Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dwudziesta pierwsza niedziela w roku liturgicznym, która jest ostatnią niedzielą miesiąca sierpnia. Kończący się czas wakacji i urlopów zachęca nas do wdzięczności za dary, które stały się naszym udziałem w ostatnich tygodniach. Dlatego modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (dzisiejsza kolekta mszalna).
 2. Chrystus jest pełnią objawienia. To On posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia i zbawienia. Przyjęci do Kościoła przez wiarę i chrzest mamy dostęp do Chrystusa i tajemnic eschatologicznych, ponieważ Kościół nieustannie posiada klucze pojednania człowieka z Bogiem.
 3. Dzisiaj w Bieżuniu odbędą się dożynki Diecezji Płockiej i Województwa Mazowieckiego. Głównym wydarzeniem diecezjalnego i wojewódzkiego dziękczynienia za zbiory będzie Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego o godz. 12:00. Dekanat i powiat przasnyski z wieńcem dożynkowym reprezentuje parafia pw. Świętego Andrzeja Boboli w Skierkowiźnie.
 4. Za tydzień w niedzielę 3 września Dożynki Gminno – Parafialne w Rostkowie. Do uczestnictwa w naszym lokalnym dziękczynieniu za tegoroczne plony zaprasza Wójt Gminy Czernice Borowe, Przewodniczący Rady Gminy i Proboszcz Parafii pw. Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie. Ramowy program uroczystości. Godz. 10:50 zbiórka delegacji wieńcowych i pocztów sztandarowych pod kościołem parafialnym. O godz. 11:00 Msza Święta dziękczynna z błogosławieństwem wieńców dożynkowych, chleba i darów żniwnych. Ok. godz. 12:10 przemarsz korowodu dożynkowego do parku dydaktycznego i otwarcie dożynek, prezentacje wieńców, dzielenie chleba dożynkowego, wystąpienia gospodarzy dożynek i zaproszonych gości. Następnie występ zespołu Koła Emerytów i Rencistów z Czernic Borowych oraz koncert Gminnej Orkiestry Dętej i koncert zespołu „PRZASNYSCY ORELOWCY”. O godz. 16:00 zaplanowany jest Turniej Sołectw. Od 18:00 do 22:00 zabawa ludowa. Dodatkowe atrakcje: stoiska promocyjne, degustacja potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, animacje i dmuchańce dla dzieci. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej Urzędu Gminy i naszej Parafii. Dziękuję p. Beacie i Arturowi Kobylińskim, którzy będą stanowić delegację z miejscowości Zembrzus Wielki i reprezentować naszą parafię z przygotowanym wieńcem dożynkowym.
 1. Za tydzień również Ogólnopolskie Święto Plonów na Jasnej Górze, połączone z dwudniową pielgrzymką Rolników (sobota i niedziela, 2-3 września).
 2. Za dwa tygodnie w niedzielę 10 września parafialne święto plonów z Mszą Świętą dziękczynną o godz. 12:00 oraz błogosławieństwem wieńców dożynkowych, chleba i innych darów żniwnych. Zapraszam ponownie już dzisiaj całą parafię do wspólnej modlitwy i proszę poszczególne miejscowości, aby przygotować wieńce dożynkowe. Wieniec z Czernic Borowych przygotowują w tym roku mieszkańcy ulicy Kościelnej, Sadowej. Dolnej i Jasnej.
 3. Tego samego dnia zostało zaplanowane dziękczynienie za tegoroczne plony o charakterze powiatowym, które odbędzie się w parafii pw. Świętego Dominika w Krzynowłodze Małej.
 4. Najbliższy piątek to 1 września. W tym dniu będziemy też wspominać bolesną 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach całego świata i zamordowanych w obozach zagłady oraz po zakończeniu wojny w więzieniach politycznych i stalinowskich łagrach.
 5. Urząd Gminy Czernice Borowe, Szkoła Podstawowa, Ochotnicza Straż Pożarna, Parafia i Przasnyskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej zapraszają w piątek 1 września do wspólnego upamiętnienia rocznicy wybuchu II wojny światowej Apelem Pamięci, który odbędzie się o godz. 18:00 na cmentarzu przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Spotkanie rozpocznie hymn państwowy oraz podniesienie flagi, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy, modlitwa za poległych i zamordowanych, zamyślenie historyczne oraz kilka utworów patriotycznych w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej.
 6. Warto pamiętać, że od 2015 roku 1 września obchodzimy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia, który został ustanowiony przez papieża Franciszka.
 7. Pierwszy dzień września to także pierwszy piątek miesiąca. Sakrament pokuty od godz. 15:30 i adoracja Najświętszego Sakramentu, a później zostanie odprawiona Msza Święta wotywna ku czci Najświętszego Serca Jezusa.
 8. Również w tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca i Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 10:00, poprzedzona modlitwą różańcową.
 9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszam asystę, poczty sztandarowe, służbę liturgiczną oraz dziewczęta sypiące kwiatkami.
 10. W poniedziałek 4 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. O godzinie 8:00 zostanie odprawiona Msza Święta z udziałem dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. W modlitwie będziemy dziękować za dobrze przeżyte wakacje i prosić o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Czernickiej i Świętego Stanisława Kostkę w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
 11. Jutro 28 sierpnia obchodzimy Święto Lotnictwa Polskiego, które zostało ustanowione decyzją Ministra Obrony Narodowej w 1993 roku. Jest to polskie święto wojskowe obchodzone 28 sierpnia w rocznicę wygrania przez Franciszka Żwirkę i Stanisława Wigurę Międzynarodowych Zawodów Samolotów Turystycznych w Berlinie – Challenge 1932.
 12. Dziękuję za okazaną pomoc wczoraj w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy mieszkańcom Chojnówki i Kolonii Chojnowo.
 13. Msze Święte w naszym kościele są odprawiane w niedziele o godzinie 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 14. Serdeczne życzenia dla parafian i gości obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny oraz różne rocznice i jubileusze (dzisiaj 1. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa obchodzi Pan Organista Adrian z małżonką Katarzyną). Pamiętamy o wszystkich chorych, szczególnie przebywających w szpitalach i domach opieki, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 27 sierpnia (niedziela) – Święta Monika, matka świętego Augustyna. Modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia swojego syna, a także męża. Zmarła w Ostii w 387 roku. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe.
 • 28 sierpnia (poniedziałek) – Święty Augustyn, biskup i doktor Kościoła, który żył na przełomie IV i V wieku. Jeden z największych umysłów naszej kultury, który przeszedł trudną drogę do poznania Chrystusa. Napisał wiele dzieł teologicznych i apologetycznych.
 • 29 sierpnia (wtorek) – Święty Jan Chrzciciel, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie. Jest to jedyny święty, poza Maryją, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień urodzin ziemskich, jak też narodzin dla nieba.
 • 1 września (piątek) – Błogosławiona Bronisława, dziewica (ok. 1200-1259). Polska norbertanka, która żywiła głębokie nabożeństwo do Męki Pana Jezusa, dlatego na różne dramatyczne wydarzenia w swoim życiu potrafiła patrzeć z wiarą i zaufaniem do Boga. Jej krewnymi byli m.in. święty Jacek Odrowąż i błogosławiony Czesław (wspomnienie dowolne).
 1. Przed nami ostatnie dni miesiąca trzeźwości, rolniczego trudu, pielgrzymek maryjnych oraz wielkich wydarzeń religijno – patriotycznych, a także ostatnie dni szkolnych wakacji. W czwartek 31 sierpnia będziemy wspominać 43. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych oraz powstania „Solidarności”. Pamiętajmy w modlitwie o poległych i zamordowanych rodakach, którzy oddali swoje życie w obronie wolności wiary i religii w naszej Ojczyźnie. Na kończący się sierpień i rozpoczynający się kolejny szczególny i ważny w naszej polskiej historii miesiąc wrzesień, niech dobry Bóg nam pobłogosławi.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa