Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj szesnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ewangeliczny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Boga, który chce być obecny w życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.
 2. Trwają wakacje i urlopy, ale nie wszyscy w tym czasie wypoczywają, ponieważ rozpoczynają się żniwa. Pamiętajmy o tym, że każda kromka chleba, to błogosławiony trud pracy rolników. Bądźmy wdzięczni Bogu za plony ziemi oraz szanujmy żywność, bo na świecie są miejsca, gdzie ludzie umierają z głodu.
 3. Dzisiejszą niedzielę przeżywa z nami brat Marcin Mosakowski ze Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego, który pochodzi z Ciechanowa, a obecnie pracuje w Domu Polskim im. Jana Pawła II w Rzymie. Serdecznie witamy już po raz kolejny, dziękujemy za przybycie, pomoc duszpasterską i wspólną modlitwę.
 4. Dzisiaj przed Mszą Świętą o godz. 10:00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP z okazji trzeciej niedzieli miesiąca, które śpiewamy od maja do października.
 5. Dzisiaj rozpoczynamy XX Ogólnopolski Tydzień Modlitw Świętego Krzysztofa obchodzony w tym roku pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa” z inicjatywy MIVA Polska (Mission Vehicle Association Poland) i Krajowego Duszpasterstwa Kierowców.
 6. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów, które będzie przebiegać według naszego zwyczaju, tzn. modlitwa w kościele i ogólne błogosławieństwo, a później pokropienie każdego pojazdu przy dzwonnicy, gdzie na chwilę się zatrzymujemy i po krótkiej modlitwie odjeżdżamy. Z okazji parafialnego poświęcenia pojazdów można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach prowadzonej akcji „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy”.
 7. Trwają zapisy do udziału w 38. Pieszej Pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia, która w tym roku swoim hasłem „Mocni Bożym Duchem”, które nawiązuje do tematyki roku duszpasterskiego w Polsce. Od wielu lat jest również możliwość udziału w pielgrzymce duchowej.
 8. Przewodnik grupy złotej ks. Jakub Kępczyński zaprasza na spotkanie przed pielgrzymką, które odbędzie się w niedzielę za tydzień 28 lipca br. w Przasnyszu w kościele Ojców Pasjonistów o godz. 16:00 i w Makowie Mazowieckim w parafii pw. Świętego Józefa o godz. 18:00.
 9. W tych dniach przed trzema laty gościliśmy w naszym dekanacie grupę młodzieży ormiańskiej z Gruzji w ramach XXXI Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, których hasłem były słowa jednego
  z ewangelicznych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). W tym czasie również przybył do naszej ojczyzny papież Franciszek. Wspominamy z modlitwą i wzruszeniem te historyczne wydarzenia. Przede wszystkim spotkanie w naszej parafii, które rozpoczęliśmy podniosłą liturgią Mszy Świętej sprawowanej w obrządku ormiańskim oraz świętowanie na placu przy plebanii i łące nad stawem, gdzie została przedstawiona inscenizacja z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.
 10. W środę swoje święto przeżywa Policja Państwowa, która została utworzona 100 lat temu 24 lipca 1919 roku i ponownie powołana do istnienia w roku 1991. Wszystkim policjantkom i policjantom, a także pracownikom Policji oraz ich rodzinom (szczególnie z naszej parafii) składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i Świętego Michała Archanioła – patrona polskiej Policji.
 11. Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu zaprasza w piątek 26 lipca br. na uroczyste obchody Święta Policji w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. O godz. 12:00 w kościele farnym zostanie odprawiona Msza Święta. O godz. 13:00 na Rynku Miejskim dalsze obchody 100. rocznicy utworzenia Policji Państwowej oraz wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. W godzinach 13:00 – 15:00 został zaplanowany piknik profilaktyczny służb mundurowych oraz pokaz sprzętu policyjnego. Szczegółowy program na plakacie w kruchcie bocznej przy wyjściu z kościoła oraz na stronie parafii.
 12. W sobotę 27 lipca br. jest możliwość wyjazdu do Lichenia na pielgrzymkę pod warunkiem, że będzie wymagana grupa chętnych. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 500-077-472.
 13. Do wspólnego sprzątania kościoła, dzwonnicy i otoczenia zapraszamy razem z Panem kościelnym mieszkańców Kuskowa w pierwszą sobotę miesiąca sierpnia, a więc trochę później niż to było uzgodnione. Dziękujemy Radzie Duszpasterskiej za pomoc przy organizowaniu prac w sprzątaniu kościoła i budynku dzwonnicy. Dziękujemy wszystkim osobom wspierającym różne prace porządkowe w otoczeniu kościoła, na cmentarzu i przy plebanii.
 14. Pozdrawiamy wszystkich przeżywających urlopy i przebywających na wakacjach, szczególnie naszych gości i życzymy dobrego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Chorych wspieramy modlitwą, a wszystkich zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Dzisiaj i przez cały tydzień szczególnie modlimy się za zmarłych niespodziewanie i tragicznie w wypadkach drogowych oraz katastrofach komunikacyjnych.
 15. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 22 lipca (poniedziałek) – Święta Maria Magdalena. Uczennica Pana Jezusa, która swoje życie związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów. Jedna z pierwszych zwiastunek radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pańskim, ponieważ pierwsza zobaczyła pusty grób (święto).
 • 23 lipca (wtorek) – Święta Brygida. Pochodziła ze Szwecji, żyła w XIV wieku. Założycielka zgromadzenia zakonnego sióstr brygidek i autorka wielu dzieł mistycznych, które stanowią również dzisiaj inspirację dla wielu chrześcijan. Jest współpatronką Europy (święto).
 • 24 lipca (środa) – Święta Kinga, dziewica. Żyła w XIII w. i pochodziła z Węgier. Prowadziła życie pokutne najpierw w białym małżeństwie, a po śmierci męża w ufundowanym przez siebie klasztorze klarysek w Starym Sączu. Znana jako Pani Ziemi Sądeckiej. Kanonizowana przez Świętego Jana Paweła II w 1999 roku.
 • 25 lipca (czwartek) – Święty Jakub Apostoł, zwany Starszym lub Większym. Był bratem Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty i jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską w 44 roku. Jest patronem pielgrzymów (święto).
 • 25 lipca (czwartek) – Święty Krzysztof, który poniósł śmierć męczeńską w III wieku za czasów cesarza rzymskiego Decjusza. Jego imię oznacza „niosący Chrystusa”. Patron kierowców i podróżujących oraz orędownik w różnych niebezpieczeństwach, szczególnie na drodze i w czasie podróży.
 • 26 lipca (piątek) – Święci Anna i Joachim. Rodzice Najświętszej Maryi Panny i dziadkowie Pana Jezusa.
 1. Błogosławieństwo Boga Wszechmogącego niech wspiera nas w kolejnym tygodniu wypoczynku i pracy, bo trwają wakacje i urlopy, ale również rozpoczynają się tegoroczne zbiory plonów.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa