Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dziś dwudziesta piąta niedziela w roku liturgicznym, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. W bieżącym roku przeżywamy go pod hasłem: „Przekaz ukazujący rodzinę jako sprzyjające środowisko spotkania w bezinteresownej miłości”, zaczerpniętym z tytułu orędzia papieskiego przygotowanego na ten dzień, który stanowi dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich: TV Trwam, Radia Maryja i Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, a także z programów religijnych w innych mediach. Mamy też okazję do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu. Dzisiejsza niedziela przypomina nam również obowiązek modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich.

2. Mija 4. rocznica powstania parafialnej strony internetowej, która również jest medialnym środkiem przekazu wiadomości z życia naszej parafii, Kościoła diecezjalnego oraz Kościoła Powszechnego, dlatego dzisiejszy dzień jest okazją, aby podziękować Redakcji i wszystkim współpracownikom.

3. Dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klasy ”zerowej” i z klasy pierwszej szkoły podstawowej.

4. W niedziele za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej w formie katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.

5. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej została zaplanowana w naszej parafii w niedzielę 22 maja 2016 roku o godzinie 12:00. Przez najbliższe dwa lata nie będzie w diecezji płockiej Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, które odbywać się będzie na zakończenie klasy VI. Sakrament bierzmowania jest planowany w 2016 roku podczas wizytacji kanonicznej, jeśli taka wizytacja zostanie wyznaczona przez Kurię Diecezjalną, bowiem w tym roku w Krakowie planowane są Światowe Dni Młodzieży, w które angażują się wszystkie diecezje w Polsce, a w diecezji płockiej trwa peregrynacja kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Prawdopodobnie późną jesienią tego roku będziemy mieli więcej informacji na ten temat. Być może wizytacja kanoniczna połączona z sakramentem bierzmowania odbędzie się w roku 2017 i wtedy do bierzmowania przystąpią trzy kolejne roczniki młodzieży.

6. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie scholi parafialnej, a po Mszy Świętej o godz.15:00 zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską. Spotkania odbędą się w sali spotkań na plebanii.

7. We wtorek 22 września o godzinie 9:00 zostanie odprawiona Msza Święta z okazji 6. rocznicy nadania imienia 21 Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” Gimnazjum w Czernicach Borowych. Razem z Dyrekcją, Radą Pedagogiczną i całą społecznością szkoły zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W sobotę 26 września o godz. 10:00 w sali spotkań na plebanii spotkanie ministrantów i kandydatów do służby liturgicznej ołtarza.

9. Serdeczne podziękowania dla pań katechetek Anny Rekosz i Beaty Gregorczyk, dla rodziców i opiekunów, a przede wszystkim podziękowania dla dzieci starszych i młodszych oraz dla młodzieży w liczbie 40. osób, którzy wczoraj uczestniczyli w XXXIII Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa pod hasłem „Błogosławieni miłosierni”.

10. Serdeczne podziękowania dla młodzieży z Parafialnego Centrum ŚDM Kraków 2016 oraz wszystkich, którzy brali udział w uroczystościach związanych z peregrynacją Krzyża i Ikony ŚDM w ubiegły piątek w Przasnyszu.

11. Trwa zbiórka zboża i ofiar materialnych na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Serdeczna prośba o przywożenie zebranego zboża po Mszy Świętej wieczorowej.

12. Do nabycia jest Kalendarz Rolników na rok 2016 w promocyjnej cenie 20 zł (akcent płocki: artykuł o zmarłym w ubiegłym roku księdzu Piotrze Błońskim), a także kalendarz wydany przez redakcję Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł. Dla prenumeratorów Gościa Niedzielnego, kalendarz w prezencie został dołączony do bieżącego wydania.

13. Decyzją Księdza Biskupa Piotra Libery, w związku z 49. Dniem Środków Masowego Przekazu, dzisiejsza zbiórka ofiar materialnych do puszek zostanie przeprowadzona na rzecz Katolickiego Radia Diecezji Płockiej z siedzibą w Ciechanowie.

14. Dziękuje za ofiarę materialną którą w ubiegłym tygodniu złożyła rodzina państwa Śmigielskich z Chojnowa Kolonii.

15. W ostatnim czasie dokonano przeglądu i konserwacji oraz niewielkiego strojenia organów piszczałkowych. Koszt przeprowadzonych prac wyniósł 500 zł.

16. Zaproszenie na Inscenizację historyczną „Pierwsza Rzeź Światowa” czytaj >>>.

17. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 21 września (poniedziałek) – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, który jest patronem pracowników Służby Celnej.

• 23 września (środa) – Święty Ojciec Pio z Pietrelciny (1887-1968). Francesco Forgione, prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk oraz wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej. Bardzo długo odprawiał każdą Mszę Świętą i nigdy nie rozstawał się z różańcem.

• 25 września (piątek) – Błogosławiony Władysław z Gielniowa. Prezbiter, który należał do zakonu bernardynów. Wybitny kaznodzieja i twórca pieśni religijnych w języku polskim, żył na przełomie XV i XVI w.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa