Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Świętego Mateusza w „przypowieści o siewcy” kierują naszą uwagę na pytanie dotyczące tego, co w życiu jest naprawdę istotne.
 2. Z okazji trzeciej niedzieli miesiąca, przed Mszą Świętą o godz. 10:00, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy od maja do października.
 3. Rozpoczynają się zapisy do duchowego udziału w 42. Pieszej Pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia, która w tym roku swoim hasłem „Jestem w Kościele”, nawiązuje do trwającego roku liturgicznego Kościoła w Polsce.
 4. W przyszłą niedzielę 23 lipca, na rozpoczęcie XXIV Tygodnia Świętego Krzysztofa, po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów, które będzie przebiegać według naszego zwyczaju, tzn. modlitwa w kościele i ogólne błogosławieństwo, a później pokropienie każdego pojazdu przed dzwonnicą, gdzie na chwilę się zatrzymujemy i po krótkiej modlitwie odjeżdżamy. Z okazji parafialnego poświęcenia pojazdów można będzie złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach prowadzonej akcji „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy”.
 5. W ubiegły piątek 14 lipca br. odbyły się uroczyste obchody Święta Policji w Przasnyszu z okazji 104. rocznicy powstania Policji Państwowej. O godz. 11:00 w Kościele Farnym została odprawiona Msza Święta. O godz. 13:00 uroczysty Apel na placu przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji przy ulicy Świerkowej 5 oraz wręczenie odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Został także odsłonięty i poświecony pomnik upamiętniający poległych oraz zmarłych funkcjonariuszy i pracowników Policji powiatu przasnyskiego.
 6. W ubiegłym tygodniu zostały wznowione prace przy budowie altanki przy stawie na łące parafialnej. Planowane zakończenie prac w podstawowym wymiarze pod koniec tego tygodnia. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w prowadzone prace.
 7. Msze Święte w naszym kościele są odprawiane w niedziele o godz. 8:30, 10:00, 12:00, 15:00 (Msza Święta transmitowana przez Internet na profilu Parafii).
 8. Dzisiaj 16 lipca przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Pod koniec XII wieku na tej świętej górze, znajdującej się obecnie na terenie Izraela, duchowi synowie proroka Eliasza zaczęli prowadzić życie duchowe. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek zakonowi karmelitów, który pięknie wpisał się w historię Kościoła. Z tym dniem i z zakonną rodziną karmelitańską wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza. Matka Boża w objawieniach 16 lipca 1251 roku, które otrzymał Szymon Stock, pierwszy przełożony i generał karmelitów w Cambridge (Anglia), obiecała noszącym szkaplerz obronę przed ogniem piekielnym i innymi niebezpieczeństwami.
 9. Wspomnienie Świętego Szymona z Lipnicy, które przypada w najbliższy wtorek 18 lipca tego tygodnia, to również dzień patronalny biskupa płockiego Szymona Stułkowskiego. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie.
 10. Pozdrawiamy wszystkich przeżywających urlopy i przebywających na wakacjach, szczególnie naszych gości i życzymy dobrego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Chorych wspieramy modlitwą (w ubiegłym tygodniu 18. osób przeżywało odwiedziny duszpasterskie). Wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 16 lipca (niedziela) – Matka Boża z Góry Karmel. Patronka duchowych synów proroka Eliasza i zakonu karmelitów.
 • 18 lipca (wtorek) – Święty Szymon z Lipnicy, kapłan. Urodził się między rokiem 1438 a 1440 w Lipnicy, zmarł 18 lipca 1482 roku w Krakowie. Prezbiter z zakonu Ojców Bernardynów i patron Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego (wspomnienie dowolne).
 • 20 lipca (czwartek) – Błogosławiony Czesław, prezbiter i dominikanin. Był mocno związany z Wrocławiem, gdzie spoczywają jego relikwie. Żył na przełomie XII i XIII wieku. Zakonny habit otrzymał od samego założyciela zakonu Świętego Dominika (wspomnienie dowolne).
 • 22 lipca (sobota) – Święta Maria Magdalena. Uczennica Pana Jezusa, która swoje życie związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów. Jedna z pierwszych zwiastunek radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pańskim, ponieważ pierwsza zobaczyła pusty grób. Święty Augustyn nadał jej miano „apostołki apostołów” (święto).
 1. Jesteśmy wspólnotą wierzących, których Bóg zaprasza do bliskości ze sobą. Każda Eucharystia jest najlepszą okazją do okazania tej bliskości. Boże błogosławieństwo niech wspiera nas w kolejnym tygodniu wypoczynku i ciężkiej pracy, bo trwają wakacje i urlopy, ale również rozpoczynają się tegoroczne zbiory plonów.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa