Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

17 czerwca 2021 - Dekret o odwołaniu dyspensy DEKRET  O ODWOŁANIU DYSPENSY  OD ... +++ 17 czerwca 2021 - XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę W imieniu Zarządu Krajowego Instyt ... +++ 17 czerwca 2021 - 1. rocznica urodzin Basi Smolińskiej 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 30. rocznica urodzin Damiana Mikłowskiego 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 14 czerwca. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady 14 czerwca 1940 r. z więzienia w T ... +++ 17 czerwca 2021 - 80. rocznica męczeńskiej śmierci Patronów Miasta Działdowo: Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego Homilia Biskupa Płockiego Piotra L ... +++ 16 czerwca 2021 - XI NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 13.06.2021 Dziś jedenasta niedziela w roku li ... +++ 14 czerwca 2021 - Intencje Mszy Świętych 14.06.2021 – 20.06.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 9 czerwca 2021 - Reflektor najazdowy na głównej alei cmentarza parafialnego 04.06.2021 +++ 9 czerwca 2021 - 100. rocznica poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ODNOWIENIE AKTU POŚWIĘCENIA NAROD ... +++ webdesign
 1. Dzisiaj piętnasta niedziela w roku liturgicznym, która znosi doroczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Pod koniec XII wieku na tej świętej górze, znajdującej się obecnie na terenie Izraela, duchowi synowie proroka Eliasza zaczęli prowadzić życie duchowe. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek zakonowi karmelitów, który pięknie wpisał się w historię Kościoła. Z tym dniem i z zakonną rodziną karmelitańską wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza. Matka Boża w objawieniach z 16 lipca 1251 r., które otrzymał Szymon Stock, pierwszy przełożony zakonu karmelitów, obiecała noszącym szkaplerz obronę przed ogniem piekielnym i innymi niebezpieczeństwami.
 2. Dzisiejsza niedziela jest trzecią w miesiącu, dlatego przed Mszą Świętą o godz. 10:00 nabożeństwo Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy przed Mszą Świętą o godz. 10:00 w miesiącach od maja do października.
 3. Za tydzień w niedzielę 23 lipca z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Świętego Krzysztofa, po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów według naszego zwyczaju. Najpierw ogólna modlitwa w kościele, a później indywidualne pokropienie każdego pojazdu przy dzwonnicy, gdzie na chwilę się zatrzymujemy. Z okazji parafialnego poświęcenia pojazdów można będzie złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy”.
 4. W czwartek 13 lipca br. przeżywaliśmy 2. rocznicę Nawiedzenia Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej w kościele parafialnym. W tym dniu minął rok od rozpoczęcia Nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego w domach i rodzinach naszej parafii. Kaganek wiary na ołtarzu ku czci Świętego Łukasza przypomina o trwającym czasie peregrynacji.
 5. Z tej okazji trwają również odwiedziny osób starszych i chorych. Wczoraj były to okoliczne miejscowości, a dzisiaj Czernice Borowe. Rozpoczęcie odwiedzin ok. godziny 16:15. Dziś Msza Święta za Parafian o godz. 12:00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich chorych z naszej parafii.
 6. Trwają zapisy do udziału w 36. Pieszej Pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia, która w tym roku swoim hasłem „Żywe Diamenty Maryi”, nawiązuje do 100. rocznicy Objawień Fatimskich. Od wielu lat jest również możliwość udziału w tzw. „pielgrzymce duchowej”. Szczegóły w zakrystii oraz na stronie internetowej parafii.
 7. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o modlitewnej pamięci. Chorych otaczamy modlitwą, a zmarłym wypraszamy łaskę zbawienia, szczególnie w modlitwie wypominek.
 8. Pamiętajmy również o naszych bliskich, którzy wyjechali w różne zakątki naszego kraju i świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży z naszej wspólnoty parafialnej
 9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 20 lipca (czwartek) – Błogosławiony Czesław, prezbiter i dominikanin, który był bardzo mocno związany z Wrocławiem, gdzie spoczywają jego relikwie. Żył na przełomie XII i XIII wieku. Zakonny habit otrzymał od samego założyciela zakonu Świętego Dominika.
 • 22 lipca (sobota) – Święta Maria Magdalena. Uczennica Pana Jezusa, która swoje życie związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów. Jedna z pierwszych zwiastunek radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pańskim, ponieważ pierwsza zobaczyła pusty grób.
 1. Powracajmy do naszych domów umocnieni słowem i ciałem naszego Pana Jezusa Chrystusa. Pamiętajmy, że czas wakacji i urlopów nie zwalnia nas z modlitwy i udziału w niedzielnej Eucharystii. Jednoczymy się duchowo z mieszkańcami ulicy Krótkiej i drugiej części ulicy Chełchowskiego w Czernicach Borowych, którzy przeżywają czas Nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego. Na trud kolejnego tygodnia naszego życia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
Rok liturgiczny 2020/2021
Poczta www

Archiwa