dodatkowe informacje w zakrystii po Mszy Świętej lub w kancelarii parafialnej oraz na stronie internetowej.
 9. ZACHĘTA BISKUPA PŁOCKIEGO PRZED WYRUSZENIEM 38. PIESZEJ PIELGRZYMKI DIECEZJI PŁOCKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ: Umiłowani Diecezjanie! Drodzy Jasnogórscy Pielgrzymi! Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej od dziesięcioleci jest jednym z najważniejszych wydarzeń duszpasterskich w ciągu roku. Dobra duchowego, które płynie z tego dzieła, nie sposób zmierzyć, szczególnie dla umocnionych w wierze i miłości pątników. To piękny, sierpniowy widok – setki pielgrzymujących do Maryi, Czarnej Madonny, naszych diecezjan. Umacnia się nadzieja, że Kościół płocki jest młody. Dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku gorąco i serdecznie zachęcam Was do pielgrzymowania, do pójścia drogą wiary i nawrócenia, do Jasnogórskiej Pani. Szczególnie zwracam się do tych spośród Was, którzy nie podjęli jeszcze decyzji bądź wahają się, czy wyruszyć w drogę. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście, zachęcam do pielgrzymowania duchowego, które każdego roku coraz mocniej wpisuje się w krajobraz naszych wspólnot parafialnych. Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki będą słowa: „Mocni Bożym Duchem”. Słowa te niosą ze sobą wiele ważnych treści. Modlić się będziemy podczas pielgrzymowania o ożywienie wiary w Ducha Świętego, w intencji naszej Ojczyzny i naszej diecezji. Wszystkim pielgrzymom wędrującym na Jasną Górę oraz wspierających ich pielgrzymom duchowym, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa i zapewniam o mojej modlitwie. Wasz Biskup Piotr.
 10. Trwają dalsze prace za cmentarzem, które polegają na utwardzeniu powierzchni parkingowej kruszywem. W tym tygodniu prace będą kontynuowane, aby w niedalekiej przyszłości zreorganizować dojazd samochodowy do cmentarza. Dziękuję Urzędowi Gminy w Czernicach Borowych za współpracę i okazywaną pomoc.
 11. Bardzo dziękuję Rodzinie Państwa Cesarczyk z Nowych Czernic za złożoną ofiarę na rzecz naszej parafii.
 12. W tych dniach mija pierwszy rok współpracy Pana Organisty Adriana z naszą parafią, dlatego życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów na tej trudnej, ale pięknej niwie posługi śpiewu i muzyki wśród nas. Niech Matka Boża Czernicka razem ze Świętą Cecylią będzie opiekunką i orędowniczką na każdy dzień.
 13. Pozdrawiamy naszych gości i parafian oraz wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc przyjemnego, dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Witamy w naszej wspólnocie studentów, szczególnie ministrantów i lektorów. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Chorych otaczamy modlitwą, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 8 lipca (poniedziałek) – Święty Jan z Dukli (1414-1484). Prezbiter i gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem. Posiadał nadprzyrodzony dar prorokowania oraz był wybitnym kaznodzieją i spowiednikiem. Jego relikwie znajdują się w Dukli.
 • 11 lipca (czwartek) – Święty Benedykt. Opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca mnichów Kościoła Zachodniego. Zawołanie „Ora et labora”módl się
  i pracuj, uczynił sposobem na dobre chrześcijańskie życie (święto).
 • 12 lipca (piątek) − Święty Bruno Bonifacy z Kwerfurtu. Biskup i męczennik, autor żywota Świętego Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników.
 • 13 lipca (sobota) – Święty Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak i jego uczeń Święty Benedykt (†1033-1037). Dwaj pustelnicy, żyjący na terenie dzisiejszych Węgier, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.
 1. Jesteśmy posłani, aby głosić słowami i czynami prawdę Ewangelii i szerzyć pokój Chrystusa. Niech to posłannictwo umacnia i podtrzymuje Boże błogosławieństwo.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa