Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

25 stycznia 2022 - 26 stycznia: Dzień modlitwy i postu w Kościele w Polsce w intencji pokoju na Ukrainie Przewodniczący Konferencji Episkop ... +++ 24 stycznia 2022 - Zaproszenie na koncert +++ 24 stycznia 2022 - 23 stycznia 2022 – III Niedziela Słowa Bożego Zgodnie z motu proprio papieża Fra ... +++ 24 stycznia 2022 - Intencje Mszy Świętych 24.01.2021 – 30.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 24 stycznia 2022 - III NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 23.01.2022 Dzisiaj trzecia niedziela zwykła, ... +++ 18 stycznia 2022 - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2022 „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na W ... +++ 18 stycznia 2022 - II NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 16.01.2022 Dzisiaj druga niedziela zwykła w r ... +++ 17 stycznia 2022 - Intencje Mszy Świętych 17.01.2021 – 23.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 12 stycznia 2022 - Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2022 +++ 9 stycznia 2022 - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO „C” 09.01.2022 Niedziela Chrztu Pańskiego przypom ... +++ webdesign
 1. Dwudziesta trzecia niedziela zwykła w liturgii słowa przypomina dzisiaj prawdę o obecności Boga wśród nas, bo „gdzie dwaj albo trzej są zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy VII Tydzień Wychowania, który w tym roku nosi hasło „Maryja wychowawczynią pokoleń”.
 3. Dzisiejsza niedziela jest drugą w miesiącu, dlatego dziękujemy za modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00, którą prowadziło Koło Żywego Różańca z Chojnowa.
 4. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 5. Dzisiaj dożynki gminno – parafialne w Węgrze. Msza Święta dziękczynna z błogosławieństwem wieńców dożynkowych o godz. 12:00 w kościele parafialnym. Szczegółowy program możemy znaleźć na stronie internetowej Urzędu Gminy i naszej Parafii. Delegację parafialną z wieńcem dożynkowym stanowią przedstawiciele Nowych Czernic od strony Węgry i Chojnowa.
 6. Za tydzień w Spale k. Tomaszowa Mazowieckiego dwudniowe Dożynki Prezydenckie, które rozpoczną się w sobotę 16 września.
 7. W środę 13 września o godz. 16:00 Koła Żywego Różańca poprowadzą modlitwę różańcową dziękczynno – wynagradzającą roku 100. rocznicy Objawień Fatimskich.
 8. W sobotę 16 września rozpoczynamy Triduum przed uroczystością Świętego Stanisława Kostki, który jest patronem dzieci i młodzieży. Przed Mszą Świętą możliwość sakramentu pokuty, a po Mszy Świętej okolicznościowe modlitwy ku czci naszego Patrona, którego czcimy 18 września.
 9. Również w sobotę 16 września pod hasłem „I poszli za Nim…” odbędzie się 35. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. Dzieci rozpoczynają pielgrzymowanie o godz. 10:00 w Przasnyszu przy kościele farnym. Młodzież rozpoczyna swój program pielgrzymkowy w Rostkowie o godz. 16:30. Uroczystościom w Przasnyszu i Rostkowie przewodniczy w tym roku biskup Mirosław Milewski. Szczegóły organizacyjne oraz zapisy na lekcjach religii. Ramowy program znajduje się na stronie internetowej parafii i okolicznościowych plakatach.
 10. W następną niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klasy ”zerowej” i klasy pierwszej szkoły podstawowej. Ten religijny obrzęd jest związany z postacią Świętego Stanisława Kostki oraz zakończeniem VII Tygodnia Wychowania.
 11. Niedziela za tydzień to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który będzie dobrą okazją do modlitwy w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich ludzi pracujących w mediach. Po każdej Mszy Świętej będzie też możliwość złożenia ofiary do puszki na rzecz Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.
 12. W czwartek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Jezus i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa.
 13. Piątek 15 września to wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jej opiece powierzamy w tym dniu wszystkich chorych i cierpiących, szczególnie z naszej parafii.
 14. Dwudniowa autokarowa pielgrzymka dziękczynno – błagalna na Jasną Górę, do Mstowa (sanktuarium Świętego Ojca Pio), Gidli i Leśniowa wyrusza w czwartek 14 września o godz. 5:30 z parkingu przy kościele w Czernicach Borowych. Zabieramy ze sobą modlitewniki, śpiewniki i przyjmowane leki. Wyżywienie we własnym zakresie. Prośba o punktualność. Powrót następnego dnia w późnych godzinach wieczorowych.
 15. W naszej parafii jest stary zwyczaj zbierania zboża i ofiar materialnych na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Jest to wyraz naszej troski o Kościół powszechny i diecezjalny oraz nowe powołania do kapłaństwa. Razem z Rektoratem płockiego seminarium zwracamy się z serdeczną prośbą do całej parafii, aby przeprowadzić tę zbiórkę na przełomie września i października.
 16. Dziękuję jeszcze raz całej wspólnocie parafialnej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dziękczynnej uroczystości dożynkowej, którą przeżywaliśmy przed tygodniem. Słowa podziękowania za przygotowanie darów żniwnych oraz wieńców dożynkowych z miejscowości Czernice Borowe (ulica Kościelna, Sadowa, Dolna, Jasna i Krótka.), Nowe Czernice, Kownaty, Zembrzus Wielki i Żebry. Zgodnie ze zwyczajem wieńce dożynkowe pozostaną w naszym kościele do odpustu Świętego Łukasza Ewangelisty, który w tym roku przypada w niedzielę 22 października.
 17. W imieniu całej parafii serdecznie dziękuję za ofiary materialne złożone z okazji Nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego w Czernicach Borowych z ulicy Długiej i Bagiennej w wysokości 1.110 zł oraz z ulicy Kościelnej w wysokości 510 zł. Całość złożonej ofiary przez mieszkańców Czernic Borowych wynosi 3.730 zł.
 18. W ostatnim czasie parafia zapłaciła 1.350 zł za przeprowadzenie rocznego przeglądu obiektów parafialnych (kościół, dzwonnica i plebania) z wpisem do ksiąg obiektu.
 19. Komitet organizacyjny V Zjazdu Absolwentów Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie – „Budowlanki” zaprasza absolwentów do udziału w uroczystości zjazdu, która odbędzie się w sobotę 30 września br. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie pod nr tel. 23.654 32 07.
 20. Składamy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny oraz różne rocznice i jubileusze. Modlimy się za chorych, a wszystkich zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
 21. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 13 września (wtorek) – Święty Jan Chryzostom. Gorliwy pasterz, wspaniały kaznodzieja i obrońca ubogich. Barwne językowo kazania przyniosły mu przydomek „Złotousty”.
 • 16 września (sobota) – Święci Korneliusz papież i Cyprian biskup. Obrońcy wiary, którzy złożyli swoje życie w ofierze podczas prześladowań chrześcijaństwa w połowie III wieku.
 1. Nie jest łatwo stanąć w prawdzie przed sobą i przed innymi. Niech dzisiejsza niedziela i rozpoczynający się Tydzień Wychowania będą dla nas dobrą okazją, abyśmy byli prawdziwi przed Bogiem i sobą nawzajem. Niech Boże błogosławieństwo umacnia w nas prawdę o Bogu, który zawsze jest obecny wśród nas.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa