Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

17 czerwca 2021 - Dekret o odwołaniu dyspensy DEKRET  O ODWOŁANIU DYSPENSY  OD ... +++ 17 czerwca 2021 - XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę W imieniu Zarządu Krajowego Instyt ... +++ 17 czerwca 2021 - 1. rocznica urodzin Basi Smolińskiej 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 30. rocznica urodzin Damiana Mikłowskiego 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 14 czerwca. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady 14 czerwca 1940 r. z więzienia w T ... +++ 17 czerwca 2021 - 80. rocznica męczeńskiej śmierci Patronów Miasta Działdowo: Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego Homilia Biskupa Płockiego Piotra L ... +++ 16 czerwca 2021 - XI NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 13.06.2021 Dziś jedenasta niedziela w roku li ... +++ 14 czerwca 2021 - Intencje Mszy Świętych 14.06.2021 – 20.06.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 9 czerwca 2021 - Reflektor najazdowy na głównej alei cmentarza parafialnego 04.06.2021 +++ 9 czerwca 2021 - 100. rocznica poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ODNOWIENIE AKTU POŚWIĘCENIA NAROD ... +++ webdesign
 1. Dzisiaj siedemnasta niedziela w roku liturgicznym, która jest ostatnią niedzielą miesiąca lipca. Mija połowa wakacji. Modlimy się o dobrą pogodę na rozpoczynające się żniwa. Liturgia słowa ukazuje nam Salomona, który zamiast modlić się o bogactwo i długie życie prosi Boga o mądrość i rozsądek. Święty Paweł w Liście do Rzymian mówi nam, że miłość Boga pozwala z Nim współdziałać we wszystkim. Ewangelia według Świętego Mateusza zachęca nas do poszukiwania prawdziwego skarbu.
 2. Przez całą niedzielę naszym gościem jest ksiądz Łukasz Gach, który pochodzi z parafii Płoniawy i obecnie pracuje jako wikariusz w parafii Świętego Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu. Ksiądz Łukasz święcenia kapłańskie przyjął w 2010 roku. Od kilku lat pełni odpowiedzialną funkcję kierownika trasy na pieszej pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę. Już teraz życzymy dobrej pogody i Bożego błogosławieństwa. Będziemy się jednoczyć duchowo i w modlitwie polecać Bogu trud pielgrzymkowego dzieła. Dziękujemy za kolejną obecność pośród nas, posługę konfesjonału oraz wspólną modlitwę.
 3. W czasie Mszy Świętej o godzinie 10:00 modlą się z nami uczestnicy posiedzenia Wojewódzkiej Rady Solidarności Rolników Indywidualnych, którzy spotykają się dzisiaj w Chojnowie. Wspominamy Mszę Świętą z 15 maja ubiegłego roku, która została odprawiona w naszym kościele z okazji 35. rocznicy rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Życzymy owocnych obrad dla dobra polskiego rolnictwa.
 4. Kończymy XVIII Tydzień Świętego Krzysztofa. Po każdej Mszy Świętej odbędzie poświęcenie pojazdów, które zostało przełożone z ubiegłej niedzieli ze względów pogodowych. Poświęcenie będzie przebiegać według naszego zwyczaju, tzn. modlitwa w kościele i ogólne błogosławieństwo, a później pokropienie każdego pojazdu przy dzwonnicy, gdzie na chwilę się zatrzymujemy i po krótkiej modlitwie odjeżdżamy. Z okazji parafialnego poświęcenia pojazdów można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy”.
 5. Mija pierwsza rocznica zakończenia pięknego festiwalu wiary i młodości, który przed rokiem przez 10 dni przeżywaliśmy w naszej ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieża Franciszka. Było to najważniejsze wydarzenie 2016 roku w Polsce.
 6. We wtorek rozpoczynamy sierpień, miesiąc żniwnego trudu, pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a także miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do wszystkich wiernych Kościoła w naszej Ojczyźnie, aby starać się przeżywać ten czas w trzeźwości i abstynencji.
 7. Wtorek 1 sierpnia to 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, które trwało 63 dni i kosztowało życie ok. 18. tysięcy żołnierzy podziemia, często młodych dziewcząt i chłopców. Dokładna liczba ofiar cywilnych nie jest znana, ale przyjmuje się, że powstanie pochłonęło ok. 200 tysięcy osób, często okrutnie zamordowanych. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam o konieczności modlitwy za naszą ojczyznę oraz za wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie jej wolności, a także za tych, którym powierzono obecnie odpowiedzialne stanowiska. O godzinie 17:00, znanej jako „Godzina W”, zatrzymajmy się na chwilę modlitwy. W całej Polsce zawyją syreny i zadzwonią dzwony w hołdzie poległym powstańcom. Od 2010 roku z inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego 1 sierpnia jest obchodzony jako polskie święto państwowe o nazwie Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 16:00 będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego za powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii oraz wytrwałość w trudnościach na drodze powołania.
 9. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. O godzinie 15:30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i będzie możliwość sakramentu pokuty, a później zostanie odprawiona Msza Święta ze wspomnienia Świętego Jana Marii Vianneya, który jest patronem proboszczów.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a pół godziny wcześniej rozpocznie się modlitwa różańcowa w intencji wszystkich pielgrzymów podążających na Jasną Górę, szczególnie z naszej parafii, którzy wybierają się na pielgrzymkę.
 11. Za tydzień również pierwsza niedziela miesiąca. O godzinie 12:00 Msza Święta połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i procesją eucharystyczną, na którą zapraszam całą asystę, dziewczęta sypiące kwiatkami, „dzieci fatimskie” i liturgiczną służbę ołtarza.
 12. W przyszłą niedzielę 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego, które w Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane jest od XI wieku. W tym dniu również przypada doroczny odpust w parafii Grudusk z Sumą odpustową o godzinie 12:00.
 13. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz.15:00 rozpoczną się wakacyjne spotkania nie tylko z muzyką sakralną. Będzie to już 5. edycja tych spotkań, które w ostatnich latach odbywają się w poszczególne niedziele sierpnia. Serdecznie zapraszamy.
 14. Trwają jeszcze zapisy do udziału w 36. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę, która jak co roku będzie wędrowała w dniach 6 – 14 sierpnia pod hasłem „Żywe Diamenty Maryi”.
 15. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów z dekanatu przasnyskiego z księdzem Arkadiuszem Czubakowskim – przewodnikiem grupy Złotej, odbędzie się dzisiaj o godz. 16:00 w kościele farnym parafii Świętego Wojciecha w Przasnyszu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 16. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę rozpocznie się w niedzielę za tydzień 6 sierpnia Mszą Świętą o godzinie 6:00 w Bazylice Katedralnej w Płocku na Tumskim Wzgórzu. W czasie dziewięciu dni będziemy wspierać pielgrzymów poprzez okolicznościowe modlitwy w ramach pielgrzymki duchowej i Apel Jasnogórski, który będzie odprawiany na zakończenie Mszy Świętej o godz. 16:30 w dni powszednie, a w dwie pielgrzymkowe niedziele w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 17. Muzeum Historyczne w Przasnyszu zaprasza na promocję książki siostry Donaty Koski pt. “Życie ukryte przed światem. Dzieje klarysek kapucynek z Przasnysza – 150 lat istnienia zakonu” z udziałem autorki. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek 3 sierpnia o godz. 17:00 w siedzibie Muzeum w Przasnyszu przy ul. Rynek 1.
 18. Warto wiedzieć, że w Licheniu zakończyły się wczoraj trwające dwa dni 25. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe, które w tym roku odbywały się pod hasłem „Przebudzeni duchowo”.
 19. Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi, dlatego swoją opieką otoczył kaplicę pw. Matki Bożej Anielskiej, zwanej Porcjunkulą (łac. portiuncula – mała cząsteczka, skrawek gruntu), która znajduje się 2 km od Asyżu. W tej kaplicy Święty Franciszek otrzymał od samego Jezusa słynny odpust, który zatwierdził papież Paweł VI i objął nim cały Kościół dniu rocznicy jej poświęcenia, czyli 2 sierpnia. Warunkiem uzyskania odpustu Porcjunkuli jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz wypełnienie zwykłych warunków odpustu, czyli stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych w tym dniu przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia i ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych. Warto skorzystać z łaski darowania kar doczesnych za grzechy już odpuszczone w sakramencie pojednania.
 20. Dziękujemy p. Marii Skowrońskiej za podarowany do kościoła kosz z różami z okazji 80. rocznicy urodzin.
 21. Przekazujemy serdeczne życzenia wszystkim parafianom i gościom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny. Pozdrowienia kierujemy do korzystających z wakacyjnego odpoczynku. Modlimy się także o łaskę zdrowia dla chorych i życie wieczne dla zmarłych parafian oraz wszystkich zmarłych, szczególnie nagle i tragicznie, których polecamy Bożemu miłosierdziu.
 22. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 31 lipca (poniedziałek) – Święty Ignacy z Loyoli (1491-1556). Prezbiter i wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański. Wielki założyciel zakonu jezuitów.
 • 1 sierpnia (wtorek) – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787). Biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich. Założyciel zgromadzenia ojców redemptorystów.
 • 4 sierpnia (piątek) – Święty Jan Maria Vianney. Żył w latach 1786–1859. Prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu. Obecnie czczony jest jako patron proboszczów.
 1. Komunia Święta, którą przyjmujemy jest cenną perłą ukrytą w ziemi naszych serc. Pamiętajmy o tym, abyśmy poświęcali swoje życie dla tych skarbów, które są bezcenne i nieprzemijające. Niech nas umocni Boże błogosławieństwo, abyśmy trwali w jedności z Bogiem i Kościołem, przeżywając w naszej parafii nawiedzenie rodzin przez Obraz Jasnogórski, który obecnie podejmują mieszkańcy ulicy Dolnej w Czernicach Borowych.
Rok liturgiczny 2020/2021
Poczta www

Archiwa