Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dwudziesta piąta niedziela, którą dziś przeżywamy, to kolejna niedziela września, dlatego pamiętamy w naszych modlitwach o ofiarach II wojny światowej, żołnierzach i ludności cywilnej. Jesteśmy dłużnikami tych, którzy przelali krew za wolność. Modlitewna pamięć niech będzie wyrazem naszej wdzięczności.

2. Dzisiaj w kościele Ojców Pasjonistów w Przasnyszu odbędą się uroczystości z okazji 90. rocznicy obecności OO. Pasjonistów w Polsce i w Przasnyszu o godz. 13:00 Mszę świętą odprawi i homilię wygłosi biskup płocki Piotr Libera.. Podczas jubileuszowej Eucharystii biskup płocki udzieli także święceń diakonatu dwóm klerykom pasjonistom. Zgromadzenie ojców pasjonistów powstało 200 lat temu, założył je w Rzymie św. Paweł od Krzyża, wielki czciciel męki Jezusa Chrystusa. Pasjoniści przybyli do Polski w 1923 roku. Pobernardyński klasztor i kościół w Przasnyszu był ich pierwszą placówką w kraju. Zamieszkali w budowli, którą kilka wieków wcześniej zbudował Paweł Kostka, brat św. Stanisława Kostki.

3. Dzisiaj również odpust ku czci Świętego Mateusza w parafii Zielona Ciechanowska. Uroczysta Suma zostanie odprawiona o godz. 12:00.

4. Dzisiaj w czasie Mszy świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy czwartej w formie katechezy parafialnej, a po Mszy świętej o godz. 15:00 spotkanie dla młodzieży, która w tym roku szkolnym przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. Dzisiaj rozpoczynamy zwyczaj Mszy świętej z udziałem dzieci, która będzie sprawowana raz w miesiącu.

6. Serdeczne podziękowania dla pań katechetek Anny Rekosz i Beaty Gregorczyk oraz dla rodziców i opiekunów, a przede wszystkim podziękowania dla dzieci starszych i młodszych w liczbie 35. osób, a także grupy młodzieży, którzy wczoraj uczestniczyli w XXXI Pielgrzymce z Przasnysza do Rostkowa.

7. Grupa AA „Szansa” przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprasza na uroczysty miting otwarty z okazji IV rocznicy powstania grupy wsparcia „Szansa”, który odbędzie się w sobotę 28 września w Strażnicy OSP w Czernicach Borowych. Spotkanie rozpocznie Msza święta w kościele parafialnym, która zostanie odprawiona o godz. 18:00.

8. Do nabycia są Kalendarze Rolników na rok 2014 w promocyjnej cenie 20 zł, a także kalendarze z błogosławionym Janem Pawłem II pt. ”Święty człowiek” w cenie 5 zł. Dla prenumeratorów tygodnika Gość Niedzielny – kalendarz w prezencie.

9. Trwa zbiórka zboża na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Serdeczna prośba o przywożenie zebranego zboża po Mszy świętej wieczorowej.

10. Do puszki na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 150 zł.

11. Podziękowania dla p. Adama Humięckiego i firmy HABS z siedzibą w Pęczkach za podarowanie naszej parafii kolejny raz betonowych doniczek do dekoracji otoczenia kościoła.

12. Ofiary materialne na rzecz parafii w ostatnim czasie złożyli: p. Benedykt i Krystyna Żbikowscy – Chrostowo Zalesie oraz p. Wiktor i Wanda Śmigielscy – Chojnowo. Bóg zapłać.

13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 23 września (poniedziałek) – Święty Ojciec Pio (1887-1968). Prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk oraz wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.
• 25 września (środa) – Bł. Władysław z Gielniowa zakonnik, autor pieśni religijnych.
• 27 września (piątek) – Święty Wincenty a Paulo kapłan, założyciel sióstr szarytek.
• 28 września (sobota) – Święty Wacław książe czeski i patron Czech, męczennik z X wieku.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa