Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dwudziesta druga niedziela w roku liturgicznym, która jest ostatnią niedzielą miesiąca sierpnia. Kończący się czas wakacji i urlopów zachęca nas do wdzięczności za Boże dary, które stały się naszym udziałem w ostatnich tygodniach.
 2. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie dzieci, które w tym roku przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 3. Za tydzień Ogólnopolskie Święto Plonów na Jasnej Górze oraz dożynki gminno-parafialne, które w tym roku będą obchodzone w parafii Pawłowo. O godzinie 12:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta połączona z błogosławieństwem wieńców dożynkowych. W tej uroczystości weźmie udział delegacja z naszej parafii z wieńcem dożynkowym.
 4. W niedzielę za trzy tygodnie 20 września dożynki parafialne. O godzinie 12:00 Msza Święta z błogosławieństwem i poświęceniem dożynkowych wieńców. Razem z Radą Duszpasterską zapraszamy całą parafię do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony i bardzo prosimy, aby zgodnie z tradycją przygotować dożynkowe wieńce. Wieniec z Czernic Borowych w tym roku przygotowują mieszkańcy ulicy Kościelnej, Sadowej, Dolnej i Jasnej.
 5. W niedzielę za dwa tygodnie o godz. 10:00 odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, a Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego również w tę niedzielę o godz. 12:00.
 6. W czwartek o godz. 14:30 odbędzie się spotkanie dla dzieci razem z rodzicami przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej. W sobotę o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci razem z rodzicami przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Serdeczna prośba o obecność.
 7. We wtorek 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. O godzinie 8:00 zostanie odprawiona Msza Święta, na którą razem z Dyrekcją Szkoły Podstawowej oraz Paniami katechetkami zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. W modlitwie będziemy dziękować za dobrze przeżyte wakacje i prosić o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Czernickiej i Świętego Stanisława Kostkę w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
 8. W tym dniu wspominamy bolesną 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach całego świata i pomordowanych w obozach zagłady oraz po zakończeniu wojny w więzieniach politycznych i stalinowskich łagrach. Po Mszy Świętej z okazji nowego roku szkolnego krótkie zamyślenie przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przy grobie Pięciu Zamordowanych w Pomiechówku i zapalenie symbolicznych zniczy. Dziękuję czernickim harcerzom za opiekę nad tymi miejscami naszej pamięci.
 9. Urząd Gminy Czernice Borowe, Szkoła Podstawowa, Parafia i Przasnyskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej zapraszają we wtorek 1 września do wspólnego upamiętnienia rocznicy wybuchu II wojny światowej Apelem pamięci, który odbędzie się o godz. 18:00 na cmentarzu przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Spotkanie rozpocznie hymn państwowy oraz podniesienie flagi, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy, modlitwa za poległych i zamordowanych oraz zamyślenie historyczne.
 10. Warto pamiętać, że od 2015 roku 1 września obchodzimy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia, który został ustanowiony przez papieża Franciszka.
 11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, w którym modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Pierwszy piątek miesiąca, to szczególna okazja do pojednania się z Bogiem. Sakrament pokuty od godz. 15:30 i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam do spowiedzi dzieci i młodzież. Również w tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca i Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 10:00, poprzedzona modlitwą różańcową.
 12. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna, dlatego zapraszam całą asystę, poczty sztandarowe, służbę liturgiczną, dziewczęta sypiące kwiatkami oraz „dzieci fatimskie”.
 13. W sobotę 5 września br. odbędzie się czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego w ramach Narodowego Czytania. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w tej ogólnopolskiej akcji. Patronat honorowy objęła para prezydencka.
 14. Bardzo dziękuję za ofiary składane w kopertach zwrotnych na rzecz cmentarza parafialnego przez rodziny naszej parafii i osoby indywidualne. Czekamy na rozpoczęcie dalszych prac przy budowie alejek.
 15. Razem z Panem Kościelnym dziękujemy Paniom z Czernic Borowych z ulicy Wyspiańskiego, Chełchowskiego, Okrężnej i Krótkiej za okazaną pomoc wczoraj w formie symbolicznej, ale nieocenionej, przy sprzątaniu kościoła i dzwonnicy.
 16. 16.Serdeczne życzenia dla parafian i gości obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny oraz różne rocznice i jubileusze. Pamiętamy o wszystkich chorych, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 1 września (wtorek) – Błogosławiona Bronisława, dziewica (ok. 1200-1259). Polska norbertanka, która żywiła głębokie nabożeństwo do Męki Pana Jezusa, dlatego na różne dramatyczne wydarzenia w swoim życiu potrafiła patrzeć z wiarą i zaufaniem do Boga. Jej krewnymi byli m.in. święty Jacek Odrowąż i błogosławiony Czesław (wspomnienie dowolne).
 • 3 września (czwartek) – Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604). Papież, wybitny teolog, reformator i doktor Kościoła posługujący się tytułem „sługa sług Bożych”. Przeprowadził reformę liturgii oraz opracował śpiew kościelny zwany „chorałem gregoriańskim”. Święty Izydor napisał o nim: „Biskup rzymskiej stolicy, pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory, jaśniejący wielkim światłem Ducha Świętego”.
 1. Przed nami ostatni dzień miesiąca trzeźwości, rolniczego trudu, pielgrzymek maryjnych oraz wielkich wydarzeń religijno – patriotycznych, a także ostatni dzień szkolnych wakacji. Jutro 31 sierpnia będziemy wspominać 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych oraz powstania „Solidarności”. Pamiętajmy w modlitwie o poległych i zamordowanych rodakach, którzy oddali swoje życie w obronie wolności wiary i religii w naszej Ojczyźnie. Pamiętajmy też o słowach Świętego Jana Pawła II skierowanych do ludzi pracy w Gdańsku 1987 roku, w nawiązaniu do słów Świętego Pawła, które nadal są aktualne „jeden drugiego brzemiona noście i bądźcie razem, a nie jeden przeciw drugiemu…”
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa