Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dwudziesta szósta niedziela w roku liturgicznym. „Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego” – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii (por. Mt 21, 28-32). Przestroga przed ślepotą duchową to wołanie Boga o nawrócenie człowieka.
 2. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Dziękuję całej asyście procesyjnej, pocztom sztandarowym, służbie liturgicznej oraz dziewczętom sypiącym kwiatkami.
 3. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele jest odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00. Dzisiaj pierwsza część Różańca – tajemnice radosne, którą rozważać będą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 15:00 w połączeniu ze zmianą tajemnic. W najbliższą środę Różaniec poprowadzą dzieci z klasy trzeciej, które przygotowują się duchowo do Pierwszej Komunii Świętej. Zachęcamy dzieci, szczególnie z klasy trzeciej i czwartej, do udziału w konkursie różańcowym, który będzie prowadzony jak co roku i polega na zbieraniu pamiątek uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym od poniedziałku do piątku.
 4. Odmawiając jedną część różańca w październiku można uzyskać łaskę odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy.
 5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii oraz wytrwałość na drodze powołania.
 6. W pierwszy piątek miesiąca sakrament pokuty od godz. 16:00. Szczególnie zapraszamy dzieci z klasy czwartej, które będą odprawiać dziewięć pierwszych piątków miesiąca.
 7. W najbliższą sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi o godzinie 16:30 po nabożeństwie różańcowym.
 8. W drugą niedzielę miesiąca za tydzień modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz. 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Żeber.
 9. W naszej parafii kontynuujemy zwyczaj zbierania zboża i ofiar materialnych na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Jeśli będzie zbierane zboże, to proszę o przywożenie do parafii, najlepiej po Mszy Świętej wieczorem ok. godz. 17:30. Bardzo dziękuję mieszkańcom Dzielina, a także za ofiarę na dofinansowanie ogrzewania kościoła zimą. Również serdecznie dziękuję tym osobom, które zbierały ofiary i zboże w ubiegłym tygodniu.
 10. W sobotę 7 października będzie organizowany wspólny wyjazd przedstawicieli Kół Żywego Różańca naszej parafii na VIII Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie k. Płońska.
 11. Dzisiaj w parafii pw. Świętego Wojciecha w Płocku odbędą się drugie diecezjalne obchody święta ku czci Świętego Michała Archanioła – patrona polskiej Policji. O godz. 12:30 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Mirosława Milewskiego . Do udziału w tej uroczystości zaprasza ks. kan. dr Jerzy Ławicki – Diecezjalny Kapelan Policji.
 12. W liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W osobistych modlitwach pamiętajmy o siostrach zakonnych, które całkowicie poświęciły się nie głoszeniu Ewangelii w różnych zakątkach świata oraz zajmują się także krzewieniem kultury, wychowują młode pokolenia i w pokorze służą najsłabszym, bezbronnym i zagubionym.
 13. Jutro 2 października w liturgii wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.
 14. W środę 4 października w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
 15. W czwartek 5 października będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.
 16. W sobotę 7 października przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które wiąże się ze zwycięstwem floty chrześcijańskiej nad muzułmańską flotą turecką pod Lepanto (obecnie Nafpaktos w Grecji) 7 października 1571 roku. Ówczesny papież Pius V ustanowił ten dzień jako wyraz wdzięczności za cudowne ocalenie chrześcijaństwa przez modlitwę różańcowa. Bitwa pod Lepanto była jedną z najkrwawszych bitew morskich w dziejach świata. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej jest świętem patronalnym Kół Żywego Różań
 17. Radio Watykańskie przypomina, że w październiku papież Franciszek zaprasza nas do modlitwy za synod. Zgromadzenie ogólnokościelne synodu o synodalności rozpocznie swe prace 4 października br w Rzymie. To ostatni, uniwersalny etap trwającego od dwóch lat procesu, w którym wezmą udział 464 osoby z całego świata.
 18. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 19. Dziękujemy licznie obecnym mieszkańcom Zembrzusa Wielkiego z Panem Sołtysem na czele, którzy wczoraj brali udział w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy oraz otoczenia.
 20. Młodzieży z naszej parafii, która rozpoczyna nowy rok akademicki, życzymy Bożego błogosławieństwa, światła Ducha Świętego i opieki Matki Bożej Czernickiej. Polecamy wszystkich studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Jezusa, naszego jedynego Pana i Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.
 21. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia przekazujemy serdeczne życzenia. Chorych otaczamy modlitwą, szczególnie przebywających w szpitalach, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 22. W środę 27 września br. zmarł ksiądz kan. Henryk Zagórowicz, emerytowany proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Rużu (dekanat Dobrzyń nad Drwęcą). Przeżył 72 lata w tym 45 w kapłaństwie. Żałobna liturgia pogrzebu pod przewodnictwem biskupa Mirosława Milewskiego, zostanie odprawiona w poniedziałek 2 października w kościele parafialnym w Rużu. Po Mszy Świętej pogrzebowej trumna z ciałem zmarłego kapłana zostanie złożona w grobie na miejscowym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 23. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 1 października (niedziela) – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus. Francuska karmelitanka i doktor Kościoła, która żyła w XIX wieku. Wyróżniała się pokorą, ewangeliczną prostotą i wielkim zaufaniem do Boga. Jest patronką misji katolickich.
 • 4 października (środa) – Święty Franciszek z Asyżu (Giovanni Bernardone). Po burzliwej młodości przeżył nawrócenie i wyrzekłszy się wszelkich dóbr postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie. Radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców. Jest to dzień imienin papieża Franciszka.
 • 5 października (czwartek) – Święta Siostra Faustyna (Helena) Kowalska, dziewica i zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Sekretarka i apostołka Bożego Miłosierdzia. „Dzienniczek” jej autorstwa jest zaliczany do najwybitniejszych.
 1. Z Bożym błogosławieństwem trwajmy w nastroju modlitwy różańcowej i dziękczynieniu za łaskę wiary, którą otaczajmy troską w nowym tygodniu naszego życia. Jeszcze raz wspominamy w modlitwie poległych i zamordowanych w Powstaniu Warszawskim ze względu na 79. rocznicę zakończenia tego tragicznego aktu patriotyzmu, który trwał 63 dni od 1 sierpnia do 2 października 1944 r.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa