Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj piętnasta niedziela roku liturgicznego. W Ewangelii słyszymy przypowieść o miłosiernym Samarytaninie, która uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się przez życzliwe gesty oraz w sposobie postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Bogu Ojcu podczas każdej Eucharystii.
 2. Dzisiejsza niedziela jest drugą w miesiącu. Przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową prowadziło Koło Żywego Różańca z Żeber.
 3. W niedzielę za tydzień przed Mszą Świętą o godz. 10:00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy od maja do października w trzecią niedzielę miesiąca.
 4. Również w niedzielę 21 lipca z okazji XX Tygodnia Świętego Krzysztofa, po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów. Najpierw ogólna modlitwa błogosławieństwa w kościele, a później indywidualne pokropienie każdego pojazdu przy dzwonnicy, gdzie na chwilę się zatrzymujemy. Z okazji poświęcenia pojazdów można będzie złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska (Mission Vehicle Association Poland) i Krajowego Duszpasterstwa Kierowców „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy”.
 5. Wczoraj 13 lipca br. przeżywaliśmy czwartą rocznicę Nawiedzenia Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej w kościele parafialnym. W tym dniu minęły trzy lata od rozpoczęcia Nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego w domach i rodzinach naszej parafii. O tych historycznych wydarzeniach przypominają nam świeczki przywiezione z Jasnej Góry przy wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej. Dzisiaj przypada dzień rocznicy pożegnania kopii cudownego Obrazu Jasnogórskiego.
 6. Trwają przygotowania do 38. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasna Górę, która odbędzie się w dniach 6 – 14 sierpnia. W tym roku wyruszy pod hasłem „Mocni Bożym Duchem”, które nawiązuje do tematyki roku duszpasterskiego w Polsce. Dla osób, które nie mogą czynnie uczestniczyć w pielgrzymce, istnieje możliwość pielgrzymki duchowej. Zapisy i dodatkowe informacje w zakrystii po Mszy Świętej lub w kancelarii parafialnej oraz na stronie internetowej.
 7. Koła Żywego Różańca informują, że dnia 15 sierpnia br. jest organizowana pielgrzymka do Smardzewa k. Płońska na uroczystość koronacji Koroną Papieską Matki Bożej Smardzewskiej. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z zelatorką główną p. Urszulą Kobylińską. Zapraszamy również osoby, które nie należą do Kół Żywego Różańca. Koszt pielgrzymki 25 zł. Zapisy i wpłaty do 3 sierpnia. Wyjazd z parkingu przed kościołem w czwartek 15 sierpnia o godz. 8:30.
 8. Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Ciechanowie ogłasza nabór na nowy rok akademicki w kierunku kształcenia profesjonalnej kadry do pracy z osobami chorymi, niepełnosprawnymi oraz w podeszłym wieku oraz w kierunku zawodu kosmetyczki, masażysty, higienistki stomatologicznej i opiekuna medycznego. W ofercie są także nowe kierunki kształcenia. Dodatkowe informacje w sekretariacie szkoły: Ciechanów, ul. Sienkiewicza 33 w godz. 8:00 – 15:00, telefon: 23/6723581 oraz na stronie internetowej szkoły medykciechanow.edu.pl lub na plakacie w kruchcie bocznej kościoła.
 9. We wtorek 16 lipca przeżywamy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Pod koniec XII wieku na tej świętej górze, znajdującej się obecnie na terenie Izraela, duchowi synowie proroka Eliasza zaczęli prowadzić życie duchowe. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek zakonowi karmelitów, który pięknie wpisał się w historię Kościoła. Z tym dniem i z zakonną rodziną karmelitańską wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza. Matka Boża w objawieniach 16 lipca 1251 roku, które otrzymał Szymon Stock, pierwszy przełożony zakonu karmelitów, obiecała noszącym szkaplerz obronę przed ogniem piekielnym i innymi niebezpieczeństwami.
 10. We wtorek 16 lipca o godz. 18:00 zapraszam na spotkanie Radę Gospodarczą naszej parafii.
 11. Są już do odbioru płyty DVD z filmem i zdjęciami z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.
 12. W ubiegłym tygodniu w łazience parafialnej zostało zamontowane stanowisko do przewijania niemowląt i małych dzieci.
 13. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego oraz spokojnego czasu odpoczynku. Pamiętajmy, że czas wakacji i urlopów nie zwalnia nas z modlitwy i udziału w niedzielnej Eucharystii.
 14. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o modlitewnej pamięci. Chorych otaczamy modlitwą (30 osób w ostatnim czasie przeżywało odwiedziny duszpasterskie), Zmarłym wypraszamy łaskę zbawienia, szczególnie w modlitwie wypominek.
 15. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 15 lipca (poniedziałek) – Święty Bonawentura (1218-1274). Biskup i doktor Kościoła, wybitny teolog średniowiecza. Był pierwszym przełożonym generalnym franciszkanów po śmierci Świętego Franciszka. Ułożył pierwsze konstytucje dla zakonu, co dało mu tytuł drugiego „Ojca Zakonu”. Postać tego świętego znajduje się w ołtarzu głównym naszego kościoła.
 • 16 lipca (wtorek) – Matka Boża z Góry Karmel. Patronka duchowych synów proroka Eliasza i zakonu karmelitów.
 • 20 lipca (sobota) – Błogosławiony Czesław, prezbiter i dominikanin. Był mocno związany z Wrocławiem, gdzie spoczywają jego relikwie. Żył na przełomie XII i XIII wieku. Zakonny habit otrzymał od samego założyciela zakonu Świętego Dominika (wspomnienie dowolne).
 1. Chrystus Pan stawia nam dzisiaj za wzór Samarytanina w słowach: „Idź i ty czyń podobnie”. Miłosiernym Samarytaninem może być każdy człowiek, który zatrzymuje się i pochyla nad cierpieniem drugiego człowieka.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa