Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dwudziesta niedziela w roku liturgicznym. Zgromadzeni na Eucharystii chcemy zawołać słowami kobiety kananejskiej: “Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida!” (por. Mt 15, 21 – 28). Potrzebujemy Jezusa, który mocą swojego Ducha działa w głębi serc. Niech udział w tej Eucharystii umocni naszą wiarę i otworzy nas na przemieniające działanie łaski Boga.
 2. Serdecznie witamy w naszej parafii księdza Andrzeja Wychuckiego, który dzisiaj razem z nami ponownie modli się w czasie Mszy Świętych, sprawuje sakrament pokuty oraz kieruje do nas pouczające słowo. Ksiądz Andrzej od wielu lat pełni posługę duszpasterską w diecezji Saskatoon (środkowo – zachodnia Kanada). Brał udział w 42. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Dziękujemy za ponowną obecność w naszej parafii oraz życzymy opieki Matki Bożej Czernickiej, Świętego Andrzeja Apostoła i błogosławieństwa Bożego w roku srebrnego jubileuszu święceń kapłańskich.
 3. Z okazji trzeciej niedzieli miesiąca, przed Mszą Świętą o godz. 10:00, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy od maja do października.
 4. Dzisiaj parafia pw. Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie przeżywa odpust z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12:00 będzie przewodniczył Biskup Płocki Szymon Stułkowski. W naszym kościele Msza Święta z godziny 12:00 zostanie odprawiona o godz. 11:30.
 5. Dożynki gminno-parafialne w tym roku zostały zaplanowane w niedzielę za dwa tygodnie 3 września w parafii Rostkowo. W niedzielę za tydzień 27 sierpnia w Bieżuniu odbędą się dożynki Diecezji Płockiej i Województwa Mazowieckiego. Głównym wydarzeniem diecezjalnego i wojewódzkiego dziękczynienia za zbiory będzie Msza Święta sprawowana przez Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego o godz. 12:00.
 6. Dziękczynienie za tegoroczne plony o charakterze powiatowym odbędą się w parafii pw. Świętego Dominika w Krzynowłodze Małej w niedzielę za trzy tygodnie 10 września. Tego samego dnia planujemy też nasze parafialne dziękczynienie dożynkowe. Już dzisiaj zapraszam całą parafię do wspólnej modlitwy i proszę poszczególne miejscowości, aby przygotować wieńce dożynkowe. Wieniec z Czernic Borowych przygotowują w tym roku mieszkańcy ulicy Kościelnej, Sadowej. Dolnej i Jasnej.
 7. Ogólnopolskie Święto Plonów na Jasnej Górze, połączone z pielgrzymką rolników odbędzie się tradycyjnie w pierwszy weekend września, czyli 2-3 września (sobota i niedziela) br.
 8. We wtorek 22 sierpnia naszą modlitwę ponownie skierujemy do Najświętszej Maryi Panny, którą w tym dniu będziemy wspominać jako Królową. To wspomnienie wprowadził papież Pius XII encykliką „Ad caeli Reginam” (łac. Do Królowej niebios) wydaną 11 października 1954 roku w setną rocznicę ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi (8 grudnia 1854 r.).
 9. Maryi Królowej będziemy polecać naszą Ojczyznę, naszą parafię, nasze rodziny i sprawę trzeźwości naszego narodu. Jest to również Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie.
 10. Środa 23 sierpnia to 83. rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow (1939 r.). Jest to Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, który został ustanowiony w 2008 roku przez Parlament Europejski Z tej okazji będziemy się modlić za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.
 11. Sobota 26 sierpnia to uroczystość Matki Boskiej Częstochowskie, którą ustanowił dla całej Polski papież Pius XI. Po raz pierwszy tę uroczystość świętowano w 1932 roku w ramach obchodów jubileuszu 550-lecia Jasnej Góry. Choć nie jest to „święto nakazane”, to warto jeszcze raz podziękować Bogu za dar naszej Matki, która w dniach 13 –14 lipca 2015 roku nawiedziła naszą parafię w Jasnogórskiej Ikonie, a potem nasze domy i rodziny w parafii. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 16:30 i 17:00. Suma pontyfikalna na Jasnej Górze o godz. 11:00.
 12. Msze Święte w naszym kościele są odprawiane w niedziele o godzinie 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 13. Serdeczna prośba o pomoc w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy oraz otoczenia do mieszkańców Chojnowa Kolonii i Chojnówki w sobotę 26 sierpnia. Rozpoczęcie prac porządkowych ok. godz. 9:00.
 14. Dziękuję druhom strażakom z naszej jednostki OSP za oczyszczenie figurki Serca Pana Jezusa na skwerku przykościelnym.
 15. Dziękuje za ofiarę materialną na rzecz parafii, którą złożyli w ubiegłym tygodniu p. Bożena i Wiesław Bielawscy z Rodziną.
 16. Na pomoc poszkodowanej przez powodzie Słowenii z ofiar zebranych do puszek w ubiegłą niedzielę przekazaliśmy 600 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 17. Serdeczne życzenia dla parafian i gości obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny oraz różne rocznice i jubileusze. Otaczamy pamięcią naszych chorych, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 18. W czwartek 17 sierpnia br. w hospicjum Caritas w Płocku, zmarł ks. Marek Czarzasty. Odszedł do Pana w 48 roku życia i 24 roku swojego kapłaństwa. Żałobna liturgia pogrzebu odbędzie się we wtorek 22 sierpnia o godzinie 11:00 w kościele parafialnym w Grudusku.  Mszy Świętej pogrzebowej będzie przewodniczyć biskup Mirosław Milewski. Trumna z ciałem zmarłego kapłana zostanie złożona do grobu na miejscowym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 19. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 20 sierpnia (niedziela) – Święty Bernard (1090-1153). Opat cystersów w Clairvaux we Francji i doktor Kościoła. Wielki myśliciel, teolog i mistyk, a przede wszystkim wielki czciciel Matki Bożej. To jemu przypisuje się autorstwo modlitwy zaczynającej się od słów: „Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo…”, zwanej „Modlitwą Świętego Bernarda”.
 • 21 sierpnia (poniedziałek) – Święty Pius X (1835-1914). Papież, który odrodził liturgię i życie eucharystyczne, m.in. pozwalając dzieciom na Komunię Świętą w wieku 7 lat. Ponadto odnowił studia biblijne i skodyfikował prawo kościelne. Do Litanii Loretańskiej dołączył wezwanie „Królowo Polski módl się za nami” oraz ustanowił w Polsce uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
 • 22 sierpnia (wtorek) – Najświętsza Maryja Panna Królowa. Maryja jest Matką Chrystusa, którego królestwo trwa wiecznie, dlatego lud chrześcijański od wieków czci Maryję jako Królową i zdobi koronami Jej wizerunki.
 • 24 sierpnia (czwartek) – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywany także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską przez obdarcie ze skóry, dlatego jest patronem rzeźników, garbarzy i introligatorów, a także szewców i siodlarzy (święto).
 1. Niech udział w tej Eucharystii umocni naszą wiarę i otworzy nas na przemieniające działanie łaski Boga. Starajmy się, aby wśród naszych codziennych obowiązków nowego tygodnia nie zabrakło troski o wartości nieprzemijające. Na trud naszego życia i umacniania naszej wiary, przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej, niech Bóg nam pobłogosławi.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa