Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dziś szesnasta niedziela w roku liturgicznym. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wpisuje się w obecną porę roku i podarowany nam przez Boga czas wakacji. W naszych codziennych spotkaniach z innymi ludźmi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Jednak starajmy się zawsze widzieć dobro w naszych bliźnich i w nas samych, umacniać je i rozwijać. Temu służy przede wszystkim niedzielna Eucharystia.

2. Pod hasłem „Niesiemy Chrystusa na krańce świata” rozpoczynamy dzisiaj 15. Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa, obchodzony w dniach 20-27 lipca br. z inicjatywy MIVA Polska (międzynarodowa organizacja niosąca pomoc misjonarzom w zdobywaniu środków transportu). Za wstawiennictwem Świętego Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących oraz Świętego Jana Pawła II – pielgrzyma świata i misjonarza wszystkich narodów, w czasie tego tygodnia modlimy się o Bożą opiekę i bezpieczeństwo dla kierujących pojazdami i podróżujących po drogach Polski i całego świata.

3. Za tydzień w niedzielę 27 lipca po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów mechanicznych według zwyczaju parafialnego, tzn. modlitwa w kościele, a później indywidualne pokropienie każdego pojazdu przy dzwonnicy, gdzie na chwilę się zatrzymujemy, a po krótkiej modlitwie odjeżdżamy. Z okazji parafialnego poświęcenia pojazdów można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy”. W ubiegłym roku dzięki ofiarom przekazanym z tej akcji zostało zakupionych 41 samochodów, 2 ambulanse, 9 motocykli, 20 rowerów, 1 traktor i 1 skuter śnieżny.

4. W czwartek 24 lipca swoje święto przeżywa policja państwowa, która została utworzona 95 lat temu właśnie tego dnia w 1919 roku i ponownie powołana do istnienia w roku 1991. Wszystkim policjantom i policjantkom, a także pracownikom policji oraz ich rodzinom (szczególnie z naszej parafii) składamy serdeczne życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Świętego Michała Archanioła – patrona policji.

5. Trwają powiatowo – gminne obchody 100. rocznicy wybuchu I Wojny Światowej. Dzisiaj o godz. 14:00 w miejscowości Górki zostaną zaprezentowane przez grupy rekonstrukcyjne z całej Polski poszczególne epizody Bitwy Przasnyskiej z 1915 roku. Na pierwszym piętrze dzwonnicy przykościelnej została zorganizowana okolicznościowa wystawa poświęcona historii 21. Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy”, który brał udział w kampanii wrześniowej w okolicach Czernic Borowych, a żołnierze z tego pułku spoczywają na naszym cmentarzu w Grobie Nieznanego Żołnierza.

6. Nadal trwają zapisy do udziału w XXXIII Pieszej Pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia. Jak co roku też od wielu lat, jest również możliwość udziału w tzw. „pielgrzymce duchowej”. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

7. Trwają również zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy, sanktuarium maryjnego w Gidlach i Przeprośnej Górki, którą organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Wyjazd 21.08.2014r. w czwartek o godzinie 23:00 z przystanku autobusowego w Czernicach Borowych. Przyjazd do Częstochowy 22.08.2014r. w piątek na odsłonięcie obrazu Jasnogórskiej Pani. Koszt pielgrzymki od uczestnika to 70zł. Zapisy i wpłaty przyjmują do dnia 31.07.2014r.: p. Danuta Adamska – Obrębiec tel: 605 290 593, p. Jan Pikus – Czernice Borowe tel.: 23 674 62 44.

8. W ostatnim czasie parafia kupiła cyfrowy wzmacniacz do nagłośnienia w kościele, który zapewnia lepszą jakość dźwięku. Cena 3.600 zł. Stary wzmacniacz zostanie naprawiony w serwisie firmy Rduch i kiedyś może zostać wykorzystany do nagłośnienia na zewnątrz kościoła, jeśli takie zostanie wykonane, np. żeby nagłaśniać procesje eucharystyczne.

9. Prace naprawy płotu ogrodzenia plebanii i ogrodzenia kościoła od strony północnej, które było mocno pochylone, kosztowały parafię 2.000 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarowaną pomoc- czynną i finansową.

10. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Świętochowskiego w Gołotczyźnie zaprasza w roku szkolnym 2014/15 na bezpłatne zaoczne kursy kwalifikacyjne dla dorosłych: Rolnik – kwalifikacja R.3, Technik rolnik – kwalifikacja R.16, Technik agrobiznesu – kwalifikacja R.6, Technik weterynarii. Więcej informacji na stronie internetowej: www.bratne.republika.pl, tel: 23 671 30 31.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 22 lipca (wtorek) – Święta Maria Magdalena, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów. Pierwsza zobaczyła pusty grób Zmartwychwstałego Pana.

• 23 lipca (środa) – Święta Brygida, patronka Europy, założycielka zgromadzenia zakonnego sióstr brygidek i autorka wielu dzieł mistycznych.

• 24 lipca (czwartek) – Święta Kinga, która prowadziła życie pokutne najpierw w białym małżeństwie, a po śmierci męża w ufundowanym przez siebie klasztorze klarysek w Starym Sączu.

• 25 lipca (piątek) – Święty Jakub Apostoł, który został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po świętym Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. W 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem.

• 25 lipca (piątek) – Święty Krzysztof, męczennik z połowy III wieku, patron kierowców i podróżujących. Orędownik w różnych niebezpieczeństwach, szczególnie na drodze i w czasie podróży.

• 26 lipca (sobota) – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny. Tego dnia pamiętajmy bardziej niż zwykle o modlitwie w intencji naszych rodziców i dziadków.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa