Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj szesnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy, ale czas wakacji i pobyt na urlopie nie zwalnia nas od czynienia dobra, jeżeli tylko pojawia się taka możliwość.
 2. Trwają wakacje i urlopy, ale nie wszyscy w tym czasie wypoczywają, ponieważ rozpoczynają się żniwa. Pamiętajmy o tym, że każda kromka chleba, to błogosławiony trud pracy rolników. Bądźmy wdzięczni Bogu za plony ziemi oraz szanujmy żywność, bo na świecie są ludzie, którzy umierają z głodu.
 3. Dzisiejszą niedzielę wspólnie z nami przeżywa ks. Rafał Winnicki – duszpasterz Szkoły Nowej Ewangelizacji pod wezwaniem Świętego Łukasza Ewangelisty w Płocku, który przybywa do nas ponownie z modlitwą i gitarą. Księdzu Rafałowi życzymy łaski zdrowia, opieki Matki Bożej Czernickiej i błogosławieństwa Bożego, szczególnie po wakacjach w parafii pw. Świętego Wojciecha w Nasielsku.
 4. Dzisiaj rozpoczynamy XIX Ogólnopolski Tydzień Modlitw Świętego Krzysztofa obchodzony w tym roku pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa” z inicjatywy MIVA Polska (Mission Vehicle Association Poland) i Krajowego Duszpasterstwa Kierowców.
 5. Z okazji Tygodnia Świętego Krzysztofa po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów, które będzie przebiegać według naszego zwyczaju, tzn. modlitwa w kościele i ogólne błogosławieństwo, a później pokropienie każdego pojazdu przy dzwonnicy, gdzie na chwilę się zatrzymujemy i po krótkiej modlitwie odjeżdżamy. Z okazji parafialnego poświęcenia pojazdów można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach prowadzonej akcji „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy”. Dzisiaj w czasie poświecenia pojazdów po Mszy Świętej o godz. 10:00 będzie obecna Policja z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Przasnyszu, aby zachęcać kierowców do przestrzegania Kodeksu Prawa o Ruchu Drogowym i przekazać pamiątkowy wizerunek Świętego Krzysztofa. Serdeczne podziękowanie dla p. komisarza Robert Seferyna – naczelnika WRD KPP Przasnysz oraz p. sierżant sztabowej Barbary Topa i p. sierżant Małgorzaty Piotrowskiej. Życzymy sobie nawzajem tylko samych przyjemnych spotkań z Policją, która w tym tygodniu będzie prowadziła akcję pod nazwą „Bezpieczny kierowca”.
 6. W niedzielę za tydzień 29 lipca zapraszamy na spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania, które odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 15:00. Obecność obowiązkowa.
 7. Trwają zapisy do udziału w 37. Pieszej Pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia, która w tym roku swoim hasłem „Stworzeni do wielkości”, nawiązuje do Roku Świętego Stanisława Kostki. Od wielu lat jest również możliwość udziału w pielgrzymce duchowej. Informacja przewodnika grupy Złotej księdza Arkadiusza Czubakowskiego o spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się w niedzielę za tydzień w parafii pw. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu o godz. 16:00 oraz w parafii pw. Świętego Brata Alberta w Makowie Mazowieckim o godz. 18:00.
 8. Urząd Gminy w Czernicach Borowych i Przasnyskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej zapraszają do uczestnictwa w Pikniku Historycznym, który odbędzie się w dniach 28 – 29 lipca 2018 r. w Chojnowie.
 9. Ramowy program pikniku. Sobota – 28 lipca, godz. 13:00 – otwarcie wystawy pod nazwą „Żołnierskie drogi do wolności”, godz. 17:00 – koncert pieśni żołnierskich pt. „Jak to na wojence ładnie”, godz. 18:00 – Modlitwa za ofiary wojny, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy – cmentarz wojenny w Chojnowie, godz.18:30-20:00 – Prezentacje dynamiczne grup rekonstrukcyjnych, godz. 20:00 Front Wschodni I Wojny Światowej – epizody rekonstrukcyjne, godz.21:00 – ognisko integracyjne. Niedziela- 29 lipca, godz. 10:00 – zwiedzanie wystaw okolicznościowych i dioram, godz.13:00-15:00 – rekonstrukcja historyczna „W obronie wolności – rok 1920″ (główne widowisko – godz. 14:00). Szczegółowy program i więcej informacji na stronie Urzędu Gminy i na plakacie w gablocie kruchty bocznej kościoła.
 10. We wtorek swoje święto przeżywa Policja Państwowa, która została utworzona 99 lat temu 24 lipca 1919 roku i ponownie powołana do istnienia w roku 1991. Wszystkim policjantkom i policjantom, a także pracownikom Policji oraz ich rodzinom (szczególnie z naszej parafii) składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i Świętego Michała Archanioła – patrona polskiej policji. Gratulujemy podniosłej uroczystości poświęcenia i nadania sztandaru z ubiegłego wtorku 17 lipca, który otrzymała Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu.
 11. Przed dwoma laty w tych dniach gościliśmy w naszym dekanacie grupę młodzieży ormiańskiej z Gruzji w ramach XXXI Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, których hasłem były słowa jednego z ewangelicznych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). W tych dniach również przybył do naszej ojczyzny papież Franciszek. Wspominamy z modlitwą i wzruszeniem te historyczne wydarzenia. Przede wszystkim spotkanie w naszej parafii, które rozpoczęliśmy podniosłą liturgią Mszy Świętej sprawowanej w obrządku ormiańskim, pod przewodnictwem ojca Antona oraz świętowanie na placu przy plebanii i łące nad stawem, gdzie została przedstawiona inscenizacja z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.
 12. Serdeczne podziękowanie dla Rady Duszpasterskiej za pomoc przy organizowaniu prac w sprzątaniu kościoła i budynku dzwonnicy. Dziękuję wszystkim osobom wspierającym różne prace porządkowe w otoczeniu kościoła, na cmentarzu i przy plebanii.
 13. Pozdrawiamy wszystkich przeżywających urlopy i przebywających na wakacjach, szczególnie naszych gości i życzymy dobrego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Chorych wspieramy modlitwą, a wszystkich zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Dzisiaj i przez cały tydzień szczególnie modlimy się za zmarłych nagle, niespodziewanie i tragicznie w wypadkach drogowych i katastrofach komunikacyjnych. Otaczamy też modlitwą poszkodowanych w ostatnim tygodniu na południu Polski w wyniku nadmiernych opadów deszczu.
 14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 22 lipca (niedziela) – Święta Maria Magdalena. Uczennica Pana Jezusa, która swoje życie związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów. Jedna z pierwszych zwiastunek radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pańskim, ponieważ pierwsza zobaczyła pusty grób.
 • 23 lipca (poniedziałek) – Święta Brygida. Pochodziła ze Szwecji, żyła w XIV wieku. Założycielka zgromadzenia zakonnego sióstr brygidek i autorka wielu dzieł mistycznych, które stanowią również dzisiaj inspirację dla wielu chrześcijan. Jest współpatronką Europy (święto).
 • 24 lipca (wtorek) – Święta Kinga, dziewica. Żyła w XIII w. i pochodziła z Węgier. Prowadziła życie pokutne najpierw w białym małżeństwie, a po śmierci męża w ufundowanym przez siebie klasztorze klarysek w Starym Sączu. Znana jako Pani Ziemi Sądeckiej. Kanonizowana przez Świętego Jan Paweł II w 1999 roku.
 • 25 lipca (środa) – Święty Jakub Apostoł, zwany Starszym lub Większym. Był bratem Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty i jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską w 44 roku. Jest patronem pielgrzymów (święto).
 • 25 lipca (środa) – Święty Krzysztof, męczennik z III wieku. Jego imię oznacza „niosący Chrystusa”. Patron kierowców i podróżujących oraz orędownik w różnych niebezpieczeństwach, szczególnie na drodze i w czasie podróży.
 • 26 lipca (czwartek) – Święci Anna i Joachim. Rodzice Najświętszej Maryi Panny i dziadkowie Pana Jezusa.
 1. Błogosławieństwo Boga Wszechmogącego i słowo Boże dzisiejszej niedzieli niech wspiera nas w kolejnym tygodniu wypoczynku i pracy, bo trwają wakacje i urlopy, ale również rozpoczynają się prace przy zbiorach tegorocznych plonów.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa