Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dwudziesta czwarta niedziela roku liturgicznego w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę massmediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, widząc ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury we współczesnym świecie.

2. Dziś mija dwa lata od utworzenia strony internetowej naszej parafii, która cieszy się dużym zainteresowaniem i dzięki temu pełni ważną funkcję przekazu wiadomości z życia parafii. Idąc z duchem czasu został utworzony również profil parafii na facebooku. Zachęcamy do odwiedzania naszego profilu i udostępniania znajomym.

3. Dzisiaj również Kościół rozpoczyna kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców. W poniedziałek 16 września, we wtorek 18 września i w środę przeżywamy Triduum ku czci Świętego Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży, diecezji płockiej oraz gminy Czernice Borowe. Przed Mszą świętą możliwość sakramentu pokuty, a po Mszy świętej okolicznościowe modlitwy ku czci naszego Patrona, którego czcimy w uroczystości 18 września.

4. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie III Tydzień Wychowania pod hasłem „Wychowujmy do wartości”. Jest to propozycja Kościoła w Polsce dla wszystkich, którym bliskie jest dzieło kształtowania serc i umysłów młodego pokolenia.

5. Dzisiaj poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klasy ”zerowej” i klasy pierwszej szkoły podstawowej. Jest to religijny akcent związany z nowym rokiem szkolnym i katechetycznym oraz rozpoczynającym się III Tygodniem Wychowania.

6. Dzisiaj o godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza święta za parafian jako nasze dziękczynienie Dobremu Bogu w 330. rocznicę wiktorii wiedeńskiej, która minęła 12 września.

7. Dzisiaj dożynki gminne w parafii Węgra, gdzie o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna z błogosławieństwem wieńców dożynkowych. Naszą parafię reprezentuje delegacja z miejscowości Żebry. Dzisiaj także diecezjalne święto plonów w parafii Strzegowo. O godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Płockiego, którą poprzedzi korowód dożynkowy.

8. Wtorek 17 września, to kolejna 74. bolesna rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę w ramach paktu Ribbentrop – Mołotow, która ostatecznie przesądziła o losach kampanii wrześniowej 1939 r. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w naszych modlitwach o Polakach, którzy ponieśli śmierć w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie. Jest to również Dzień Sybiraka.

9. W sobotę 21 września pod hasłem „Wierzę. Jestem widoczny”, odbędzie się XXXI Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. Dzieci rozpoczynają pielgrzymowanie o godz. 10:00 w Przasnyszu, a młodzież o godz. 16:30 w Rostkowie. Uroczystościom w Rostkowie dla dzieci i młodzieży przewodniczy w tym roku biskup Roman Marcinkowski. Szczegóły organizacyjne na lekcjach religii.

10. Za tydzień w niedzielę 22 września w czasie Mszy świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy czwartej razem z rodzicami w ramach katechezy parafialnej przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego, a w czasie Mszy świętej o godz. 15:00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców(młodzież z trzeciej klasy gimnazjum i powyżej). W tym roku szkolnym w diecezji płockiej, podobnie jak w wielu innych diecezjach, nie będzie Pierwszej Komunii Świętej. W naszej parafii rozpoczynamy przygotowania do sakramentu bierzmowania, który planujemy na przełomie maja i czerwca przyszłego roku kalendarzowego.

11. W naszej parafii jest piękny zwyczaj zbierania zboża i ofiar materialnych na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Jest wyraz naszej troski o Kościół diecezjalny i nowe powołania do kapłaństwa. Zwracam się z serdeczną prośbą do całej parafii, aby przeprowadzić tę zbiórkę według ustalonej tradycji na przełomie września i października. W niedzielę 13 października planujemy tzw. niedzielę powołań kapłańskich, połączoną z wprowadzeniem relikwii błogosławionego Jana Pawła II do naszej parafii, ze względu na przypadający w tym dniu XIII Dzień Papieski.

12. W nawiązaniu do informacji z ubiegłej niedzieli o prowadzonych inwestycjach w naszej parafii, podaję do wiadomości, że w związku z pęknięciami widocznymi na ścianach naszego kościoła, od czerwca tego roku trwają ekspertyzy techniczne budynku kościoła i wzgórza, na którym kościół jest usytuowany. Ekspertyzy zostały zlecone przez Wojewódzki Urząd Konserwacji Zabytków z siedzibą w Ostrołęce po przeprowadzonej kontroli w sierpniu ubiegłego roku i są prowadzone na koszt parafii. Prawdopodobnie do jesieni zostaną zakończone i wtedy można będzie szukać rozwiązania tego poważnego problemu, którego przyczyną jest prawdopodobnie duży ruch samochodów ciężarowych, jeżdżących z nadmierną prędkością pobliską drogą o charakterze powiatowym.

13. Dzisiaj po każdej Mszy świętej można złożyć ofiarę do puszki na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z okazji trzeciej niedzieli września. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

14. Informacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie:

Uczelnia istnieje od 12 lat na terenie Północnego Mazowsza w Ciechanowie i Mławie i jest jedyną państwową uczelnią wyższą w naszym regionie, która prowadzi bezpłatne studia I stopnia (licencjackie i inżynierskie) na 10 kierunkach studiów. Rekrutacja na studia prowadzona jest w Ciechanowie i Mławie do 26 września br. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.pwszciechanow.edu.pl.

15. Informacja Centrum Nauki i Biznesu „Żak” w Mławie:

Ogólnopolska sieć szkół policealnych – oddział w Mławie informuje, że przez najbliższy czas prowadzi zapisy do dwuletnich i jednorocznych szkół policealnych oraz liceum ogólnokształcącego dla dorosłych po szkole zawodowej, podstawowej i gimnazjum, w których zajęcia prowadzone będą w systemie zaocznym. Nauka w szkołach rozpocznie się od września br. i jest bezpłatna. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w Mławie przy ulicy Sienkiewicza 4, bądź do odwiedzenia strony internetowej www.zak.edu.pl, na której są wszelkie niezbędne informacje oraz formularz do rezerwacji miejsca.

16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 16 września (poniedziałek) – Święci Korneliusz papież i Cyprian biskup. Obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
• 18 września (środa) – Święty Stanisław Kostka, syn mazowieckiej ziemi.
• 20 września (piątek) – Święty Andrzej Kim Taegon – kapłan koreański i 103 towarzyszy męczenników, którzy ponieśli śmierć za wiarę w XIX wieku.
• 21 września (sobota) – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa