Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
27 października 2020 - Ciekawy film na uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i miesiąc listopad +++ 25 października 2020 - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 25.10.2020 Trzydziesta niedziela zwykła w rok ... +++ 25 października 2020 - Intencje Mszy Świętych 26.10.2020 – 01.11.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 25 października 2020 - APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED UROCZYSTOŚCIĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH Zbliża się dzień 1 listopada, a ... +++ 23 października 2020 - Odpust ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty 18.10.2020 +++ 23 października 2020 - Drzewko araukaria chilijska podarowane do kościoła +++ 22 października 2020 - Kościół filialny w Sadykrzu ustanowiony Sanktuarium Diecezjalnym pw. św. Rocha Kościół filialny w Sadykrzu w pa ... +++ 20 października 2020 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 18.10.2020 Dwudziesta dziewiąta niedziela zwy ... +++ 19 października 2020 - Intencje Mszy Świętych 19.10.2020 – 25.10.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 19 października 2020 - Próbne podłączenie lamp wokół cmentarza parafialnego 17.10.2020 +++ webdesign

1. Dzisiaj dwudziesta trzecia niedziela zwykła w roku liturgicznym, która jest jednocześnie pierwszą niedzielą miesiąca września.

2. Również dzisiaj Kościół otrzymuje nową świętą, którą będzie bł. Matka Teresa z Kalkuty, nazywana przez mieszkańców tego indyjskiego miasta „aniołem ubogich”. Uroczystość kanonizacji odbywa się w Rzymie w 19. rocznicę jej śmierci, zmarła bowiem w Kalkucie 5 września 1997 roku. Prosimy Świętą Matkę Teresę z Kalkuty o wstawiennictwo przed Bogiem i opiekę nad nami, szczególnie w pełnieniu uczynków miłosierdzia.

3. W naszej parafii przeżywamy święto dziękczynienia za tegoroczne plony, które składamy w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 w połączeniu z adoracją Najświętszego Sakramentu i procesją eucharystyczną.

4. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich rolników za ich ofiarny trud oraz dla całej parafii za modlitwę, wspólne świętowanie i przygotowanie dożynkowych wieńców.

5. Słowa podziękowania również dla Rady Duszpasterskiej, całej asysty procesyjnej, dziewcząt sypiących kwiatkami, pocztów sztandarowych, służby liturgicznej ołtarza, harcerek, druhen i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dla wszystkich, którzy dzisiaj czynnie uczestniczyli w liturgii Mszy Świętej i przyczynili się do jej piękna. Dziękujemy za przyniesione dary ofiarne, szczególnie za dar ołtarza, ufundowany przez naszą parafię, którym jest ornat z symbolem Ducha Świętego. Pięknym darem jest również dożynkowy chleb, kwiaty i świeca oraz książka pt. „Polscy święci w latach 966 – 2016”.

6. Wielkie podziękowanie za przygotowanie dekoracji naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę.

7. Z okazji 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej w ramach cyklu koncertów patriotycznych „Ku wolności” organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej, po zakończeniu Mszy Świętej dożynkowej, odbędzie się koncert upamiętniający żołnierzy walczących w obronie ojczyzny w wykonaniu artystów scen polskich i zagranicznych: Katarzyna Gierla – sopran, Wojciech Winnicki – tenor, Wiktor Brzuchacz – organy oraz Łukasz Motyka – słowo o muzyce. W programie zaprezentowane zostaną pieśni patriotyczne i żołnierskie z lat 1830 – 1945. Patronat medialny – Tygodnik Przasnyski, Płocka Edycja Gościa Niedzielnego oraz Katolickie Radio Diecezji Płockiej. Witamy naszych drogich gości, dziękujemy za przybycie, obecność i hołd dla żołnierza polskiego w modlitwie i pieśni.

8. Dzisiaj ogólnopolskie święto plonów na Jasnej Górze z uroczystą Sumą o godzinie 11:00, której przewodniczy Prymas Polski abp Wojciech Polak, a także dożynki powiatowo – gminne w Lesznie k. Przasnysza. Dożynki diecezjalne w tym roku zostały zaplanowane w niedzielę za tydzień 11 września w Wieczfni Kościelnej, a dożynki o charakterze gminnym odbędą się za dwa tygodnie 18 września w Pawłowie Kościelnym.

9. W czwartek 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Bożej Siewnej. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 16:30 symboliczny obrzęd poświęcenia ziarna na tegoroczne zasiewy. W parafii Święte Miejsce oraz w parafii Grudusk jest to również odpust z Mszą Świętą o godz. 12:00.

10. Następna niedziela to druga w miesiącu, dlatego modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz.10:00, poprowadzą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych, a po Mszy Świętej powakacyjne spotkanie dla Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży.

11. W najbliższą sobotę 10 września o godzinie 10:00 w sali spotkań na plebanii pierwsze po wakacjach spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów oraz kandydatów do posługi liturgicznej ołtarza w naszej parafii.

12. W przyszłą niedzielę 11 września po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszam Radę Duszpasterską na spotkanie do sali spotkań na plebanii.

13. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klasy „zerowej” i z klasy pierwszej, odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę 18 września podczas Mszy Świętej o godz. 10:00, na zakończenie VI Tygodnia Wychowania.

14. Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym roku szkolnym i katechetycznym, dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież z klasy pierwszej i drugiej gimnazjum, otrzymują pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej, które trzeba umieścić w zeszytach do nauki religii. W tym roku są to karteczki samoprzylepne.

15. Trwają przygotowania do 34. Pielgrzymki Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa, która odbędzie się w sobotę 17 września br. pod hasłem „M jak Miłosierdzie”. Dzieci rozpoczynają swoje pielgrzymowanie o godzinie 10:00 w Przasnyszu przy kościele farnym, a młodzież w Rostkowie, o godzinie 16:30. Szczegóły i zapisy na lekcjach religii. W tym roku uroczystościom w Przasnyszu i Rostkowie przewodniczy biskup Roman Marcinkowski.

16. W ubiegłym tygodniu zakończyły się prace przy wymianie pomnika na Grobie Nieznanego Żołnierza. Raz jeszcze podziękowania dla Urzędu Gminy Czernice Borowe za tę inicjatywę oraz dla Wojewody Mazowieckiego za dotację finansową oraz dla wszystkich, którzy się do tej renowacji przyczynili. Poświęcenie nowego pomnika odbędzie się prawdopodobnie 11 listopada w połączeniu ze Świętem Niepodległości i Mszą Świętą za Ojczyznę.

17. Dziękuję za okazaną pomoc w pracach porządkowych, szczególnie przy stawie parafialnym. Tym bardziej, że w następnym tygodniu, po zakończeniu bieżących prac polowych przez naszych Sołtysów będę prosił o pomoc w planowanych pracach na cmentarzu i innych niezbędnych pracach porządkowych na rzecz naszej parafii.

18. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie. Bożemu miłosierdziu polecamy wszystkich zmarłych, szczególnie żołnierzy niepodległości i żołnierzy nieznanych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.

19. „Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem”. W znaku krzyża przyjmijcie błogosławieństwo Boże, abyśmy na początku nowego roku szkolnego i katechetycznego zawsze potrafili właściwie układać swoje życie i być świadkami Ewangelii. Płonie kaganek wiary i trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej parafii, dlatego jednoczymy się duchowo z mieszkańcami Chojnowa Kolonii, którzy obecnie przeżywają czas Nawiedzenia w swoich domach i rodzinach.

Rok liturgiczny 2019/2020


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego