Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej





 1. Dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w liturgii Kościoła jest w naszej parafii uroczystością odpustową ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty, który jest patronem kościoła. W lewym ołtarzu bocznym znajduje się obraz z wizerunkiem Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to również liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, które przypada 22 października, tego dnia bowiem rozpoczął się wielki pontyfikat.
 2. Dzisiejsza niedziela, to również Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna 97. Tydzień Misyjny pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Jest to okazja do większej modlitwy za misje i wsparcia materialnego misjonarzy i misjonarek w liczbie ponad dwóch tysięcy osób. Wśród nich są także misjonarki i misjonarze z naszej diecezji. W związku z Niedzielą Misyjną dzisiejsza taca będzie przeznaczona na cele misyjne. Niedziela Misyjna została ustanowiona przez papieża Piusa XI w 1926 roku.
 3. Serdeczne podziękowanie dla księdza kanonika dr. Janusza Cegłowskiego, emerytowanego proboszcza parafii pw. Świętego Jana Kantego w Mławie, za odprawienie Sumy odpustowej z okolicznościowym kazaniem oraz obecność podczas Mszy Świętej o godz. 8:30 i 10:00. Dziękuję wszystkim Czcigodnym Księżom (również z dekanatu dzierzgowskiego), z Księdzem Dziekanem na czele oraz ks. Andrzejowi za pomoc duszpasterską, dziękuję serdecznie czcigodnej Siostrze Dominice z Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej, Drogim Gościom i Parafianom za wspólną modlitwę. Szczególne podziękowania dla całej asysty procesyjnej, dziewcząt sypiących kwiatkami, pocztów sztandarowych, służby liturgicznej, lektorów oraz druhen i druhów strażaków za obecność i udział w liturgii Mszy Świętej oraz procesji eucharystycznej. Dziękuję Panu Damianowi – szafarzowi nadzwyczajnemu Komunii Świętej, Panu Organiście Adrianowi, Panu Adrianowi – po. obowiązki Zakrystianina i Kościelnego. Dziękuję wszystkim osobom czynnie uczestniczącym w sprawowanej liturgii Mszy Świętej i tym, którzy się przyczynili do przygotowania dzisiejszej podniosłej uroczystości.
 4. Przypominam, że dzisiaj nie ma Mszy Świętej o godz. 15:00, a cząstkę Różańca „Przemienienie na Górze Tabor” w tajemnicach światła za misje, rozważymy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu na zakończenie Sumy odpustowej, która będzie transmitowana przez Internet.
 5. Od jutra można odbierać dożynkowe wieńce, które dzisiaj jeszcze biorą udział w procesji eucharystycznej z okazji odpustu parafialnego. Jeśli pogoda pozwoli, to będzie ostatnia procesja eucharystyczna w tym roku.
 6. Od wtorku 24 października będą przyjmowane wypominki roczne i jednorazowe oraz intencje Mszy Świętej na nowy rok kalendarzowy. Na stoliku z prasą przy wyjściu z kościoła znajdują się karteczki na wypominki jednorazowe.
 7. W następną niedzielę 29 października po Mszy Świętej o godzinie 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej w ramach katechezy przed Pierwszą Komunią Świętą oraz dzieci z klasy czwartej przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie ze wszystkimi kandydatami do sakramentu bierzmowania.
 8. Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 16:00, a w niedziele zwykle na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00. W środę 25 października do poprowadzenia modlitwy różańcowej zapraszam ministrantów oraz czernickich harcerzy ze szkolnej drużyny „Zielony Płomień”. W najbliższą sobotę do prowadzenia Różańca zapraszam wspólnotę Matki w Modlitwie. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 9. Z okazji Tygodnia Misyjnego w czwartek 26 października Panie Zelatorki Kół Żywego Różańca zapraszają wszystkie Róże oraz wszystkich modlących się na Różańcu do udziału w nabożeństwie różańcowym. Będzie to Dzień Dziękczynienia Żywego Różańca za to dzieło w Polsce oraz za ubiegłooroczną beatyfikację założycielki Żywego Różańca na świecie oraz Dzieła Rozkrzewiania Wiary Pauliny Jaricot.
 10. Podczas XXIII Dnia Papieskiego na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek i przekazaliśmy 750 zł. Dziękuje wszystkim ofiarodawcom.
 11. Bardzo dziękuję za ofiary materialne i zboże na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku oraz dofinansowanie ogrzewania kościoła, które w ubiegłym tygodniu przekazali mieszkańcy Zembrzusa Wielkiego, Chojnowa Kolonii oraz Czernic Borowych z ulicy Okrężnej, Długiej i Bagiennej, Wyspiańskiego, Chełchowskiego i Kaczej. Dziękuję wszystkim prowadzącym tę zbiórkę w tym roku.
 12. Zwracam się z prośbą o porządki na grobach bliskich zmarłych oraz w ich otoczeniu. Jednocześnie przypominam o segregacji śmieci na dwie podstawowe kategorie oraz składowanie odpadów z cmentarza w odpowiednich miejscach.
 13. W ramach parafialnej kolejności zwracam się z serdeczną prośbą do mieszkańców Żeber o pomoc w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy oraz otoczenia w najbliższą sobotę 28 października, która będzie ostatnią sobotą tego miesiąca. Rozpoczęcie prac porządkowych ok. godz. 9:00.
 14. W nocy z soboty na niedzielę, czyli z 28 na 29 października, nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Pamiętajmy o tym uwzględniając swoją obecność na Mszy Świętej w najbliższą niedzielę, a jednocześnie będzie to noc dłuższa o godzinę.
 15. Dzisiaj w kościołach całej Polski odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej (dominicantes) oraz przystępujących do Komunii Świętej (communicantes). W naszym kościele to liczenie zostanie przeprowadzone w niedzielę za tydzień.
 16. SŁOWO ZACHĘTY BISKUPA PŁOCKIEGO SZYMONA STUŁKOWSKIEGO PRZED II BALEM WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W PŁOCKU. Drodzy Siostry i Bracia! Już po raz drugi w Płocku, dzięki zaangażowaniu wielu osób, Fundacji „Cokolwiek uczyniliście” i duszpasterstwa rodzin naszej diecezji będziemy mogli wziąć udział w Balu Wszystkich Świętych. To dobra okazja, by przypomnieć naszych patronów z chrztu i bierzmowania, a także uświadomić sobie, że wszyscy razem we wspólnocie Kościoła dążymy do świętości. Mam nadzieję, że spotkamy się za tydzień, w niedzielę, 29 października br., od godziny 15.00, w Hali Sportowej Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku, by wspólnie śpiewać i cieszyć się z naszego chrześcijańskiego powołania. Liczę na obecność rodziców, dziadków, a przede wszystkim dzieci i młodzieży, przebranych w stroje aniołów, świętych i błogosławionych. Wstęp wolny dla wszystkich. Niech Płock stanie się za tydzień miastem uśmiechniętych świętych! Bp Szymon Stułkowski, BiskupPłocki.
 17. Przekazujemy najlepsze życzenia solenizantom i jubilatom nowego tygodnia, których serdecznie pozdrawiamy. Modlimy się za naszych chorych (19 osób w ostatnim czasie przeżywało odwiedziny duszpasterskie), a wszystkich zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.
 18. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 22 października (niedziela) – Święty Jan Paweł II (1920 – 2005). Wielki papież, świadek i nauczyciel zawierzenia Chrystusowi i Maryi. Prorok naszych czasów. W tym dniu rozpoczął się pontyfikat, który trwał prawie 27 lat. Beatyfikowany 1 maja 2011 roku, a kanonizowany 27 kwietnia 2014 r.
 • 28 października (sobota) – Święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz. W „katalogu” Apostołów podawani jako krewni Pana Jezusa. Według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i razem ponieść śmierć męczeńską (święto).
 1. Błogosławieństwo Boże i modlitwa różańcowa, niech nam pomoże dostąpić łaski przebaczenia naszych grzechów z okazji Odpustu ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa