Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dwudziesta trzecia niedziela zwykła w roku liturgicznym. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego, bo w tym sakramencie obecny jest założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.
 2. Dzisiejsza niedziela to druga w miesiącu, dlatego modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00, którą prowadziło Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic.
 3. Dzisiaj dożynki w naszej parafii. O godzinie 12:00 Msza Święta dziękczynna z błogosławieństwem wieńców dożynkowych. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia i świętowania.
 4. Ponieważ dzisiaj przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Bożej Siewnej, na zakończenie każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia ziarna na tegoroczne zasiewy.
 5. Dzisiaj w Ciechanowie Dożynki Województwa Mazowieckiego, a za tydzień Dożynki Diecezji Płockiej w Płońsku oraz Dożynki Powiatu Przasnyskiego, które odbędą się w Świętym Miejscu z Mszą Świętą Dziękczynną o godz. 11:45 pod przewodnictwem biskupa Mirosława Milewskiego.
 6. Również za tydzień w Spale k. Tomaszowa Mazowieckiego dwudniowe Dożynki Prezydenckie, które rozpoczną się w sobotę 14 września.
 7. Wczoraj w sobotę 7 września br. odbywało się 8. Narodowe Czytanie. Patronat honorowy objęła Para prezydencka. Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych przy współpracy z Biblioteką Szkolną organizuje czytanie ośmiu nowel polskich we wtorek 10 września o godz. 10:00 w budynku Biblioteki Gminnej przy ulicy Chełchowskiego 12.
 8. W sobotę 14 września w Roku Świętego Stanisława Kostki odbędzie się 37. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa pod hasłem nie JESTEM sam”. Dzieci rozpoczynają pielgrzymowanie o godz. 10:00 w Przasnyszu przy kościele farnym. Młodzież rozpoczyna swój program pielgrzymkowy w Rostkowie o godz. 16:00. Uroczystościom w Przasnyszu i Rostkowie przewodniczy w tym roku biskup Mirosław Milewski. Szczegóły organizacyjne oraz zapisy na lekcjach religii. Ramowy program znajduje się na stronie internetowej parafii i okolicznościowych plakatach.
 9. W następną niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klasy ”zerowej” i klasy pierwszej. Ten religijny obrzęd jest związany z postacią Świętego Stanisława Kostki oraz rozpoczęciem IX Tygodnia Wychowania, a także rozpoczynających się kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 10. Niedziela za tydzień to także 53. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który będzie dobrą okazją do modlitwy w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich ludzi pracujących w mediach. Po każdej Mszy Świętej będzie też możliwość złożenia ofiary do puszki na rzecz Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.
 11. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 12. W sobotę 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Jezus i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.
 13. Tego dnia we Włocławku odbędzie się ogólnopolskie spotkanie modlitewne pod nazwą „Polska pod Krzyżem”. W tym wydarzeniu weźmie udział grupa naszych parafian.
 14. Dziękuję wspólnocie naszej parafii, a szczególnie naszym rolnikom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości dożynkowej, którą dzisiaj przeżywamy. Dziękujemy za przygotowanie darów żniwnych oraz wieńców dożynkowych. Zgodnie ze zwyczajem wieńce dożynkowe pozostaną w kościele do odpustu Świętego Łukasza Ewangelisty, który w tym roku przypada w niedzielę 20 października.
 15. Słowa podziękowania również dla Rady Duszpasterskiej, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz poszczególnych Sołectw, a także dla Pana Organisty i Pana Kościelnego, pocztów sztandarowych, służby liturgicznej, harcerzy, druhen i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dla wszystkich, którzy dzisiaj czynnie uczestniczyli w liturgii Mszy Świętej i przyczynili się do jej piękna. Dziękujemy za przyniesione dary ofiarne: patriotyczną świecę, której płomień jest symbolem wolności naszej Ojczyzny; komplet obrusów – dar ołtarza, ufundowany przez p. Alinę Chodkowską; chleb dożynkowy – przygotowany i podarowany przez Rodzinę Tadeusza i Marii Celmer oraz barwne kwiaty, które ofiarujemy Matce Bożej Czernickiej. Dziękujemy p. Rafałowi (organy elektryczne) i p. Tomaszowi (saksofon) – naszym zaprzyjaźnionym muzykom, którzy gościnnie uczestniczyli w liturgii Mszy Świętej.
 16. Dziękuje za ofiarę materialną, którą w ubiegłym tygodniu złożyli p. Janusz i Renata Ślascy.
 17. ZAPROSZENIE NA DOŻYNKI DIECEZJALNE. Gorąco zapraszam Czcigodnych Księży, Drogich Rolników i Osoby pracujące na rzecz rolnictwa, a także wszystkich, którzy są wdzięczni za trud i owoce pracy Rolników, na Dożynki Diecezji Płockiej, które odbędą się w Płońsku-Szerominku, w niedzielę 15 września br. przy budującym się kościele św. Ojca Pio. Połączone one będą z Dożynkami Samorządu Ziemi Płońskiej. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. dziękczynną pod przewodnictwem ks. biskupa Romana Marcinkowskiego o godz. 11.30, podczas której zostaną poświęcone przywiezione przez Rolników wieńce żniwne i chleby. Tegorocznemu wzrastaniu zboża towarzyszyła susza, a żniwom niekiedy nawet nawałnice. Serca wielu rolników przepełnia lęk o utrzymanie gospodarstw i opłacalność ich pracy. Tym bardziej nie możemy ustawać w modlitwie i szukać oparcia w Bogu.
  Do miłego zobaczenia w Płońsku! Z modlitwą i błogosławieństwem – bp Mirosław Milewski.Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.
 18. Składamy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny oraz różne rocznice i jubileusze. Modlimy się za chorych, a wszystkich zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu, szczególnie zmarłych tragicznie w wyniku huraganowych wiatrów i innych klęsk żywiołowych na świecie.
 19. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • 13 września (piątek) – Święty Jan Chryzostom. Biskup Konstantynopola, gorliwy pasterz i obrońca ubogich. Barwne językowo kazania przyniosły mu przydomek „Złotousty”. Jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego.
 1. Dzisiejsza niedziela jest parafialnym świętem dziękczynienia za tegoroczne plony. Dziękujemy Bogu i dziękujemy rolnikom oraz wszystkim, którzy w tym trudzie żniwnym uczestniczyli. Niech trwa nasze radosne dziękczynienie, ale pamiętajmy też o tych, którym brakuje chleba i żywności.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa