Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dwudziesta piąta niedziela w roku liturgicznym, która jest ostatnią niedzielą września i pierwszą niedzielą kalendarzowej jesieni. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej Siewnej oraz wielu świętych i błogosławionych, polecaliśmy Bogu losy Kościoła, naszej Ojczyzny, dzieci i młodzież, nasze rodziny i nas samych.
 2. Dzisiejsza Ewangelia zaprasza nas do życia odpowiedzialnego przeżywanego w postawie służby. „Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie” (por. Mt 20, 1-16a). Tylko wsłuchani w słowa Jezusa jesteśmy w stanie wykonywać powierzone nam zadania w taki sposób, aby się Bogu podobać.
 3. Z okazji przypadającego dziś 109. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Szczególną modlitwą otoczmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru, aby znaleźli bezpieczne miejsce do spokojnego życia i spotkali życzliwych ludzi na swojej trudnej drodze. Papież Franciszek swoje orędzie na ten dzień zatytułował „Wolni, aby wybrać: migrować, czy pozostać”.
 4. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w formie katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Dziękujemy scholi pod opieką Pana Organisty za oprawę muzyczną tej Mszy Świętej.
 5. Pierwsza Komunia Święta została zaplanowana w naszej parafii w niedzielę 19 maja 2024 roku o godzinie 12:00, a Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego w niedzielę 26 maja 2024 roku również o godz. 12:00. Sakrament bierzmowania jest planowany jest w przyszłym roku, ale bez wizytacji kanonicznej, a przygotowanie formacyjne obecnie obejmuje młodzież z klasy VIII szkoły podstawowej oraz z klasy I, II i III szkoły ponadpodstawowej.
 6. Parafia Pawłowo w dekanacie dzierzgowskim przeżywa dzisiaj odpust ku czci Świętej Tekli oraz parafia Zielona Ciechanowska w naszym dekanacie, odpust ku czci Świętego Mateusza. Uroczysta Suma w tych parafiach zostanie odprawiona o godz. 12:00.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam całą asystę, poczty sztandarowe, dziewczęta sypiące kwiatkami oraz służbę liturgiczną.
 8. Grupa wsparcia AA „Szansa” przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprasza na uroczysty Miting Otwarty z okazji XIV rocznicy powstania tej grupy, który odbędzie się w sobotę 30 września br. o godz. 20:00 w Sali OSP Rostkowo. Spotkanie rozpocznie Msza Święta w kościele parafialnym w Czernicach Borowych o godz. 18:00, która zostanie odprawiona w intencji osób uzależnionych i ich rodzin oraz w intencji trzeźwości narodu polskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. W sobotę 30 września o godz. 19:00 w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej odbędzie się zebranie wiejskie mieszkańców Czernic Borowych związane z podziałem środków finansowych Funduszu sołeckiego na rok 2024. Przy okazji tej informacji dziękuję poszczególnym Sołectwom za przyznawanie kolejnych środków finansowych na kontynuację tworzenia parkingu za cmentarzem oraz modernizację technicznej drogi dojazdowej.
 10. Dzisiaj kończą się dwudniowe Dożynki Prezydenckie, które rozpoczęły się wczoraj, tj. w sobotę 23 września i zwykle odbywały się w Spale k. Tomaszowa Mazowieckiego, ale od kilku lat mają miejsce na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.
 11. Dziś kończy się także dwudniowa 39. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę pod hasłem „Rodzina wspólnotą pokoju”, która rozpoczęła się w sobotę 23 września. Organizatorem pielgrzymki jest Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski. Łączymy się duchowo ze wszystkimi pielgrzymującymi, szczególnie z diecezji płockiej.
 12. Wczoraj w sobotę 23 września odbyło się VII Męskie Oblężenie na Jasnej Górze „Mężczyźni u Maryi”, czyli doroczna pielgrzymka mężczyzn. W tym roku pod hasłem „Mężczyzna w Kościele”.
 13. Społeczny Komitet Organizacyjny Jasnogórskich Spotkań Środowiska Policyjnego zorganizował w dzisiejszą niedzielę XXII Spotkanie Środowiska Policyjnego, które odbywa się zawsze w ostatnią niedzielę września z okazji święta Świętego Michała Archanioła Patrona Polskiej Policji.
 14. W środę 27 września obchodzimy Światowy Dzień Turystyki. Święto zostało ustanowione w 1979 roku przez wyspecjalizowaną organizację ONZ (UNWTO), do której należy też Polska od roku 1975 i jest obchodzone 27 września. Każdego roku obowiązuje inne hasło przewodnie. W tym roku jest nim „Turystyka i zielone inwestycje”.
 15. W czwartek 28 września o godz. 15:00 w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika Świętej Siostry Faustyny, odbędzie się 15. edycja modlitwy „Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata”. Łączymy się duchowo w tej modlitwie.
 16. W ramach zwyczajowej kolejności zwracam się z serdeczną prośbą do mieszkańców Zembrzusa Wielkiego o pomoc w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy oraz otoczenia w najbliższą sobotę, która będzie ostatnią sobotą września. Rozpoczęcie prac porządkowych ok. godz. 9:00.
 17. W naszej parafii jest stary zwyczaj zbierania zboża i ofiar materialnych na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, który jest wyrazem naszej troski o Kościół powszechny i diecezjalny oraz nowe powołania do kapłaństwa. W tym roku podobnie jak w roku ubiegłym część zebranych ofiar zostanie przeznaczona na dofinansowanie ogrzewania naszego kościoła, ponieważ jak wiemy ceny różnych sposobów wytwarzających ciepło są nadal bardzo wysokie. Dziękuję za zebrane w ubiegłym tygodniu i przekazane ofiary z miejscowości Miłoszewiec i Ostafieje.
 18. Z okazji zbiórki do puszek w ubiegłą trzecią niedzielę września, na rzecz Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, z ofiar zebranych na tacę przekażemy 450 zł. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom mediów katolickich, szczególnie działających w naszej diecezji.
 19. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz naszej parafii, którą w ostatnim czasie złożyły p. Wioletta i Teresa Maluchnik z Rodziną.
 20. Msze Święte dzisiaj o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 21. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i serdecznie pozdrawiamy. We wtorek 26 września przypada wspomnienie dowolne Świętych Męczenników Kosmy i Damiana i swój dzień patronalny świętuje Pan Damian-Szafarz Nadzwyczajny Komunii Świętej. Modlimy się za chorych, szczególnie przebywających w szpitalach, a wszystkich zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
 22. W środę 20 września br. zmarł ksiądz kan. Stanisław Struś, emerytowany proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Winnicy. Przeżył 88 lat w tym 65 w kapłaństwie. Żałobna liturgia pogrzebu pod przewodnictwem biskupa Mirosława Milewskiego, zostanie odprawiona w poniedziałek 25 września w kościele parafialnym w Winnicy. Po Mszy Świętej pogrzebowej trumna z ciałem zmarłego kapłana zostanie złożona w grobie na miejscowym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 23. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 25 września (poniedziałek) – Błogosławiony Władysław z Gielniowa. Prezbiter z zakonu bernardynów. Wybitny kaznodzieja i twórca pieśni religijnych w języku polskim. Żył na przełomie XV i XVI w. Jest drugorzędnym patronem Warszawy (wspomnienie dowolne).
 • 27 września (środa) – Święty Wincenty à Paulo (1581-1660). Prezbiter, który był nazywany „duszpasterzem galerników”. Założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek, które m.in. posługują na rzecz ludzi chorych w Przasnyszu.
 • 28 września (czwartek) – Święty Wacław męczennik, król czeski. Jest patronem Czech i katedry na Wawelu. Został zamordowany na polecenie swojego młodszego brata Bolesława.
 • 29 września (piątek) – Święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, którzy są naszymi wielkimi orędownikami przed Bogiem. Ich imiona oznaczają odpowiednio: Michał − „któż jak Bóg”, Gabriel − „moc Boża”, Rafał − „Bóg uzdrawia” (święto).
 • 30 września (sobota) – Święty Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła. Przetłumaczył Pismo Święte zwane „Wulgatą” na powszechny w tym czasie język łaciński. Zmarł 30 września 420 roku w Betlejem. Jest patronem pustelników, biblistów i studentów.
 1. Słowa rozesłania, które słyszymy na zakończenie każdej Mszy Świętej: „Idźcie w pokoju Chrystusa” są zaproszeniem Jezusa, aby wyruszyć w drogę i świadczyć o Nim wobec spotykanych ludzi.
 2. Tylko wsłuchani w słowa Jezusa jesteśmy w stanie dobrze wykonywać powierzone nam zadania i obowiązki. Z Bożym błogosławieństwem, w nowym tygodniu kończącego się miesiąca września, bądźmy siewcami Dobrej Nowiny wobec spotykanych ludzi.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa