Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Siedemnasta niedziela zwykła roku liturgicznym, to jednocześnie ostatnia niedziela miesiąca lipca. Ze względu na przypadające dziś wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny i dziadków Pana Jezusa, jest to dzień wdzięczności rodzicom i dziadkom, seniorom i emerytom. Zarówno w pierwszym czytaniu, jak i w Ewangelii słyszymy o cudownym rozmnożeniu chleba, który zwykle człowiek zdobywa dzięki swojej pracy. Dziś modlitwą wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom i dziadkom, którzy w swoim życiu zdobywali chleb ciężką pracą.

2. Za nami pierwsze tygodnie lata, wakacji i urlopów, ale nie wszyscy w tym czasie wypoczywają, ponieważ rozpoczynają się żniwa. Pamiętajmy o tym, że każda kromka chleba, to błogosławiony trud pracy rolników. Szanujmy to i bądźmy wdzięczni za plony ziemi, bo na świecie są ludzie, którzy umierają z głodu, dlatego starajmy się nie marnotrawić żywności, lecz wykorzystać ją jak najlepiej i dzielić się z potrzebującymi.

3. Dzisiaj kończymy 16. Ogólnopolski Tydzień Modlitw Świętego Krzysztofa obchodzony w tym roku pod hasłem „Niesiemy Chrystusa na peryferie świata” z inicjatywy MIVA Polska (Mission Vehicle Association Poland) i Krajowego Duszpasterstwa Kierowców. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów mechanicznych według naszego zwyczaju, tzn. modlitwa w kościele i ogólne błogosławieństwo, a później pokropienie każdego pojazdu przy dzwonnicy, gdzie na chwilę się zatrzymujemy i po krótkiej modlitwie odjeżdżamy. Z okazji parafialnego poświęcenia pojazdów można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach prowadzonej akcji „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy”.

4. W sobotę 1 sierpnia przeżywamy 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego z 1944 roku, które trwało 63 dni. O godzinie 17:00, znanej jako „Godzina W”, w całej Polsce zawyją syreny i zadzwonią dzwony, które będą wyrazem pamięci i hołdu dla wszystkich poległych powstańców.

5. Również w sobotę czcimy Matkę Bożą, sprawując o godzinie 10:00 Mszę Świętą wotywną ku czci Niepokalanego Serca Maryi, ponieważ jest to pierwsza sobota miesiąca. O godzinie 9:30 rozpoczniemy modlitwę różańcową ku czci Matki Bożej raz w intencji poległych w obronie Ojczyzny z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. W czasie Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna, na którą zapraszam całą asystę i dziewczęta sypiące kwiatkami.

7. Nadal trwają zapisy do udziału w XXXIV Pieszej Pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę., która będzie wędrowała w dniach 6 – 14 sierpnia br. pod hasłem „Bóg sam wystarczy”. Trwają również zapisy do udziału w „pielgrzymce duchowej”.

8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do udziału w pielgrzymce autokarowej dnia 20.08.2015 r. (czwartek). Na trasie pielgrzymki jest Zuzela (miejsca urodzin Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego), Prostynia (sanktuarium Świętej Anny) oraz Loretto (sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej). Koszt uczestnictwa wynosi 55 zł. Zapisy razem z wpłatą do 31 lipca br. przyjmuje p. Jan Pikus – Czernice Borowe, telefon: 23.674.62.44.

9. Jest jeszcze możliwość kupienia płyty DVD z uroczystości Powitania i Pożegnania Jasnogórskiej Ikony. Są to dwie płyty po 25 zł, całość kosztuje 50 zł. Chętnych proszę o zgłaszanie się do zakrystii, aby się zapisać, żeby zamówić odpowiednią liczbę płyt.

10. W ubiegłym tygodniu zostały złożone dwie ofiary na rzecz odnowionego ołtarza. Bóg zapłać.

11. Dziękuję za pomoc przy pracach porządkowych na cmentarzu oraz w otoczeniu kościoła po burzy z ubiegłej niedzieli. Spadające gałęzie drzew spowodowały uszkodzenia kilku pomników nagrobnych, które już częściowo zostały naprawione. W czasie silnego natężenia wiatru lub przechodzącej burzy raczej starajmy się nie przebywać na cmentarzu i drodze prowadzącej na cmentarz, ponieważ może to być niebezpieczne.

12. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Aleksandra Świętochowskiego w Gołotczyźnie zaprasza w roku szkolnym 2015/16 na bezpłatne zaoczne Kursy Kwalifikacyjne Szkoły dla Dorosłych: Rolnik (prowadzenie produkcji rolniczej – 1,5 roku); Technik rolnik (organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej – 1 semestr); Technik agrobiznesu (organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie – 1 rok); Technik weterynarii (Szkoła policealna – 2 lata); Technik turystyki wiejskiej (Szkoła policealna – 2 lata). Więcej informacji na stronie internetowej: www.bratne.republika.pl oraz pod numerem telefonu: 23 671 30 31.

13. Apel Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji dotyczący bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz skutków zażywania dopalaczy Czytaj >>>.

14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 lipca (środa) – Święta Marta, która była siostrą Łazarza i Marii. Ukazuje nam wartość służby drugiemu człowiekowi w wyrażaniu miłości do Boga. Jest patronką pracowników hotelowych, kucharek i gospodyń domowych.

• 31 lipca (piątek) – Święty Ignacy z Loyoli (1491-1556). Prezbiter i wybitny teolog, założyciel zakonu jezuitów. Z pochodzenia był Hiszpanem, jest patronem rekolekcji i ćwiczeń duchownych.

• 1 sierpnia (sobota) – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787). Biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, nazywanego też Zgromadzeniem Redemptorystów.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa